پزشکی

بررسی خواص ماساژ قهوه

بررسی خواص ماساژ قهوه

بعد شنیدن نام قهوه اولین چیزی که به ذهن می‌آید طعم تلخ آن است. انتخاب نام قهوه برای نوشیدنی دلایل بسیاری دارد که واژه‌ی قهوه از زبان آفریقایی گرفته شده است.

ریزش مو چیست؟

ریزش مو چیست؟

داشتن موهای زیبا و پرپشت جذابیت را افزایش می‌دهد. زنان و مردان بسیاری از ریزش مو رنج می‌برند و به عقیده‌ی آن‌ها این مسئله یکی از مخرب‌ترین عوامل زیبایی و جوانی است.

بیشتر بدانید

بیشتر بدانید

قرص‌های استامینوفن عواطف را کور می‌کنند و با اثر فیزیولوژیکی که روی مغز می‌گذارد، توانایی حل مشکلات را در انسان کاهش می‌دهد.

خانم‌های باردار بخوانند

خانم‌های باردار بخوانند

پزشکان پس از سنجیدن عوامل بسیاری یکی از دو روش زایمان (طبیعی و سزارین) انتخاب می‌کنند. اگر شرایط کاملا عادی و طبیعی باشد، پیشنهاد پزشک معالج زایمان طبیعی است. این طبیعی بودن فاکتورهای بسیاری دارد؛

اثر کم‌خوابی بر خورده شدن مغز

اثر کم‌خوابی بر خورده شدن مغز

نتایج تحققات جدید دانشمندان در سال حاکی از آن است که تا سال ۲۰۵۰، به ‌دلیل اینکه تابستان‌ها به‌طور متوسط تا دو درجه گرم‌تر می‌شود خواب مردم جهان نیز کاهش می‌یابد. کسانی که تغییرات اقلیمی باعث گرم‌تر شدن منطقه‌شان شده، در هفته تا ۴۲ دقیقه کمتر می‌خوابند.

انتقال خون

انتقال خون

هم زمان با ۹ مرداد، روز انتقال خون، جشنواره هنرهای تجسمی با محوریت انتقال خون توسط سازمان انتقال خون برگزار می‌شود. به این بهانه سری به اداره کل انتقال خون رفتیم و پیرامون مسائل و روند چگونگی اهدا خون به گفت‌وگو با جناب آقای دزفولی، مدیر روابط عمومی سازمان نشستیم که در ادامه به آن می‌پردازیم: