پزشکی

نازایی « و » قاعدگی دردناک « عامل مشترک ؛» آندومتریوز

نازایی « و » قاعدگی دردناک « عامل مشترک ؛» آندومتریوز

۹۸/۰۱/۲۱-دکتر زهره لواسانی، عضو هیأت علمی دانشگاه/ تعریف آندومتریوز وقتی بافت معمول درون رحم که به عنون آستر رحم شناخته میشود، در سایر بخشهای بدن کاشته شود، به آن میگویند. این بافت میتواند در تخمدانها، لولههای تخمدان، رودهها و حتی خارج از لگن کاشته شود. با » آندومتریوز « تغییرات هورمونی در طی سیکل قاعدگی، […]

دوره طلايي باروري؛ محدود و برگشت ناپذير

دوره طلايي باروري؛ محدود و برگشت ناپذير

«ازدواج دیرهنگام» و «تأخیر در حاملگی» از عوامل «ناباروری»
به‌طور معمول بهترین سن باروری برای خانم‌ها سنين ٢٠ تا ٣٠ سالگی است، اگرچه تا سن ۳۵ سالگی و بالاتر هم امكان باروري وجود دارد، اما سن ٢٠ تا ٣٠ سالگی خانم‌ها، بهترین دوره و كم عارضه ترين دوره براي فرزنددار شدن است. البته آقایان تا سن بالاتري از زنان، قدرت باروری‌شان را حفظ مي‌كنند، مگر این‌ كه به دلايلي بر مکانیزم فیزیولوژی آن‌ها تاثير نامطلوب گذاشته شود.

نقطه پایان ناباروری!

نقطه پایان ناباروری!

روزگاری نه چندان دور زن و شوهرهای جوانی که به خانه‌ی بخت می‌رفتند اغلب قریب به‌اتفاق به سرسال نرسیده عضو جدیدی به خانواده‌‌ی دونفره‌شان اضافه می‌شد؛ اگر خدای نکرده یکی دو سال می‌گذشت و این عضو جدید آمدنش را به تاخیر می‌انداخت بزرگ‌ترهای خانواده دست‌پاچه شده و دست به دامن دعانویس و چله‌شکن و قابله‌ی محلی می‌شدند و انواع و اقسام جوشانده‌ها و داروها را به خورد زن جوان می‌دادند.

بررسی خواص ماساژ قهوه

بررسی خواص ماساژ قهوه

بعد شنیدن نام قهوه اولین چیزی که به ذهن می‌آید طعم تلخ آن است. انتخاب نام قهوه برای نوشیدنی دلایل بسیاری دارد که واژه‌ی قهوه از زبان آفریقایی گرفته شده است.

ریزش مو چیست؟

ریزش مو چیست؟

داشتن موهای زیبا و پرپشت جذابیت را افزایش می‌دهد. زنان و مردان بسیاری از ریزش مو رنج می‌برند و به عقیده‌ی آن‌ها این مسئله یکی از مخرب‌ترین عوامل زیبایی و جوانی است.