پزشکی

«طبیعت درمانی» هدیه خداوند به انسان‌ها

«طبیعت درمانی» هدیه خداوند به انسان‌ها

ساختار زندگی شهری و شهرنشینی همه افراد جامعه را دستخوش روزمرگی‌های ممتد و یکنواخت کرده است از خانه به قصد محل کار خارج می‌شویم و ساعت‌ها در فضا‌های بسته، زیر نور چراغ‌های مهتابی و در برابر کامپیوتر‌ها قرار می‌گیریم بعد از آن به خانه برمی‌گردیم و در حالیکه زیر نور صفحات تلویزیون به مشکلات ریز و درشت فکر می‌کنیم شام‌مان راخورده و به رختخواب می‌رویم تا صبح دوباره همار دفتر را ورق دیگری بزنیم.

مرگ هر بوته سبز،مرگ ما انسانهاست

مرگ هر بوته سبز،مرگ ما انسانهاست

خداوند با تدبیر، شرایط محیط زیست را به گونه‌ای آفریده که تمامی مواهب دست به دست هم دهند تا شرایط زیست سالم برای انسان ایجاد شود اما زیاده‌خواهی انسان سبب شده تا نه تنها از این نعمت‌ها استفاده‌ی درستی نشود بلکه انسان با دست خود به آلوده کردن محیط زیست و از بین بردن این منابع طبیعی اقدام کند هوا، لازمه‌ی حیات است و استفاده از هوای پاک و سالم، از جمله حقوق طبیعی انسان.

آنفلوانزا»تهديدي براي «زنان باردار»

آنفلوانزا»تهديدي براي «زنان باردار»

با توجه به فرا رسيدن فصل سرما و احتمال شيوع آنفلوانزا، ضروري است تمام زنان باردار و شيرده اطلاعات خود را در اين باره افزايش دهند. آنفلوآنزا در طي بارداری به ويژه در سه ماهه دوم و سوم بارداري، حادتر است و تهديدي براي سلامتی مادر و جنين محسوب می‌شود، پس بهداشت پيشگيري، واكسيناسيون و درمان به موقع بسيار حائز اهميت است.

با نقطه فنگ فو آشنا شوید

با نقطه فنگ فو آشنا شوید

می‌دانید اگر هر روز یک قالب یخ پشت گردن خود بگذارید چه اتفاقی می‌افتد؟ قرن‌هاست با همین آب منجمد و بدون تجویز هرگونه قرص و داروی شیمیایی مشکلات و اختلالات گوناگونی درمان می‌شوند. برای اینکه با این روش درمان بیشتر آشنا شوید توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

نازایی « و » قاعدگی دردناک « عامل مشترک ؛» آندومتریوز

نازایی « و » قاعدگی دردناک « عامل مشترک ؛» آندومتریوز

۹۸/۰۱/۲۱-دکتر زهره لواسانی، عضو هیأت علمی دانشگاه/ تعریف آندومتریوز وقتی بافت معمول درون رحم که به عنون آستر رحم شناخته میشود، در سایر بخشهای بدن کاشته شود، به آن میگویند. این بافت میتواند در تخمدانها، لولههای تخمدان، رودهها و حتی خارج از لگن کاشته شود. با » آندومتریوز « تغییرات هورمونی در طی سیکل قاعدگی، […]

دوره طلايي باروري؛ محدود و برگشت ناپذير

دوره طلايي باروري؛ محدود و برگشت ناپذير

«ازدواج دیرهنگام» و «تأخیر در حاملگی» از عوامل «ناباروری»
به‌طور معمول بهترین سن باروری برای خانم‌ها سنين ٢٠ تا ٣٠ سالگی است، اگرچه تا سن ۳۵ سالگی و بالاتر هم امكان باروري وجود دارد، اما سن ٢٠ تا ٣٠ سالگی خانم‌ها، بهترین دوره و كم عارضه ترين دوره براي فرزنددار شدن است. البته آقایان تا سن بالاتري از زنان، قدرت باروری‌شان را حفظ مي‌كنند، مگر این‌ كه به دلايلي بر مکانیزم فیزیولوژی آن‌ها تاثير نامطلوب گذاشته شود.

نقطه پایان ناباروری!

نقطه پایان ناباروری!

روزگاری نه چندان دور زن و شوهرهای جوانی که به خانه‌ی بخت می‌رفتند اغلب قریب به‌اتفاق به سرسال نرسیده عضو جدیدی به خانواده‌‌ی دونفره‌شان اضافه می‌شد؛ اگر خدای نکرده یکی دو سال می‌گذشت و این عضو جدید آمدنش را به تاخیر می‌انداخت بزرگ‌ترهای خانواده دست‌پاچه شده و دست به دامن دعانویس و چله‌شکن و قابله‌ی محلی می‌شدند و انواع و اقسام جوشانده‌ها و داروها را به خورد زن جوان می‌دادند.