طب سنتی

عرق نعنا همیشه مفید نیست

عرق نعنا همیشه مفید نیست

برگ‌ها و سر گلدار گیـاه حاوی روغن فرار اسـت که می‌توانیـد عنصر فعال اولیـه‌ی نعنا به نام منتول را در آن بیابید.این ماده همان بخشی است که در دهان احساس خنکـی ایجاد می‌کند.

تدابیر سلامت مردان از منظر طب سنتی

تدابیر سلامت مردان از منظر طب سنتی

تهیه و تنظیم: داوود فرزامی     از دیدگاه طب سنتی، مردان به دلیل مزاج جنس گرمی و تری دارند. چنانکه در صورت ازدیاد حرارت، گرمی و خشکی افزایش یابد و اگر دچار سوء مزاج شوند بیماری‌های زیادی مثل پروستات گریبان‌گیرشان می‌شود در زنان وجود ندارد یا اینکه بعضی از بیماری‌های مشترک در زنان و […]

ماساژ دیپ تیشو؛ درمانی برای گرفتگی عضلات

ماساژ دیپ تیشو؛ درمانی برای گرفتگی عضلات

ماساژ دیپ تیشو ماساژی عمیق و محکم که در باز کردن گرفتگی‌های شدید و مزمن عضلانی بسیار موثر است. در ماساژ دیپ تیشو ماساژور با استفاده از تکنیک‌هایی بیشتر شبیه به تکنیک ماساژ سوئدی، ولی با اعمال فشار به مراتب بیشتر بر عمق عضلات و بافت‌های بدن تمام عضلات را ماساژ می‌دهد. ماساژ دیپ تیشو برای رفع گرفتگی‌های عضلانی و اسپاسم‌های عمیق بسیار موثر است.

در جلوگیری از سکته‌ها (مرض فالج)

در جلوگیری از سکته‌ها (مرض فالج)

مزاج‌شناسی و مبحث خلط از دید طب اخلاطی یک مقوله جدا نشدنی هستند. چنانکه از ارتباط با مزاج و اخلاط در بروز بیماری‌های و مرض روندی شناخته شده‌ای است و اینکه در بیماری‌های سکته‌ها (مرض فالج) نیز سوء اخلاط و سوء مزاج که هرگاه در بدن یک امتلاء (پری) یا اشباح شدن به عمل می‌آید؛

خواص لیموترش Mr Lemone

خواص لیموترش Mr Lemone

لیموترش از مرکبات است. اگرچه در آشپزی از پوست و گوشت لیمو استفاده می‌شود، اما آن‌ها را به علت آبش پرورش می‌دهند. لیموها حاوی مقدار زیادی اسیدسیتریک هستند که موجب طعم ترش‌شان می‌شود. لیموترش درختچه‌ای است که بلندی آن به چهار متر می‌رسد و کشت آن فقط در مناطق گرمسیر امکان دارد (آب و هوا مدیترانه‌ای).

مالش تن برای آرامش روان

مالش تن برای آرامش روان

ماساژ نوعی دست‌کاری سیستماتیک عضلات و سایر بافت‌های نرم بدن است که در ارتقای سلامت جسمانی، آرامش ذهنی- روانی، کاهش تنش و خستگی عضلانی و استرس و درد موثر است. همچنین، ماساژ بر دستگاه عضلانی- اسکلتی، گردش خون، دستگاه لنفاوی و سیستم عصبی اثر می‌گذارد و به رهایی از استرس و فشار عضلانی و همچنین درد ناشی از خستگی یا گرفتگی (اسپاسم) عضلات کمک می‌کند.

گوشت نخورید تا پاهای‌تان بو ندهد!

نگاه طب سنتی نگرشی کلی‌نگر است و به بررسی امور طبیعیه در بدن نیاز دارد. اگر هر کدام از امور طبیعیه هفت‌گانه (ارکان، امزاج، اخلاط، اعضاء، ارواح، قوا، افعال) نقص یا کاستی داشته باشد کار کرد بدن با مشکل مواجه می‌شود. این واقعیتی است که اعضای بدن وابسته به هم هستند و اگر عضوی به درد آید، دیگر عضوها نیز از درد آن در عذاب هستند.