گردشگری

سیراف، ماسوله‌ای در جنوب

سیراف، ماسوله‌ای در جنوب

همه ساله با فرارسیدن فصل زمستان، بازار سفر به استان‌های جنوبی کشور داغ داغ می‌شود، و سواحل زیبای استان‌های حاشیه خلیج فارس و دریای عمان مملو از گردشگرانی می‌شود که برای دیدن مناظر بکر، سواحل ماسه ای زیبا، روانه این استان‌ها شده‌اند. در این بین، استان بوشهر یکی از مقاصدی است که بسیار مورد توجه و استقبال گرشگران قرار می‌گیرد.

هزار پله یا  دیوار چین ایرانی

هزار پله یا دیوار چین ایرانی

در میان جاذبه‌های رنگین و طبیعی جهان، طبیعت ایران یکی از پرجاذبه‌ترین طبیعت‌های دنیاست که علاوه بر گردشگران داخلی، توریست‌های خارجی را محو زیبایی خود کرده است. البته بسیاری از این اماکن طبیعی ایران هنوز برای خیلی‌ها ناشناخته و غایب از دیده‌هاست، اما گاهی طبیعت، تاریخ دوستان و ورزشکاران را نیز به دنبال خود می‌کشاند. این جاذبه‌های ترکیبی سرسبز در ایران کم نیستند. با ما همسفر شوید تا با معرفی این مناطق بکر، برنامه مناسبی را برای تعطیلات خود داشته باشید.

بزرگ‌ترین آیینه‌ی ایران در دریاچه‌ی مخرگه

بزرگ‌ترین آیینه‌ی ایران در دریاچه‌ی مخرگه

انعکاس نور در دل دریاچه طبیعی دست‌های زمین و آسمان را به هم می‌رساند. تصاویر زیبای آسمان در آینه دریاچه کویری مخرگه می‌افتد و منعکس می‌شود . از هر گوشه‌ای به گوشه‌ی دیگر دریاچه، تصویری متفاوت از آسمان در قاب دریاچه سوژه‌های بدیع عکاسی می‌آفریند. دیدن منظره‌ی واژگون آسمان بر زمین در آینه‌ی بزرگی که تا چشم کار می‌کند گسترده شده است ، دل هر گردشگری را می‌رباید.

کجا برویم؟

کجا برویم؟

چشمه‌های آب معدنی باداب سورت به همراه کوه دماوند و سرو ابرکوه به عنوان اثر طبیعی ملی به ثبت رسیده است. تنها در ۶ کشور در جهان پدیده‌ای تا حدی شبیه به این چشمه‌ها وجود دارد. این چشمه‌ها بعد از چشمه پاموکاله در کشور ترکیه، به عنوان دومین چشمه‌ی آب شور جهان به ثبت جهانی نیز رسیده است.

ترکمن صحرا؛ سفری به طبیعت و تاریخ

ترکمن صحرا؛ سفری به طبیعت و تاریخ

بدون شک ترکمن صحرا یکی از زیباترین مناطق ایرانه! دشت‌های سبز و وسیع، قبرستان خالد نبی، مقبره‌ی خالد، ترکمن‌ها و پوشش منحصر به فردشون، موسیقی محلی و اسب‌های ترکمن همه باعث جذابیت‌ و زیبایی این بهشت بی‌نظیر شدن.

خواف و نشتیفان: سرزمین دوتار، طوفان و آسبادها

خواف و نشتیفان: سرزمین دوتار، طوفان و آسبادها

همیشه به عنوان یک موسیقی دوست و‌ نوازنده،‌ که بزرگ شده‌ی مشهد هستم، اسم استاد عثمان محمدپرست ‌رو شنیده بودم. عثمان خوافی! نوازنده‌ی چیره دست دوتار جنوب خراسان که به قول خودش دوتار رو زنده کرده.

برغان طبیعتی زیبا در دل استان البرز

روستای برغان از روستاهای تاریخی و گردشگری شهر کرج محسوب می‌شود که زیبایی‌های طبیعی و گردشگری و تاریخی بسیاری دارد. آب و هوای این روستا به دلیل قرارگیری در رشته کوه‌های البرز در بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد است