اجتماعی

خانه از پای بست ویران است/خواجه در بند نقش ایوان است

خانه از پای بست ویران است/خواجه در بند نقش ایوان است

سرزمین ما همیشه عرصه‌ی مبارزات و اقدامات مردان و زنان فرهیخته‌ای بوده است که برای سرافرازی ایران نه تنها از هیچ تلاشی دریغ نکردند بلکه برای رسیدن ایران به قله‌ی عزت و شکوه از جان و خون خود نیز گذشتند. نام برخی از انسان‌ها در برگ‌‌های تاریخ آنچنان است که نیازی به واکاوی تاریخ برای جستار شان نیست و چه زیباست که این مانایی حاکی از نکوداشتی باشد که از آن انسان‌ها باقی مانده است. میرزا تقی خان امیرکبیر یکی از تاثیرگذارترین رجال تاریخ اخیر ایران است که در دوره سه سال و سه ماهه صدراعظمی بیش از تمامی صدراعظم‌‌های سلسله قاجار به ایران خدمت کرد. وی بنای نوسازی(مدرنیزاسیون) در ایران را پی ریزی کرد و از سوی ناصرالدین شاه به امیر نظام ملقب گردید.

چون به سخن نوبت عیسی رسید/عیب رها کرد و به معنا رسید

چون به سخن نوبت عیسی رسید/عیب رها کرد و به معنا رسید

بیست و پنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت عیسی مسیح(ع) است. پیامبری که به تصریح قرآن، بی پدر و از مادری باکره چون مریم که تمام عمر خویش را به عبادت و بندگی خداوند صرف کرد متولد شد و سرانجام با زادن فرزندی پاک و مبشّر روح القدس اجر و مزد عبادات خویش را در دنیا و آخرت گرفت.

تبلیغ هووگری، به شیوه صدا و سیمایی

تبلیغ هووگری، به شیوه صدا و سیمایی

چندی پیش برنامه تلویزیونی «بدون توقف» با موضوع ازدواج، جنجال و دغدغه‌ای را در جامعه ایجاد کرد که واکنش‌های مردم، مسئولان و بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی را در پی داشت.

زمان و مقدار خواب متولدین هر ماه

زمان و مقدار خواب متولدین هر ماه

از آنجایی‌که خواب کافی و کیفیت آن مستقیما به عملکرد و حالت بیداری  هر فرد تاثیر می گذارد و می‌تواند نیروی بدن، توازن احساساتی، خلاقیت، سرزندگی جسمی و حتی وزن تان را تحت شعاع قرار دهد لازم است متولدین هرماه از مقدار خواب مورد نیاز خود آگاهی داشته باشند.

عشق افلاطونی ، عشق اسطرلاب اسرار خداست

عشق افلاطونی ، عشق اسطرلاب اسرار خداست

۱۳۸۹/۰۷/۱۳محمود قادری – مدرس و محقق و پژوهشگر طب‌سنتی و ایرانی عشق کلمه‌ای است مقدس که هر کسی را یارای انتساب به آن نیست و ارزش و جایگاه این کلام آنقدر بالاست که یکی از صفات خداوند را عشق می‌نامیم. آنجا که در رأس نوشتارهای عاشقانه از کلمه هوال؟؟؟  استفاده می‌کنیم. در تعابیر ما انسان‌ها […]

سفیر صلح و حسن نیت

سفیر صلح و حسن نیت

۱۳۸۹/۰۷/۱۳ ۲۵ مهر۱۳۴۹ در  تهران و در یک خانواده ۵ نفره متولد شد از دوران کودکی به حرفه‌ی بازیگری علاقه‌ی زیادی داشت به حدی که یکی از بازی‌های دوران کودکی‌اش در خانه، بازی هنرپیشگی بود و این بازی‌ها بر اساس کتاب‌هایی بود که مطالعه می‌کرد. علاقه‌اش به بازیگری باعث شد که در دوران مدرسه تئاتر […]

زینب ،پرستار نهضت و انقلاب

زینب ،پرستار نهضت و انقلاب

حضرت زینب (س)، در تمام عرصه‌های زندگی خود الگویی برای تمام حقیقت جویان عالم به شمار می‌رود. جایگاه علمی بالا، صبر و استقامت و مدیریت و تدبیر کاروان اسرا پس از واقعه کربلا، از بازرترین ویژگی های شخصیتی این بانوی بزرگوار است و در اینجا می‌کوشیم او را بهتر بشناسیم ….

بازیافت لوازم آرایشی تا قطره آخر

بازیافت لوازم آرایشی تا قطره آخر

بازیافت لوازم آرایشی تا قطره آخر ۱۳۹۸/۰۷/۰۲-تقریبا همه خانم‌ها آرایش کردن را دوست دارند اما برخی علاقه بیشتری به آرایش دارند در نتیجه میزان مصرف لوازم آرایشی برای آن‌ها بالاست این گروه قبل از اینکه لوازم آرایشی‌شان فاسد شود آن‌ها را مصرف می‌کنند اما بانوانی که ندرتا سراغ لوازم آرایشی می‌روند چگونه باید از سلامت […]

معرفی کتاب

معرفی کتاب

۹۸/۰۶/۲۸ *صد سال تنهایی نام رمانی به زبان اسپانیایی نوشته گابریل گارسیا مارکز است که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ منتشر شد و طی ۳۰ سال به بیش از سی زبان ترجمه شده‌است. جایزه نوبل ادبیات ۱۹۸۲ به گابریل گارسیا مارکز به خاطر خلق این اثر تعلق گرفت. خلاصه کتاب: داستان در یکی از […]

هنر عاشورایی

هنر عاشورایی

واقعه‌ی عاشورا به عنوان یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام زمینه‌ها و درون‌مایه‌های بی نظیری در به کارگیری خلاقیت، تخیل و جلوه‌های گرافیک تصویری در اصلی‌ترین اشکال نمایشی و هنر آیینی دارد.