اجتماعی

قانون‌مدارانی که از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند

قانون‌مدارانی که از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند

شاید با شنیدن کلمه‌ی مافیا یاد فیلم‌های به‌یاد ماندنی کارگردانانی مثل دی پالما، اسکورسیزی و کاپولا بیفتید و شاید هم تجربه‌ی تکرار نشدنی خواندن رمان پرفروش و موفق پدرخوانده نوشته‌ی ماریو پزو را به‌ یاد بیاورید. یا حتی نعره‌‌های تونی مونتانا در “صورت زخمی” یا ابهت و شخصیت دون ویتو کورلئونه در قسمت اول سه گانه‌ی “گاد فادر” در ذهن شما پدیدار شود اما اصل واژه‌ی مافیا به مراتب مهیب‌تر و بسیار خونین‌تر از آن چیزی است که در دنیای هنر به آن پرداخته شده است.

پلیس نمی‌تواند به تنهایی همه مشکلات را به گردن بگیرد و حل‌شان کند

پلیس نمی‌تواند به تنهایی همه مشکلات را به گردن بگیرد و حل‌شان کند

ترافیک بیشتر از هر چیز دیگری در زندگی مردم آن هم در شهر‌های بزرگ نقش دارد. معضلی که سال‌های سال است که یقه‌ی شهر‌های بزرگی همچون تهران را گرفته است. با آمدن فصل گرما و افزایش آلودگی هوا این مشکل بزرگ بیشتر از پیش قدرت نمایی می‌کند، بنابراین به سراغ سرهنگ جبارزاده ؛معاونت اجتماعی و […]

بچه‌ها نذارید دیر بشه

بچه‌ها نذارید دیر بشه

ساعت حدود سه بود و منتظر آمدن امید بودم. میوه‌ها و شیرینی‌های توی پک رو مرتب کنار پنجره چیده بودم. پسرم هم از به هم‌ریختگی خونه سوء استفاده کرده بود و ماشین‌هاشو آورده بود و لابه‌لای وسایل شیطنت و ماشین بازی می‌کرد.

گل‌ها مهربانی می‌آورند

گل‌ها مهربانی می‌آورند

شاید با سم کشتمش. با قرص برنج، مادرم آن روزها می‌گفت حسابی خطرناک است. شاید هم نه با چاقو! اینجوری بیشتر درد می‌کشه و من … می‌رم جلوی در خونه‌اش زنگ رو می‌زنم و منتظر می‌شم. وقتی که اومد چاقو رو تا دسته توی قلبش فرو می‌کنم. بعد هم می‌ایستم و درد کشیدنش رو تماشا می‌کنم…

عوامل تاثیرگذار بر خلق و خوی انسان

خانم «روبین فرانکل» چهل و نه ساله، مشاور روابط عمومی در «سن لوییز» چند روزی بود که دل و دماغ درست و حسابی نداشت. او می‌گوید: «بفهمی نفهمی، آدم خونسرد و آرامی هستم.» اما چشم‌تان روز بد نبیند، تا چاپگر رایانه‌اش خراب شد، کمرش در آمد و به قول معروف «قاطی کرد!»، آن هم چه جور…!