ورزشی

روی طناب، امن‌ترین جای دنیا است!

روی طناب، امن‌ترین جای دنیا است!

برای خودم عجیب بود وقتی اسفند ماه گذشته برای اولین بار زوجی را دیدم که راپل سوار مشغول تمیز کردن نمای ساختمان بلندی بودند. قرارمان ساعت ۱۰ صبح است اما از بس اضطراب داریم نیم ساعت قبل از قرار رسیده‌ایم. طناب‌هایی که از ساختمان آویزان است نشان می‌‌دهد که آن‌ها مشغول آماده شدن برای کار هستند.

گفت‌وگوی اختصاصی با سپیده توکلی قهرمان پنجگانه‌ی دو میدانی آسیا الگوی من علی دایی است

گفت‌وگوی اختصاصی با سپیده توکلی قهرمان پنجگانه‌ی دو میدانی آسیا الگوی من علی دایی است

او خانم رکورد ایران است. سپیده توکلی از بانوان ورزشکاران کشورمان است که بارها باعث افتخار آفرینی ایران شده است. بانوی رتبه چهل و چهارم رنکینگ جهانی ما که به غیر از ورزش در تحصیل نیز بسیار موفق و هم‌اکنون دانشجوی دکترای رشته‌ی مدیریت ورزشی است. با او در زمانی این گفت‌وگو را انجام دادیم که او مشغول تدارک مراسم ازدواج‌شان بودند به همین دلیل از طرف خودم و تیم مجله‌ی «هفت روز زندگی» برای او آرزوی خوشبختی و بهروزی می‌کنیم.

یوگا درمانی زانوهـا

یوگا درمانی زانوهـا

اگر دچار درد مزمن در زانوهای خود هستید؛ اگر هنگامی که زانوهای‌تان را خم کرده و یا باز می‌کنید، در آن‌ها ضربه محکم و ناگهانی وارد شده، صدای ترق و تروق می‌‌دهند و یا صدای ترکیدن چیزی را می‌شنوید، و یا اگر آن‌ها تمایل دارند که بیش از حد استاندارد باز شوند، کشکک زانوهای‌تان به درستی حرکت نکرده و یا در جای اصلی خود قرار ندارد.

مکمل‌های ورزشی را بشناسید

مکمل‌های ورزشی را بشناسید

امروزه، در فروشگاه‌هاي مختلف، موادي به شكل‌هاي مختلف اعم از قرص، پودر و … به عنوان منابع پروتئين و کربوهيدرات در دسترس همگان قرار دارد كه معمولا ورزشكاران تمايل زيادي به استفاده از آن‌ها دارند، چرا كه مصرف مکمل بيشتر را معادل داشتن بدني عضلاني‌تر مي‌دانند درحالي‌كه اين مطلب بخشي از حقيقت را در مورد آن‌ها بیان می‌کند. به عنوان مثال در مصرف مکمل‌هاي پروتئيني بايد به ترکيب، تعادل و تناسب بين آمينواسيدهاي موجود در آن‌ها و ميزان مصرف مناسب و فواصل مصرف آن‌ها توجه زيادي کرد.