روان شناسی

شـغل‌تان را بشـناسید

شـغل‌تان را بشـناسید

برای همه‌ی ما پیش آمده که کلی کار سرمان ریخته باشد و وقت کمی داشته باشیم. گاهی در این شرایط تصمیم می‌گیریم آن‌قدر فشرده کار کنیم تا از برنامه‌ی کاری عقب نمانیم. اما راه دیگری هم وجود دارد این که هوشمندانه کار کنیم. یعنی بر اموری تمرکز کنیم که برای موفقیت شغل‌مان اهیمت بیشتری دارند و مدت زمانی را که صرف کارهای کم اهمیت‌تر می‌کنیم، کاهش دهیم.

بررسی عوامل خودگرایی کودک خودگرا کیست؟

بررسی عوامل خودگرایی کودک خودگرا کیست؟

خودگرایی یکی از اختلالات روحی، هیجانی و رفتاری است که در اوایل خردسالی پدیدار می‌شود. کودکانِ در خود مانده (خودگرا) ممکن است تا پایان عمر گرفتار توانخواهی (معلولیت) شوند. با این حال، برخی از این کودکان باید جنبه‌های استقلال و بی‌نیازی را در خود بپرورانند. والدین مهارت‌های این کودکان را تقویت و از آن‌ها پشتیبانی کنند تا آن‌ها بتوانند بخشی از کارهای خود را انجام دهند و رضایت داشته باشند.

اگر می‌خواهید به سرطان مبتلا نشوید توصیه‌های ما را گوش کنید

اگر می‌خواهید به سرطان مبتلا نشوید توصیه‌های ما را گوش کنید

سر و کله‌ی بیماری طاقت فرسای سرطان زمانی پیدا می‌شود که سلول‌های یک بافت به طور غیر عادی و مهار نشدنی تکثیر پیدا کنند. شیوه‌ی پیشگیری از سرطان پیوسته توسط دانشمندان مورد بحث و مطالعه بوده و هست. متن زیر برگرفته از تازه‌ترین بررسی‌ها بر روی عوامل موثر در ایجاد این بیماری است.