کدبانوگری

با خواص و نحوه‌ی کاشت هسته‌ی انبه در فصل داغ تابستان آشنا شوید

با خواص و نحوه‌ی کاشت هسته‌ی انبه در فصل داغ تابستان آشنا شوید

درخت انبه بومی مناطق گرمسیری شبه جزیره‌ی هند و پاکستان است. این میوه‌ی خوشمزه در مناطقی از استان هرمزگان نیز کاشته می‌شود. انبه دارای هسته‌ی بسیار بزرگی است که می‌توان از آن برای کاشت درخت انبه در خانه و گلدان استفاده کرد. اگر شما نیز دوست دارید این گیاه زیبا را در خانه پرورش دهید می‌توانید به آسانی با روش زیر یک درخت انبه‌ی خانگی داشته باشید.

کسب درآمد در منزل با پرورش و تکثیر بنفشه آفریقایی

کسب درآمد در منزل با پرورش و تکثیر بنفشه آفریقایی

سلام خدمت علاقه‌مندان به پرورش گل و گیاه امروز با یک گل دوست داشتنی که به عروس گیاهان آپارتمانی معروف است و طرفداران زیادی دارد آشنا می‌شوید، کافی است نحوه‌ی نگهداری از این گیاه را یاد بگیرید و با کمترین هزینه در منزل خود گلخانه‌ای از این گیاه گل‌دار را داشته باشید. این گیاه بومی قاره آفریقا و کشور تانزانیا است که چنانچه مراقبت صحیح از این گل انجام گیرد تقریبا در تمام سال از گل‌های ریز و مینیاتوری آن لذت می‌برید.

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری

*برای اینکه هوای خانه را سریع خوشبو کنید؛ کافی است تفاله‌های قهوه را در یک جوراب تمیز بریزید و جوراب را روبه‌روی دریچه‌ی کولر آویزان کنید تا رایحه‌ی دلپذیر قهوه سراسر خانه را پر کند.   *اگر می‌خواهید صورت و گونه‌تان پر شود روزانه پنج بار، یک بادکنک را باد کنید و هنگام باد کردن، […]

سبزه‌آرایی برای سفره‌ی هفت سین

سبزه‌آرایی برای سفره‌ی هفت سین

انداختن سبزه یکی از رسم‌های ویژه‌ی نوروز است و حضور آن در سفره‌ی هفت سین حس تازگی و سرزندگی را در آدمی القا می‌کند. برای اینکه سبزه‌ی امسال سفره‌تان را خودتان آماده کنید باید از چند روز قبل از تحویل سال دست به کار شوید؛ به همین دلیل ما هم به کمک‌تان آمده‌ایم تا سبزه‌هایی زیبا با هر بذری که دوست دارید داشته باشید.

خانه‌ی من

خانه‌ی من

اگر لباس‌های سفیدتان در شستن هم‌زمان با لباس رنگی تازه خریداری شده‌تان رنگ گرفته‌اند؛ آن‌ها ‌را در محلول‌جوش‌شیرین، پودر شوینده، نمک و آب بخیسانید و سپس بشویید.

کیف پارچه‌ای طرح‌دار

کیف پارچه‌ای طرح‌دار

ساخت کیف با پارچه یکی از جذاب‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین و متنوع‌ترین ایده‌ها برای درست کردن کیف است که طرفداران بسیاری نیز در تمام گروه‌های سنی دارد.