کدبانوگری

ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری

*برای اینکه هوای خانه را سریع خوشبو کنید؛ کافی است تفاله‌های قهوه را در یک جوراب تمیز بریزید و جوراب را روبه‌روی دریچه‌ی کولر آویزان کنید تا رایحه‌ی دلپذیر قهوه سراسر خانه را پر کند.   *اگر می‌خواهید صورت و گونه‌تان پر شود روزانه پنج بار، یک بادکنک را باد کنید و هنگام باد کردن، […]

سبزه‌آرایی برای سفره‌ی هفت سین

سبزه‌آرایی برای سفره‌ی هفت سین

انداختن سبزه یکی از رسم‌های ویژه‌ی نوروز است و حضور آن در سفره‌ی هفت سین حس تازگی و سرزندگی را در آدمی القا می‌کند. برای اینکه سبزه‌ی امسال سفره‌تان را خودتان آماده کنید باید از چند روز قبل از تحویل سال دست به کار شوید؛ به همین دلیل ما هم به کمک‌تان آمده‌ایم تا سبزه‌هایی زیبا با هر بذری که دوست دارید داشته باشید.

خانه‌ی من

خانه‌ی من

اگر لباس‌های سفیدتان در شستن هم‌زمان با لباس رنگی تازه خریداری شده‌تان رنگ گرفته‌اند؛ آن‌ها ‌را در محلول‌جوش‌شیرین، پودر شوینده، نمک و آب بخیسانید و سپس بشویید.

کیف پارچه‌ای طرح‌دار

کیف پارچه‌ای طرح‌دار

ساخت کیف با پارچه یکی از جذاب‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین و متنوع‌ترین ایده‌ها برای درست کردن کیف است که طرفداران بسیاری نیز در تمام گروه‌های سنی دارد.

آموزش درست کردن عروسک‌های جالب گونی یا کنفی

آموزش درست کردن عروسک‌های جالب گونی یا کنفی

ساخت عروسک با گونی یا کنف یکی از جذاب‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین ایده‌ها برای ساخت عروسک است که طرفداران زیادی نیز در تمام گروه‌های سنی دارد. این عروسک را می‌توان با پارچه هم درست کرد، اما ما قصد داریم آن را با کیسه‌ی گونی و کنف کنیم.

باغبانی

باغبانی

در دو شماره‌ی گذشته‌ی مجله، کاشت دو نوع سبزی را در منزل آموزش دادیم تا در روزهای تعطیل، خود و فرزندان‌تان یکی از بهترین تفریحات را در خانه داشته باشید، بتوانید کودکان‌تان را برای مدتی از نشستن پای وسایل هوشمند دور کنید، مسوولیت مراقب و نگه‌داری از گیاهان کاشته شده در منزل را نیز به آن‌ها بسپارید و برای مشارکت‌های جمعی آماده‌شان کنید. در این شماره، کاشت گوجه‌فرنگی در منزل را به شما آموزش می‌دهیم.