کوتاه اما خواندنی

حکایات

حکایات حمامی روزی بهلول به حمام رفت ولی خدمتکاران حمام به او بی اعتنایی نمودند و آن طور که دلخواه بهلول بود او را کیسه ننمودند. با این حال بهلول وقت خروج از حمام ده دیناری که به همراه داشت یک جا به استاد حمام داد. کارگران حمامی چون این بذل و بخشش را بدیدند […]

چگونه بذر و دانه‌ی گیاهان را نگهداری کنیم؟

چگونه بذر و دانه‌ی گیاهان را نگهداری کنیم؟

ذر، تخم یا هسته‌ی گیاهان یکی از بخش‌هایی است که معمولا تکثیر گیاه به وسیله‌ی آن انجام می‌شود. این بخش از گیاه شامل تمام پتانسیل‌هایی است که برای تبدیل شدن به یک گیاه کامل وجود آن‌ها الزامی است. قسمت‌های مختلف یک بذر عبارتند از رویان (جنین)، بافت ذخیره‌ی بذر، پوشش بذر.

«پلیس بد و دزدان نسبتا خوب!»

«پلیس بد و دزدان نسبتا خوب!»

فیلم‌نامه ‌ی کمینگاه دزدان در مورد یک گروه خلافکار حرفه‌ای است که برخی از آنها در گذشته آموزش‌های نظامی ‌را گذراندند و به همین دلیل در سرقت‌هایشان از تاکتیک‌های جنگی و نظامی‌بهره می‌گیرند . از طرف دیگر اما یک تیم قوی اما نه چندان قانون‌مند پلیس ، به دنبال ردپایی از آن‌ها هستند ، مامورانی که خود نیز در کارنامه‌ی کاریشان دچار فسادهای مالی و اخلاقی زیادی شده‌اند.

طراحی بازی‌های دیجیتالی

طراحی بازی‌های دیجیتالی

آیا تاکنون خواسته‌اید که بازی‌های ویدئویی بسازید؟ همه‌ی آنچه نیاز دارید یک کامپیوتر متصل به اینترنت، یک حساب کاربری اسکرچ و پروژه‌های جذاب این کتاب است. با دنبال‌کردن چند مرحله‌ی ساده، اولین برنامه و بازی‌تان را بسازید.

ایرانیان در جشن‌های باستانی خدا را ستایش می‌کردند

ایرانیان در جشن‌های باستانی خدا را ستایش می‌کردند

در ادامه‌ی مطلبی که در شماره‌ی پیشین پیرامون جشن‌های ایرانی برای‌تان آوردیم در این شماره نیز به معرفی دیگر جشن‌های باستانی می‌پردازیم. بدیهی این نوشتار به طور مختصر به موضوع پرداخته و در آینده با نگاه عمیق‌تر و ویژه‌ای برخی جشن‌های مهم را در زمان مقارن با برگزاری‌شان برای‌تان شرح خواهیم داد.

کنترل تلویزیون؛ آلوده‌ترین وسیله در اتاق یک هتل

کنترل تلویزیون؛ آلوده‌ترین وسیله در اتاق یک هتل

اگر قصد سفر دارید و رزرو هتل خود را انجام داده‌اید، به این نکته توجه داشته باشید که در داخل اتاق‌های هتل‌ها وسایلی هستند که شاید کمتر به آلوده‌ بودن آن‌ها دقت کرده باشید. این وسایل می‌توانند طیف وسیعی از چیزها از کنترل تلویزیون تا پریز برق را شامل شوند.

برای شست‌وشوی گلیم و فرش از مواد شیمیایی استفاده نکنید

برای شست‌وشوی گلیم و فرش از مواد شیمیایی استفاده نکنید

تاريخ زندگي كردها از ابتدا به عنوان يكي از قديمي‌ترين و بومي‌ترين قوم‌هاي ايراني، در افسانه‌هاي اين سرزمين مورد توجه بوده است. در اين افسانه‌ها از پادشاهي به نام حضرت سليمان سخن مي‌رود كه پانصد «جن» برده‌ي او بوده‌اند. (جن موجودي است خارق‌العاده در اسطوره‌هاي عربي كه مابين دنياي مردگان و زندگان رفت و آمد مي‌كند

خواص آیات

خواص آیات

دعا و ذکر شامل استغفار از گناهان، طلب آمرزش، طلب حاجت‌های دنیوی و اخروی و به طور کلی هر چه یک بنده آن را می‌خواهد می‌شود. همچنین، دعا خواندن طلبیدن پروردگار خویش است.