با هنرمندان

گفتگوی نوروزی با فاطمه گودرزی

گفتگوی نوروزی با فاطمه گودرزی

فاطمه شعبانی ۹۸/۰۱۴/۱۸-اخیرا شبها ازآنتن شبکه  ۳    صدا و سیما مهمان سریالی هستیم که جذابیت فیلمنامه اش با هنر هنرمندانی که در این سریال ایفای نقش کرده اند خانواده ها را هر کجا که باشند پای تلویزیون می کشاند تا آنها را با خود به سفری حماسی و تاریخی و البته نوستالزی برگرفته از دوران […]

برندگان جوایز «سزار ۲۰۱۹»

برندگان جوایز «سزار ۲۰۱۹»

۹۸/۰۱/۱۷-جایزه سزار César du cinéma)،جایزه سینمایی ملی فرانسه است که نخستین بار در سال ۱۹۷۵ برگزار شد. نامزدهای این جایزه توسط اعضای آکادمی هنرها و فنون سینمایی فرانسه برگزیده می‌شوند این جایزه نام خود را از سزار بالداچینی، مجسمه‌ساز فرانسوی گرفته‌ و به اسکار فرانسوی معروف است و هر سال در ماه فوریه برگزار می […]

بازیگر، از راه بازیگری زندگی می‌کند

بازیگر، از راه بازیگری زندگی می‌کند

بازیگر، از راه بازیگری زندگی می‌کند ۹۷/۱۲/۱۹ کمتر ایرانی ‌است که فیلم سینمایی شب بیست و نهم را با بانوی هنرمندش به یاد نیاورد بانویی که پس از ایفای نقش «محترم» تماشاگرانش را تا نقش «زیور» همراه خود کشاند و با نقش آفرینی از ژانرهای جدی به کمدی هنرش را نه تنها به دنیای هنر […]

با دوقلوها همراه هستم

با دوقلوها همراه هستم

لاله صبوری بازیگر خاطره‌انگیز سینما و تلویزیون ماست، مطمئنا بازی‌های درخشان او را در آثاری مانند « تهران ۱۱» ، «جنگ ۷۷» ، « این زمینی‌ها» ٬ «کمربندهارا ببندیم» ، «رستوران خانوادگی» و…. به خاطر دارید.

«آهنگ سازی را بیشتر دوست دارم»

«آهنگ سازی را بیشتر دوست دارم»

در مارکت مردانه موسیقی پاپ ایران، وجود فردی مانند نیلوفر منصوری یک اتفاق کاملا ویژه است. نیلوفر منصوری متولد ۴ خردادماه ۱۳۶۹ ساکن و زاده‌ی اصفهان است. او از دوران کودکی علاقه وافری به یادگیری ساز و خواندن شعر داشت به طوری که نواختن ساز را از ۵ سالگی و شروع اولین اشعارش درقالب غزل را از سن ۱۲ سالگی آغاز کرد.

لاکچری‌گرایی در طراحی لباس تئاتر

لاکچری‌گرایی در طراحی لباس تئاتر

تشریفات طراحی لباس در مدیوم تئاتر، در دهه ۹۰ خورشیدی، بیش از دهه قبل مورد توجه قرار گرفته و پرسوناژ مستقلی نصیب لباس در تئاتر شده است. در این نوشتار قصد دارم نگاهی داشته باشم به این «پرسوناژ سفارشی» و مهم که زبان بیان خاص خود را دارد و در اجراهای داخلی و خارجی، در دو پله گوناگون جلوس کرده است که پرداختن به مولفه‌های مورد نظر تئاترال این پرسوناژ در نگاه ایرانیان و غیرایرانیان ضروری می‌نماید.

اخبار سینمای‌ هالیوود

اخبار سینمای‌ هالیوود

قسمت جدید از سری فیلم‌های«ماموریت غیر ممکن» با نام «فال اوت» به زودی اکران می‌شود. نکته‌ی جالب نظر منتقدان در مورد این فیلم است که آن را جزو بهترین آثار اکشن تاریخ سینما می‌دانند!

زیاد آدم از خود متشکری نیستم

زیاد آدم از خود متشکری نیستم

همین الان چشمان‌تان را ببندید و ده سال پیش را به خاطر بیاورید. آن روزها هرجا که پا می‌گذاشتید تنها یک موزیک را می‌شنیدید و آن آهنگی جز تِرَک «یالا»ی مهدی اسدی نبود.

خانه تئاتر باید خانه‌ی امن همه‌ی اهالی تئاتر باشد

خانه تئاتر باید خانه‌ی امن همه‌ی اهالی تئاتر باشد

شهرام گیل‌آبادی، مدیرعامل جدید خانه‌ی تئاتر عنوان کرد: ما برای رفع مطالبات معرفتی، مادی و معنوی خانواده‌ی حکمت‌اندیش و سربلند تئاتر چاره‌ای جز کار شبانه‌روزی نداریم تا خانه‌ی تئاتر، خانه‌ی امن همه‌ی تئاتری‌ها باشد.