مقالات منتخب

هزار پله یا  دیوار چین ایرانی

هزار پله یا دیوار چین ایرانی

در میان جاذبه‌های رنگین و طبیعی جهان، طبیعت ایران یکی از پرجاذبه‌ترین طبیعت‌های دنیاست که علاوه بر گردشگران داخلی، توریست‌های خارجی را محو زیبایی خود کرده است. البته بسیاری از این اماکن طبیعی ایران هنوز برای خیلی‌ها ناشناخته و غایب از دیده‌هاست، اما گاهی طبیعت، تاریخ دوستان و ورزشکاران را نیز به دنبال خود می‌کشاند. این جاذبه‌های ترکیبی سرسبز در ایران کم نیستند. با ما همسفر شوید تا با معرفی این مناطق بکر، برنامه مناسبی را برای تعطیلات خود داشته باشید.

سوره قدر،گنج قرآن

سوره قدر،گنج قرآن

از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده است: هر که این سوره را بخواند به او از ثواب کسی که ماه رمضان را روزه گرفته است و شب قدر را شب زنده داری کرده است داده می شود.

احساسات ناخوشایند کودک‌مان را بپذیریم

احساسات ناخوشایند کودک‌مان را بپذیریم

امروزه دیدگاه ما در مورد هیجانات در حال تغییر است، اما هنوز باورهای غلط زیادی وجود دارد که ممکن است به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به آنها معتقد باشیم. در نهایت، باورها و شیوه‌ی برخورد ما با احساسات ناخوشایند، روی توانایی تنظیم +هیجانی و تاب‌آوری  فرزندان‌مان تأثیرگذار است. اما ابتدا، بیایید عباراتی که ممکن است […]

ترشی بخورید تا پشه دور شما نچرخد

ترشی بخورید تا پشه دور شما نچرخد

پشه‌ها بیش از ۲۵۰۰ گونه شناخته شده دارند که بعضی از آن‌ها به دلیل قابلیت انتقال بیماری‌های مهلک و مسری به انسان از قبیل مالاریا و تب زرد خطرناک‌ترین حشرات روی کره زمین محسوب می‌شوند.

روغن کنجد؛ ملکه‌ی روغن‌ها

روغن کنجد؛ ملکه‌ی روغن‌ها

روغن کنجد در بین روغن‌های خوراکی به ملکه‌ی روغن‌ها مشهور است. دانه‌ی کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه‌های روغنی دیگر داراست اما با وجود این تولید آن بسیار کمتر از دانه‌های دیگر نظیر سویا، آفتابگردان و گلرنگ است.

چگونه استعدادهای کودکان‌مان را شناسایی کنیم؟

چگونه استعدادهای کودکان‌مان را شناسایی کنیم؟

برای کشف استعداد ابتدا باید به این رسیده باشیم که انسان‌ها باهم متفاوتند. در ساختارهای جبرمدار چندان به استعداد اهمیت داده نمی‌شود چرا که همه را یکسان می‌بیند، نه متفاوت (همه باید دکتر یا مهندس شوند).

پاداش و رشوه چه تفاوتی باهم دارند؟

پاداش و رشوه چه تفاوتی باهم دارند؟

دنیای ما قواعد و چهار چوب‌هایی دارد که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم محکوم به اجرای آن‌هاییم. این قوانین و چهارچوب‌ها را ما تعیین نکرده‌ایم که بتوانیم تغییری در آنها ایجاد کنیم.

دنیای فناوری

دنیای فناوری

بدون تردید اینستاگرام در حال حاضر پر طرفدارترین پلتفرم اجتماعی دنیا است. این کمپانی هر ساله تلاش می‌کند با دادن تغییرات گسترده و به روز کردن اپلیکیشن خود، کاربران بیشتری را با خود همراه کند.

عسل در سکنجبین خاصیت آن را دوبرابر می‌کند

عسل در سکنجبین خاصیت آن را دوبرابر می‌کند

در هوای گرم تابستان آنچه که می‌تواند عطش شما را فرو نشاندیک لیوان شربت خنک است که هم به حفظ تعادل الکترولیت‌های بدن که ممکن است در اثر گرمای هوا و گرمازدگی برهم خورده باشد، کمک می‌کند و هم باعث خنک شدن مزاج شما می‌شود.