مقالات منتخب

دنیای فناوری

دنیای فناوری

بدون تردید اینستاگرام در حال حاضر پر طرفدارترین پلتفرم اجتماعی دنیا است. این کمپانی هر ساله تلاش می‌کند با دادن تغییرات گسترده و به روز کردن اپلیکیشن خود، کاربران بیشتری را با خود همراه کند.

عسل در سکنجبین خاصیت آن را دوبرابر می‌کند

عسل در سکنجبین خاصیت آن را دوبرابر می‌کند

در هوای گرم تابستان آنچه که می‌تواند عطش شما را فرو نشاندیک لیوان شربت خنک است که هم به حفظ تعادل الکترولیت‌های بدن که ممکن است در اثر گرمای هوا و گرمازدگی برهم خورده باشد، کمک می‌کند و هم باعث خنک شدن مزاج شما می‌شود.

شباهت‌ها یا تفاوت‌ها کدام‌یک مهم‌ترند؟

شباهت‌ها یا تفاوت‌ها کدام‌یک مهم‌ترند؟

دکتر حسام فیروزی   برای برقراری یک رابطه‌ی مسالمت‌آمیز دانستن و پذیرش چه نکاتی اهمیت دارد شباهت‌ها یا تفاوت‌ها کدام‌یک مهم‌ترند؟   همان‌گونه که می‌دانیم، انسان تنها موجود روی کره‌ی زمین است که حق انتخاب دارد و به واسطه‌ی همین حق انتخاب است که او را موجودی آزاد نام نهاده‌اند (آزاد است تا انتخاب کند). […]

مسوولیت‌پذیری، میوه درخت بلوغ است

مسوولیت‌پذیری، میوه درخت بلوغ است

«وظیفه» و «مسوولیت» دو مقوله‌ی متفاوتند. این تفاوت از آن جایی خود را آشکار می‌‌سازد که بدانیم انسان موجودیست مختار و ظاهرا تنها موجود این کره‌ی خاکی است که «حق انتخاب» دارد و این موجود، در پی داشتن چنین حقی است که مسوول رفتارهای انتخاب شده‌ی خود به حساب می‌‌آید.

وقتی استرس چاق می‌کند!

وقتی استرس چاق می‌کند!

استرس (فشار روحی) باعث چاقی می‌شود. بسیاری از عوامل باعث چاقی می‌شود. یکی از آن‌ها استرس می‌باشد. فشار روحی مزمن، موجب چاقی می‌شود. افرادی که دچار استرس‌های مزمن هستند، اشتهای زیادی به خوردن غذاهای چرب، پر نمک و شیرین پیدا می‌کنند. این‌گونه غذا‌ها معمولا ناسالم هستند و به افزایش وزن منجر می‌گردند. نتایج یک تحقیق […]

معرفی کتاب

معرفی کتاب

«دگردیسی کمونیسم مارکس» نوشته‌ی محسن حکیمی را انتشارات اختران در ۴۰۰ صفحه و با قیمت ۳۲۰,۰۰۰ ريال رهسپار بازار کتاب کرده است.

ایران؛ سرزمین نیایش و جشن‌

ایران؛ سرزمین نیایش و جشن‌

در ایران قدیم هر روز ماه نام به خصوصی داشت و یک روز از ماه همنام خود ماه بود که در این روز جشن‌های باشکوهی ترتیب داده می‌شد. در ادامه با جشن‌های ایران باستان آشنا خواهید شد.

آیات

آیات

دعا درخواستی خالصانه از حضرت پروردگار است که از عمق دل برمی‌آید و پس از پروازی شگفت، بر عرش الهی فرود می‌آید. با این حال برخی از دعاها سفارش شده، مجرب‌تر بوده و قریب به یقین مستجاب خواهند شد.