ماه: خرداد ۱۳۹۶

برنامه‌ی غذایی برای شب‌های امتحان

برنامه‌ی غذایی برای شب‌های امتحان

بسیاری از دانش‌آموزان روزهای قبل از امتحان را تا حد امکان مطالعه و تصور می‌کنند که غذا و استراحت مانع مطالعه می‌شود. در صورتی که با تغذیه‌ی صحیح می‌توان بازده فکری را افزایش داد. به‌کارگیری نکته‌ها و توصیه‌های زیر توان شما را برای یادگیری بهتر و موفقیت در امتحانات افزایش می‌دهد.

۳+۷ علت خشكى پوست لب‌ها

۳+۷ علت خشكى پوست لب‌ها

لب‌ها از اجزای صورت هستند که بیشتر از هر جای دیگری در معرض هوا و آفتاب قرار دارند و به همین علت نیز بیشتر مستعد مشکل خشکی و ترک‌خوردگی هستند. اگر خوب از لب‌های‌تان مراقبت نکنید، گرمای بیش از حد و از دست رفتن آب بدن باعث سوزش، التهاب و حتی خونریزی آن‌ها می‌شود. متخصصان معتقدند تماس لب‌ها با خمیر دندان و رژ لب و استفاده از پروتزهای دندانی باعث خشکی‌های شدید و خارش لب می‌شود. حرارت زیاد، کم آبی و سرمای شدید هم از عوامل شایعی هستند که باعث خشکی‌های ساده و ترک خوردگی‌ لب‌ها می‌شوند. علاوه بر این، بیماری‌های سیستماتیک مثل پسوریازیس نیز باعث پوسته شدن اطراف و روی لب‌ها می‌شود که با علائم دیگری همراه است.

شرمندگی از بوی عرق تا کی؟!

شرمندگی از بوی عرق تا کی؟!

یکی از مشکلاتی که با نزدیک شدن فصل گرما برای همه‌ی افراد به وجود می‌آید، تعریق بدن است. بوی عرق بدن کودکان به بدبویی بزرگ‌ترها نیست، زیرا درصد تعریق «آپوکرین» در بدن کودکان کمتر است و به مرور که هورمون‌های جنسی فعال می‌شود، درصد تعرق غدد آپوکرین نیز بالا می‌رود، عرق بدن افزایش می‌یابد و بوی بد متصاعد می‌شود. به ویژه در پسران جوان که مقدار تستوسترون افزایش می‌یابد و تاثیر زیادی بر غدد ترشحی عرق بدن می‌گذارد.

ماساژ اطراف چشم با مواد طبيعى

ماساژ اطراف چشم با مواد طبيعى

پوست اطراف چشم به دلیل خندیدن، دست مالیدن و… دچار چین و چروک، خشک و بی آب می‌شود و حالت افتادگی پیدا می‌کند. پوست اطراف چشم، حساس‌ترین قسمت پوست در صورت است. سازندگان کرم‌های دور چشم مدعی هستند که محصولات‌شان چین و چروک زیر چشم را کاهش می‌دهد، از بین می‌برد و روند پیری را متوقف می‌کند، اما واقعیت چیز دیگری است. در واقع، اگر چه این کرم‌ها به مرطوب کردن پوست دور چشم کمک می‌کنند، اما راه متداولی برای از بین بردن چین و چروک نیست. علاوه بر این‌، بیشتر این کرم‌ها بیش از حد غنی هستند و باعث تحریک پوست دور چشم می‌شوند. محصولات طبیعی مانند گیاهان پوست را نرم و مرطوب می‌کنند بدون اینکه اختلالی در پوست ایجاد کنند.

درمان کم‌خونی با گیاهان دارویی

درمان کم‌خونی با گیاهان دارویی

کم‌خونی یا آنمی اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز یا هموگلوبین کافی در خون، برای رساندن اکسیژن به سایر بافت‌های بدن‌، وجود ندارد. کم‌خونی وضعیتی است که در آن گلبول‌های قرمز نمی‌تواند وظیفه‌ی اکسیژن‌رسانی به سلول‌ها را انجام دهد و به همین دلیل است که کم‌خونی با مشکلات تنفسی و احساس ضعف و خستگی همراه است.

با این ۷ خوراکی از درد و التهاب خلاص می‌شوید

با این ۷ خوراکی از درد و التهاب خلاص می‌شوید

میوه‌های تازه و سبزیجات عامل اصلی و مهم برای کنترل التهاب بدن به شمار می‌آیند که در این بین گیلاس به دلیل داشتن آنتوسیانین خواص ضد التهابی بالایی دارد. آنتوسیانین‌ها از جمله آنتی‌اکسیدان‌هایی قوی هستند که از سلول‌ها در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کنند.