ماه: مرداد ۱۳۹۶

استونی، کشور همیشه online

استونی، کشور همیشه online

بیشتر آمریکایی‌ها یا حتی اروپایی‌ها نمی‌توانند سریع استونی را روی نقشه پیدا کنند. این کشور کوچک که در حاشیه‌ی دریای بالتیک بین لتونی و روسیه محبوس شده، با جمعیت ۱.۳ میلیونی‌اش به اندازه‌ی دالاس وسعت دارد، اما نگذارید کوچکی و دورافتادگی‌اش فریب‌تان بدهد. این کشور سال‌هاست که اولین کشور تمام دیجیتال دنیا به حساب می‌آید. در این شماره می‌خواهیم به این کشور دیجیتالی سری بزنیم. همراه ما باشید.

بنیتا قربانی چه عواملی شد؟

بنیتا قربانی چه عواملی شد؟

پرونده‌ی بنیتا در مراحل پایانی دادسرا قرار گرفته است تا به زودی، با صدور کیفرخواست، به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شود. دادسرای جنایی تهران و پلیس آگاهی پس از ربوده شدن دختر هشت ماهه، جست‌و‌جوی گسترده‌ای را آغاز کرد و پس از شش روز ربایندگان، در شرق تهران دستگیر شدند. متهمان در بازجویی‌ها مدعی شدند دختر بچه داخل خودرو را در محلی پر رفت و آمد و در پاکدشت، رها کردند. ماموران راهی این محل و با صحنه‌ی دلخراشی روبه‌رو شدند. جسد دختر بچه داخل خودرو بود و پرونده از فاز سرقت و آدم‌‌ربایی وارد مرحله‌ی قتل شد. پس از افشای این موضوع بحث‌هایی درباره‌ی مجازات متهمان مطرح شد.

کودک و نوجوان کیست؟

کودک و نوجوان کیست؟

موضوع حقوق کودکان در فرهنگ اسلامی ریشه‌های عمیقی دارد و قرن‌ها پیش بنیانگذاران عالی مقام دین اسلام و آئین تشیع، حقوق کودکان را به رسمیت شناخت و مسلمانان را به رعایت آن ترغیب و تشویق کرد.

پسر بچه‌ی نترس ایران…

پسر بچه‌ی نترس ایران…

در این شماره به مناسبت روز بین‌المللی نوجوان، با میثاق بختیاری، پسری که رکورد بانجی جامپینگ آسیا رو زده و کارهایی می‌کنه که حتی مو به تن آدم سیخ می‌شه گفت‌وگویی کردیم که خوندنش خالی از لطف نیست؛ پس همراه ما باشید.

امام جواد (ع)؛ باب الحوائج دل‌ها

امام جواد (ع)؛ باب الحوائج دل‌ها

امام نهم شيعيان، حضرت جواد (ع)، در سال ۱۹۵هجري در مدينه، ولادت يافت. امام محمد تقي (ع ) هنگام شهادت جانگداز حضرت رضا (ع) در اواخر ماه صفر سال ۲۰۳، هشت ساله بود که به مقام امامت رسید. مامون خليفه‌ی عباسي كه همچون ساير خلفاي بني‌عباس از پيشرفت معنوي و نفوذ باطني امامان معصوم (ع) و گسترش فضايل آن‌ها در بين مردم هراس داشت، سعي كرد ابن‌الرضا را تحت مراقبت خاص خويش قرار دهد.

چرا باید موسیقی یاد بگیریم؟

چرا باید موسیقی یاد بگیریم؟

اگرچه تاثیر شنیدن موسیقی هیچ‌گاه کم اهمیت‌تر از نواختن آن نیست و می‌توان همچنان به شنیدن موسیقی مناسب و انتخاب شده به عنوان فعالیتی صد درصد مفید سلامتی اشاره کرد، اما در دهه‌های اخیر بحث‌ها و تحقیقات علمی پیرامون تاثیر یادگیری موسیقی بر عملکرد مغز و سیستم عصبی به گونه‌ای متقاعدکننده مطرح شده که کمتر خواننده‌ای هست از کنار این آثار بدیهی بی‌تفاوت بگذرد

بازی با نوزاد

بازی با نوزاد

بازی لزوما محدوده‌ی سنی خاصی را در بر نمی‌گیرد و شروع سنی و پایان سنی خاصی ندارد. بلکه بازی از دوران جنینی آغاز می‌شود و تا پایان عمر همراه انسان است.

سفری به دنیای صورتک‏های زرد

سفری به دنیای صورتک‏های زرد

صورتک‌هایی زرد، که هرکدام یکی از حالت‌های چهره‌ی انسان را نشان می‌دهند، آشناترین تصاویر دنیای امروز هستند و تمام کسانی که با گوشی‌های هوشمند کار می‌کنند و به شبکه‌های اجتماعی متصل هستند روزانه بارها و بارها از این شکلک‌ها استفاده می‌کنند. بله درست حدس زده‌اید! درباره‌ی ایموجی‏ها صحبت می‌کنیم.

چهره‌ی باربي

چهره‌ی باربي

طراحي چهره‌ی باربي اغراق‌آمیز انجام شده تا جامع بیشتر زيبايي‌هاي متصور باشد و البته اين طراحي بسيار ماهرانه انجام شده است. موي بور و طلايي، گردن باريك و كشيده، گونه‌هاي برآمده، دماغ و دهان كوچك، چشماني درشت و آبي، لباني پرگوشت، چهره شاداب، پوست روشن، پيشاني و سري متناسب و … مجموع اعضاي چهره‌ی باربي را تشكيل مي‌دهد كه به ندرت، حتي با هنرمندي تيغ جراحي پزشكان حاذق، هم‌زمان در يك فرد جمع نمی‌شود.