ماه: شهریور ۱۳۹۶

باغ سنگی خان اعتراضی بر ظلم

باغ سنگی خان اعتراضی بر ظلم

باغ سنگی خان، یکی از جاذبه‌های شهر سیرجان، در استان کرمان است. این باغ در دهستان بلورد روستای میاندوآب و ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی سیرجان قرار دارد. باغ به شکل شش ضلعی نامنظم طراحی شده و متعلق به درویش‌خان اسفندیارپور بوده ‌است. درویش‌خان اسفندیارپور، مردی کر و لال بود که با خانواده‌اش از راه چوپانی و باغ‌داری زندگی می‌گذراند. او پس از اصلاحات اراضی در سال ۱۳۴۰، برای اعتراض به دلیل از دست دادن املاکش، دست از باغ‌داری برداشت تا اینکه تمام درختان زمین او (پس از تقسیم اراضی) خشک شدند.

پدرم حافظ را سمبل شعر فارسی می‌دانست!

پدرم حافظ را سمبل شعر فارسی می‌دانست!

روز ۲۷ شهریور مصادف است با روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت سید محمدحسین بهجت تبریزی است. این شاعر نامدار ایرانی اهل تبریز بود و به زبان‌های ترکی و آذری شعر می‌سرود. شهریار در سرودن انواع گونه‌های شعر فارسی مانند قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی تبحر خاصی داشت. «علی ای همای رحمت» و «آمدی جانم به قربانت» از غزل‌های معروف این شاعر است. مهم‌ترین اثر او نیز منظومه‌ی «حیدر بابایه سلام» است که از شاهکارهای ادبیات ترکی آذربایجانی به شما می‌رود.

لطفا در شهر زباله نریزید!

لطفا در شهر زباله نریزید!

نریختن زباله باید به فرهنگ تبدیل شود. در واقع، رها کردن زباله در معابر و جوی‌ها بی‌آنکه ننگی باشد، به یک عادت تبدیل شده و کسی باور بر این ندارد که باید خیابان‌ها بدون آشغال و زباله باشند. زباله پس‌مانده‌ی چیزهایی است که دیگر به آن‌ها احتیاجی نیست؛ بنابراین، با این تعریف می‌خواهیم به یک رفتار ناشایست که به عادتی غلط تبدیل شده تلنگری بزنیم.

بازار لوازم‌ التحریر در دست چینی‌‌ها

بازار لوازم‌ التحریر در دست چینی‌‌ها

با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس بازار خرید لوازم‌التحریر هم داغ می‌شود.
کمتر کسی است که اواخر شهریور برایش حال و هوای مدرسه را تداعی نکند. بدون شک همه‌ی ما روزی، برای لوازم‌التحریر مدرسه‌ی خود برنامه‌ریزی کرده‌ و به دنبال بهترین و قشنگ ترین مدادپاک‌کن‌ها، مداد‌تراش‌ها، کیف، کفش و جامدادی یک سال خود بوده‌ایم.

باغبانی

باغبانی

تربچه یکی از سبزیجاتی است که رشد بسیار سریعی دارد. تربچه را می‌توان علاوه بر باغچه و باغ، در گلدان‌های بزرگ نیز کاشت. کاشت دانه‌ی تربچه در گلدان بسیار ساده است و سریع نتیجه می‌دهد.

پیتزا

پیتزا

اگر طرفدار پيتزا هستيد و دوست دارید که پیتزای‌تان سریع آماده شود حتما این روش پخت پیتزا را یاد بگیرید.
مادرانی که کودکان بد غذا دارند مي‌توانند از اين روش براي تهيه‌ی غذاي کودک استفاده كنند.

اشتباه‌های رایج، اما ساده

اشتباه‌های رایج، اما ساده

تمام انسان‌ها دوست دارند در زندگی خود پیشرفت کنند و به موفقیت برسند، اما معنا و مفهوم پیشرفت و موفقیت در هر مرحله‌ی سنی متفاوت و به همین دلیل است که آرمان‌های انسان در طول زندگی تغییر می‌کنند. برای بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی، پیشرفت در درس‌ها و ورود به دانشگاه موفقیت محسوب می‌شود. اگر شما کنکوری هستید و قصد جدی برای پیشرفت و موفقیت دارید باید با اصول کلی کار آشنا شوید.