ماه: مهر ۱۳۹۶

خانم‌های باردار بخوانند

خانم‌های باردار بخوانند

پزشکان پس از سنجیدن عوامل بسیاری یکی از دو روش زایمان (طبیعی و سزارین) انتخاب می‌کنند. اگر شرایط کاملا عادی و طبیعی باشد، پیشنهاد پزشک معالج زایمان طبیعی است. این طبیعی بودن فاکتورهای بسیاری دارد؛

هاجر صفرزاده، دختر دونده‌ی کم‌بینای ایران

هاجر صفرزاده، دختر دونده‌ی کم‌بینای ایران

هاجر صفرزاده، در دوی ۲۰۰ متر نابینایان، موفق به کسب هفتمین طلای ایران، در رقابت‌های پارا دو و میدانی جوانان جهان، در سوئیس شد. به طوری‌که این موفقیت پیام‌های زیادی از جمله پیام فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، را همراه داشت.

خواص لیموترش Mr Lemone

خواص لیموترش Mr Lemone

لیموترش از مرکبات است. اگرچه در آشپزی از پوست و گوشت لیمو استفاده می‌شود، اما آن‌ها را به علت آبش پرورش می‌دهند. لیموها حاوی مقدار زیادی اسیدسیتریک هستند که موجب طعم ترش‌شان می‌شود. لیموترش درختچه‌ای است که بلندی آن به چهار متر می‌رسد و کشت آن فقط در مناطق گرمسیر امکان دارد (آب و هوا مدیترانه‌ای).

تیپی به رنگ پاییز زرد و نارنجی شوید!

تیپی به رنگ پاییز زرد و نارنجی شوید!

پاییز از راه رسیده و هوا کم‌کم رو به سردی می‌رود؛ بنابراین، انتخاب لباسی مناسب برای این فصل بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید در این فصل خوش‌تیپ به نظر بیایید و پاییز را در تیپ‌تان لمس کنید. حتما این مطلب را بخوانید.

جای موسیقی پاپ در مراسم عزاداری موسیقی مذهبی؛ یادآور حماسه‌ی عاشورایی

جای موسیقی پاپ در مراسم عزاداری موسیقی مذهبی؛ یادآور حماسه‌ی عاشورایی

از نظر عده‌ای حضور موسیقی در مراسم مذهبی پدیده‌ای جدید است و می‌توان گفت که حساسیت و بحث‌برانگیز بودن کاربرد موسیقی به تازگی در چند سال اخیر توجه منتقدان را به خود جلب کرده است. سوال بسیار مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا استفاده از موسیقی در مراسم عزاداری بر خلاف آیین‌ها و مراسم سنتی، مذهبی و ملی ماست؟؟!! چرا سبک موسیقی مورد استفاده موجب ایجاد بحث و اعتراض و نارضایتی از طرف عده‌ی خاصی شده است؟! بنابراین، بجاست در این شماره به موسیقی مذهبی و تاثیر آن در برگزاری ماه محرم نگاهی بیندازیم.

امنیت در خرید اینترنتی

امنیت در خرید اینترنتی

اگر می‌خواهید از یک فروشگاه الکترونیکی خرید اینترنتی انجام دهید باید تمام حواس‌تان را جمع کنید. خرید اینترنتی کار سختی نیست و ما نمی‌خواهیم آن را عجیب نشان دهیم. خرید اینترنتی ساده‌ترین و لذت بخش‌ترین کاری باشد که شما در اینترنت می‌توانید انجام دهید به شرطی که به یک سری نکته‌های مهم توجه کنید.

به مناسبت ۲۹ مهر روز ملی صادرات صادرات و توسعه صادرات؛ نیازمند یك تحول اساسی و اصولی

به مناسبت ۲۹ مهر روز ملی صادرات صادرات و توسعه صادرات؛ نیازمند یك تحول اساسی و اصولی

از سال ۱۳۷۶، بیست و نهم مهر، با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور، به عنوان روز ملی صادرات تعیین شد تا بیانگر عزم و اراده‌ی ملی در دولت و مردم برای توسعه‌ی صادرات غیر نفتی و در نتیجه توسعه‌ی اقتصادی کشور باشد. تعیین یک روز از روزهای سال، برای صادرات ضمن ترویج فرهنگ صادرات میان توده‌ی مردم، تقدیر از سربازان و ایثارگران جبهه‌ی اقتصادی، فرصتی برای تبادل افکار، شناخت مشکلات و تنگناها و بررسی راهکارهایی برای رسیدن به هدف والای جهش صادرات است. ضمن تبریک این روز ملی بر فعالان اقتصادی و صادر کنندگان عزیز؛ مطالب و مباحثی را کوتاه و معجز از دریچه‌ی نگاه کارشناسان و صاحب‌نظران در این‌باره بیان می‌کنیم که امیدواریم مفید ارزیابی باشد. همراه ما باشید.

فیروزه  سنگ صلح و آرامش

فیروزه سنگ صلح و آرامش

فیروزه از قدیمی‌ترین سنگ‌های زینتی شناخته شده در جهان است. بر پایه‌ی شواهد تاریخی، شهرت و آوازه‌ی فیروزه‌ی ایران در جهان، دست کم به سده‌ی اول میلادی باز می‌گردد و جهانیان آن را به جهات گوناگون، به خصوص زیبایی و نیروی جادویی آن را گرامی می‌دارند و در زیورآلات، تزئین اشیا و بناهای مذهبی و تاریخی آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. به گواهی اسناد و شواهد مربوط، این سنگ با تاریخ، فرهنگ و ادبیات ایرانیان پیوند دارد و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

نگاهي به تبعات اجتماعی اعتياد زنان

نگاهي به تبعات اجتماعی اعتياد زنان

اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات اصلی جامعه‌ی جهانی است. آمار رو به افزایش مصرف مواد مخدر در دنیای کنونی به گونه‌ای است که یکی از سم‌شناسان معروف دنیا به نام لودوینگ می‌گوید: «اگر غذا را مستثنا کنیم، هیچ ماده‌ای در روی زمین نیست که به اندازه‌ی مواد مخدر این چنین آسان وارد زندگی ملت‌ها شده باشد.» مطابق گزارشات آماری، مصرف مواد مخدر در ایران نیز روند افزایشی دارد و میان انواع ناهنجاری‌ها جزو آسیب‌زاترین و گسترده‌ترین معضلات است