ماه: شهریور ۱۳۹۷

قانون‌مدارانی که از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند

قانون‌مدارانی که از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند

شاید با شنیدن کلمه‌ی مافیا یاد فیلم‌های به‌یاد ماندنی کارگردانانی مثل دی پالما، اسکورسیزی و کاپولا بیفتید و شاید هم تجربه‌ی تکرار نشدنی خواندن رمان پرفروش و موفق پدرخوانده نوشته‌ی ماریو پزو را به‌ یاد بیاورید. یا حتی نعره‌‌های تونی مونتانا در “صورت زخمی” یا ابهت و شخصیت دون ویتو کورلئونه در قسمت اول سه گانه‌ی “گاد فادر” در ذهن شما پدیدار شود اما اصل واژه‌ی مافیا به مراتب مهیب‌تر و بسیار خونین‌تر از آن چیزی است که در دنیای هنر به آن پرداخته شده است.

با دوقلوها همراه هستم

با دوقلوها همراه هستم

لاله صبوری بازیگر خاطره‌انگیز سینما و تلویزیون ماست، مطمئنا بازی‌های درخشان او را در آثاری مانند « تهران ۱۱» ، «جنگ ۷۷» ، « این زمینی‌ها» ٬ «کمربندهارا ببندیم» ، «رستوران خانوادگی» و…. به خاطر دارید.

بزرگ‌ترین آیینه‌ی ایران در دریاچه‌ی مخرگه

بزرگ‌ترین آیینه‌ی ایران در دریاچه‌ی مخرگه

انعکاس نور در دل دریاچه طبیعی دست‌های زمین و آسمان را به هم می‌رساند. تصاویر زیبای آسمان در آینه دریاچه کویری مخرگه می‌افتد و منعکس می‌شود . از هر گوشه‌ای به گوشه‌ی دیگر دریاچه، تصویری متفاوت از آسمان در قاب دریاچه سوژه‌های بدیع عکاسی می‌آفریند. دیدن منظره‌ی واژگون آسمان بر زمین در آینه‌ی بزرگی که تا چشم کار می‌کند گسترده شده است ، دل هر گردشگری را می‌رباید.

احساسات ناخوشایند کودک‌مان را بپذیریم

احساسات ناخوشایند کودک‌مان را بپذیریم

امروزه دیدگاه ما در مورد هیجانات در حال تغییر است، اما هنوز باورهای غلط زیادی وجود دارد که ممکن است به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به آنها معتقد باشیم. در نهایت، باورها و شیوه‌ی برخورد ما با احساسات ناخوشایند، روی توانایی تنظیم +هیجانی و تاب‌آوری  فرزندان‌مان تأثیرگذار است. اما ابتدا، بیایید عباراتی که ممکن است […]

چگونه بذر و دانه‌ی گیاهان را نگهداری کنیم؟

چگونه بذر و دانه‌ی گیاهان را نگهداری کنیم؟

ذر، تخم یا هسته‌ی گیاهان یکی از بخش‌هایی است که معمولا تکثیر گیاه به وسیله‌ی آن انجام می‌شود. این بخش از گیاه شامل تمام پتانسیل‌هایی است که برای تبدیل شدن به یک گیاه کامل وجود آن‌ها الزامی است. قسمت‌های مختلف یک بذر عبارتند از رویان (جنین)، بافت ذخیره‌ی بذر، پوشش بذر.

کوفته ایشلی

کوفته ایشلی

ابتدا بلغور را بپزید، سپس آن را در یک کاسه‌ی مناسب با تخم‌مرغ‌ها، آرد، رب ‌گوجه‌فرنگی، نمک و فلفل خوب مخلوط کنید تا خمیر کوفته آماده شود. در صورت نیاز خمیر را با دست خوب ورز دهید.

«آهنگ سازی را بیشتر دوست دارم»

«آهنگ سازی را بیشتر دوست دارم»

در مارکت مردانه موسیقی پاپ ایران، وجود فردی مانند نیلوفر منصوری یک اتفاق کاملا ویژه است. نیلوفر منصوری متولد ۴ خردادماه ۱۳۶۹ ساکن و زاده‌ی اصفهان است. او از دوران کودکی علاقه وافری به یادگیری ساز و خواندن شعر داشت به طوری که نواختن ساز را از ۵ سالگی و شروع اولین اشعارش درقالب غزل را از سن ۱۲ سالگی آغاز کرد.

نقطه پایان ناباروری!

نقطه پایان ناباروری!

روزگاری نه چندان دور زن و شوهرهای جوانی که به خانه‌ی بخت می‌رفتند اغلب قریب به‌اتفاق به سرسال نرسیده عضو جدیدی به خانواده‌‌ی دونفره‌شان اضافه می‌شد؛ اگر خدای نکرده یکی دو سال می‌گذشت و این عضو جدید آمدنش را به تاخیر می‌انداخت بزرگ‌ترهای خانواده دست‌پاچه شده و دست به دامن دعانویس و چله‌شکن و قابله‌ی محلی می‌شدند و انواع و اقسام جوشانده‌ها و داروها را به خورد زن جوان می‌دادند.

«پلیس بد و دزدان نسبتا خوب!»

«پلیس بد و دزدان نسبتا خوب!»

فیلم‌نامه ‌ی کمینگاه دزدان در مورد یک گروه خلافکار حرفه‌ای است که برخی از آنها در گذشته آموزش‌های نظامی ‌را گذراندند و به همین دلیل در سرقت‌هایشان از تاکتیک‌های جنگی و نظامی‌بهره می‌گیرند . از طرف دیگر اما یک تیم قوی اما نه چندان قانون‌مند پلیس ، به دنبال ردپایی از آن‌ها هستند ، مامورانی که خود نیز در کارنامه‌ی کاریشان دچار فسادهای مالی و اخلاقی زیادی شده‌اند.

خوردن غذای مانده ممنون

خوردن غذای مانده ممنون

در تابستان و فصول گرم شرایطی فراهم می‌شود که بیماری‌های فصلی مانند اسهال، وبا و مسمومیت‌های غذا از طریق مواد غذایی منتقل شده و به شکل وسیع گسترش می‌یابند.