ماه: دی ۱۳۹۸

مرگ هر بوته سبز،مرگ ما انسانهاست

مرگ هر بوته سبز،مرگ ما انسانهاست

خداوند با تدبیر، شرایط محیط زیست را به گونه‌ای آفریده که تمامی مواهب دست به دست هم دهند تا شرایط زیست سالم برای انسان ایجاد شود اما زیاده‌خواهی انسان سبب شده تا نه تنها از این نعمت‌ها استفاده‌ی درستی نشود بلکه انسان با دست خود به آلوده کردن محیط زیست و از بین بردن این منابع طبیعی اقدام کند هوا، لازمه‌ی حیات است و استفاده از هوای پاک و سالم، از جمله حقوق طبیعی انسان.

خانه از پای بست ویران است/خواجه در بند نقش ایوان است

خانه از پای بست ویران است/خواجه در بند نقش ایوان است

سرزمین ما همیشه عرصه‌ی مبارزات و اقدامات مردان و زنان فرهیخته‌ای بوده است که برای سرافرازی ایران نه تنها از هیچ تلاشی دریغ نکردند بلکه برای رسیدن ایران به قله‌ی عزت و شکوه از جان و خون خود نیز گذشتند. نام برخی از انسان‌ها در برگ‌‌های تاریخ آنچنان است که نیازی به واکاوی تاریخ برای جستار شان نیست و چه زیباست که این مانایی حاکی از نکوداشتی باشد که از آن انسان‌ها باقی مانده است. میرزا تقی خان امیرکبیر یکی از تاثیرگذارترین رجال تاریخ اخیر ایران است که در دوره سه سال و سه ماهه صدراعظمی بیش از تمامی صدراعظم‌‌های سلسله قاجار به ایران خدمت کرد. وی بنای نوسازی(مدرنیزاسیون) در ایران را پی ریزی کرد و از سوی ناصرالدین شاه به امیر نظام ملقب گردید.

سی و هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر

سی و هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر

سی و هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده‌ی یک سال تلاش سینماگران ایرانی، اعتلای تولیدات ملی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه‌های دینی و ایرانی، تقویت و حمایت از سینمای خلاق، تبیین نسبت سینما و توسعه‌ی پایدار و اهمیت اقتصاد سینما از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۸ همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران برگزار می‌شود. این رقابت سینمایی در بخش‌های اصلی و جانبی برگزار می‌شود که بخش‌های رقابتی آن شامل سینمای سعادت (مسابقه بین‌الملل) و جلوه‌گاه شرق (سینمای کشورهای آسیایی و اسلامی) است. تاریخ تکمیل تولید فیلم‌ها برای بخش‌های رقابتی باید سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ باشد.

چون به سخن نوبت عیسی رسید/عیب رها کرد و به معنا رسید

چون به سخن نوبت عیسی رسید/عیب رها کرد و به معنا رسید

بیست و پنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح و دوستی، مهربانی و مودّت عیسی مسیح(ع) است. پیامبری که به تصریح قرآن، بی پدر و از مادری باکره چون مریم که تمام عمر خویش را به عبادت و بندگی خداوند صرف کرد متولد شد و سرانجام با زادن فرزندی پاک و مبشّر روح القدس اجر و مزد عبادات خویش را در دنیا و آخرت گرفت.