این غذاها برای رفع چین و چروک صورت مناسب هستند

این غذاها برای رفع چین و چروک صورت مناسب هستند

مرغ بدون پوست و ماهی

گوشت‌های بدون چربی مانند گوشت سینه‌ی مرغ و ماهی سرشار از پروتئین هستند؛ البته لوبیا نیز گزینه‌ی غیر گوشتی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. درحالی که این غذاها هضم می‌شوند بدن‌تان پروتئین‌های آن‌ها را به آمینو اسید‌ها تبدیل می‌کند تا برای سلول‌ها پشتیبان بسازد. داشتن مقدار زیادی آمینو اسید کمک می‌کند بدن بتواند سریع تر سلول‌های پوست و کلاژن را بازسازی می‌کند. سعی کنید به تمام وعده‌های خود مقداری از این پروتئین‌های بدون چربی اضافه کنید، به خصوص اگر دچار کمبود پروتئین، هستید.

سیر

سیرهای تند و تیز حاوی آنتی‌اکسیدان محافظت کننده‌ای به نام پلی فنول هستند که پوست‌تان را از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند و مولکول‌های ناپایداری است که به کلاژن تبدیل می‌شوند. سیر خرد شده را قبل از اینکه به غذا اضافه کنید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نگه دارید تا ترکیبات آن فعال شوند و خاصیتش افزایش یابد. سیر و دیگر غذاهایی که پلی فنول‌ها دارند جزو بهترین غذاها برای مقابله و پیشگیری از سرطان به حساب می‌آیند.

چای سبز

قهوه با بالا بردن هورمون‌های استرس، مانند آدرنالین و نورآدرنالین، باعث افزایش چین و چروک می‌شود. به جای قهوه کافئین خود را از چای سبز بگیرید که سرشار از پلی فنول‌هاست. روزانه، چهار فنجان چای سبز بنوشید، اما اگر بدن‌تان به کافئین حساس است از ساعت سه بعد از ظهر به بعد از مصرف آن خودداری کنید.

آب

وقتی چای نمی‌نوشید بدن‌تان را با آب آبرسانی کنید. وقتی سلول‌ها را سرشار از مایعات نگه دارید آن‌ها نیز مواد مغذی را راحت‌تر وارد خود و غشا را انعطاف‌پذیر می‌کنند و ظاهر پوست‌تان نرم و صاف می‌ماند. سعی کنید در طول روز هفت تا هشت لیوان آب بنوشید، اما اگر در معرض گرمای زیاد یا فعالیت شدید قرار گرفتید مقدار آبی را که می‌نوشید افزایش دهید.

توت‌ها

خانواده‌ی توت‌ها از دیگر میوه‌ها و سبزیجات  آنتی‌اکسیدان بیشتری دارند. این آنتی‌اکسیدان‌ها نجات دهنده‌ی پوست هستند و شما را از چین و چروک و آسیب‌های پوستی محافظت می‌کنند. خوردن روزی یک فنجان اسموتی یا میکس این میوه با سالاد برای پوست بسیار مفید است.

روغن زیتون

این روغن سالم سرشار از اسید اولئیک، اسید چربی است که با نگه داشتن مایع غشای سلولی پوست را صاف می‌کند. همچنین، ویتامین E و پلی‌فنول‌ها کمک می‌کنند ظاهر پوست جوان بمانند. برای اینکه بیشترین  آنتی‌اکسیدان را دریافت یک روغن اکسترا ویرجین ۱۰۰ درصد طبیعی انتخاب کنید. این نوع روغن زیتون بیشترین آنتی‌اکسیدان را دارد، چون کمترین تغییر در آن داده شده است. از این روغن در بیشتر غذاهای‌تان استفاده کنید، اما مواظب باشید آن را زیاد حرارت ندهید، چون ترکیبات مفید خود را از دست می‌دهد.

 

سالمون

اسید چرب‌های امگا ۳ موجود در سالمون فقط برای قلب‌تان مفید نیستند بلکه آن‌ها مایع غشا سلولی را حفظ می‌کنند و به پوست جوانی و لطافت می‌بخشند. سعی کنید هر هفته دو وعده ماهی چرب مانند سالمون و خال مخالی میل کنید. همچنین، ماهی سالمون یکی از منابع خوب ویتامین D است.

لوبیاها

افرادی که بیشتر لوبیا، ماهی، سبزیجات و روغن زیتون میل می‌کنند کمترین چین و چروک را دارند. محققان معتقدند ترکیب چربی‌های غیر اشباع، پروتئین‌های بدون چربی و آنتی‌اکسیدان‌ها به مقابله با پیری کمک می‌کنند. سعی کنید هفته‌ای یک بار غذایی که با لوبیا درست شده میل کنید و روزانه پنج تا شش وعده سبزیجات داشته باشید.