یک فنجان سلامتی

یک فنجان سلامتی

خواص عالی چای آویشن در وعده‌ی صبحانه

آویشن گیاه دارویی معروف و شناخته شده از دسته‌ی نعناع است و خاصیت‌های فراوانی دارد. آویشن که بیشتر کاربرد دارویی دارد در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و آرایشی بسیار استفاده می‌شود. آویشن درختچه‌ای کوتاه و پرشاخه است که برگ‌های نازک، متقابل و گل‌هایی سفید چتری و منفرد دارد. گونه‌های مختلفی از آن در کوهستان‌های ایران، به خصوص در کوهپایه‌های شهرستان فریدونشهر و همچنین در شهرستان اقلید، با نام «آویشن شیرازی» می‌روید. در همدان به آن «آزربه» و در کوخرد هرمزگان به آن «اَوشُه» می‌گویند.

آویشن، در طب سنتی ایران و اروپا؛ کاربرد دارویی دارد. این گیاه علفی و معطر است، خواص دارویی بسیاری دارد و از آن در صنایع غذایی (پیتزا، پاستا، ماهی، پنیر، لیکور، ذرت مکزیکی و…)، دارویی، بهداشتی و آرایشی استفاده‌های متنوعی می‌شود. قسمت‌های دارویی این گیاه، سرشاخه‌های آن و برگ خشک شده‌اش است. در قرون وسطی، در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا، از آویشن برای درمان سرفه، سوء هاضمه و از بین بردن انگل‌های روده استفاده‌ی بسیاری می‌کردند. آویشن خاصیت آنتی‌باکتریال و ضد قارچ دارد و در بعضی کشورها مثل آمریکا، دم‌کرده‌ی آن را برای آرام کردن ریه و سرفه هنگام سرماخوردگی استفاده می‌کنند.

آویشن در طب سنتی

در طب سنتی، از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، رفع تنگی نفس و سرفه و بدگوارشی و درمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی‌های عضلانی استفاده می‌شود. همچنین، آویشن خواص ضد میکروبی، ضد انگلی و ضد قارچی دارد. توجه کنید که این گیاه به دلیل وجود ماده‌ای به نام «تیمول» که اگر در مصرفش زیاده‌روی کنید ممکن است مسموم شوید. آویشن گرم، خشک و ضد سرفه است. این گیاه بهار، در کوه‌های زاگرس از جمله کوه‌های فریدونشهر و استان کردستان، به خصوص کوه‌های شهرستان بیجار از جمله کوه نسار، کوه حمزه عرب، کوه نقاره کوب و منطقه‌ی حفاظت شده‌ی بیجار، به وفور یافت می‌شود.

آویشن در طب نوین

استفاده‌ی امروزی و ثابت شده‌ی آویشن برای درمان آسم، سرفه‌های خشک مکرر، آمفیزم و برونشیت است و چای دم کرده‌ی آن را نیز برای درمان عفونت گوش میانی، نفخ و تهوع استفاده می‌کنند. عصاره‌ی آویشن به دلیل وجود تیمول برای بیماری آسم مفید است. حمام این گیاه برای مبتلایان به دردهای عضلانی، مفصلی و روماتیسمی مفید و ضماد آن برای نیش و گزیدگی حشرات موثر است. در بارداری مصرف این گیاه ممنوع، اما در دوران شیردهی آزاد است.

روش مصرف آویشن

برای مصرف این گیاه، یک تا چهار گرم پودر خشک گیاه را در یک لیوان آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید. پس از صاف کردن محلول را شیرین و سه بار در روز مصرف کنید.

در التهاب حنجره و لوزه‌ها و برای درمان آفت به شکل غرغره کردن استفاده کنید. برای این کار، یک استکان از پودر گیاه را در چهار استکان آب جوش آهسته به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید و پس از صاف کردن، دهان را با آن بشویید. فرآورده‌های دارویی گوناگون از این گیاه ساخته می‌شود و به‌طور گسترده مورد مصرف بیماران قرار می‌گیرد.

از فرآورده‌هایی که به تائید «نظارت بر امور دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» رسیده می‌توان «شربت هانی تیم» و «شربت توسیان»، «قطره‌ی توسیگل»، «قطره‌ی توسیوین»، «قطره‌ی تیم آرتا» و «شربت تیمکس»، «شربت تیمیان»، «شربت برونکوتیدی» و «شربت برنکوباریج» را نام برد. این فرآورده‌ها، همگی ضد سرفه و خلط‌آور هستند و مصرف‌شان در دوران شیردهی و بارداری توصیه نمی‌شود. آویشن تصفیه‌کننده‌ا‌ی خوب و در درمان بی‌خوابی و امراض جهاز هاضمه مفید است. اگر ۵ تا ۱۰ گرم آویشن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و با کمی عسل به بیماران مبتلا به تنگی نفس‌، کلیوی، مثانه، درد مفاصل، سیاتیک، خونریزی‌های رحم و ترشحات غیر‌ طبیعی زنان بدهید در دفع بیماری‌شان موثر واقع می‌شوید. آویشن برای جلوگیری از ریزش مو نیز موثر است. ۲۰ گرم آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید و هر چند روز یک بار به سر بمالید. توجه کنید که در مصرف آویشن زیاده‌روی نکنید، زیرا باعث بروز آلبومین در ادرار می‌شود. آویشن، گیاهی است که رایحه‌ی تند و دلپذیر دارد و به نحو شگفت‌انگیزی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به کار می‌رود.

آویشن برای تسکین درد عادت ماهانه، افزایش ادرار، روند زایمان و نیز پیشگیری از سقط جنین کمک شایانی می‌کند و در تسکین اعصاب ‌اثر شگفت‌انگیزی دارد. درواقع، این گیاه، کل اعضای بدن را می‌شوید و پاک می‌کند. اگر هر صبح، یک فنجان چای آویشن بنوشید خیلی زود شاهد آثار مثبت آن مثل راحتی بسیار در ناحیه‌ی شکم و سرفه نکردن هنگام صبح و احساس سرزندگی و نیز بسیاری موارد دیگر می‌شوید.