اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن

خرید مبلمان نامناسب

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در طراحی و دکوراسیون نشیمن انتخاب مبلمان نامناسب برای این فضاست. گاهی ظاهر یا رنگ یک مبل چنان شما را شیفته‌ی خودش می‌کند که از بررسی سایر معیارهای انتخاب مبلمان چشم‌پوشی می‌کنید، بهتر است اولویت انتخاب مبلمان‌تان راحتی و ابعاد مناسب با فضای نشیمن‌تان باشد تا دکوراسیون راحت و آرامش‌بخشی داشته باشید.

عدم ایجاد فاصله بین مبل و دیوار

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در چیدمان و دکوراسیون نشیمن، عدم ایجاد فاصله بین مبل و دیوار است. این کار علاوه بر اینکه بعد از مدتی سبب ایجاد اثر و لک روی دیوار می‌شود، فضای داخلی شما را هم کوچک‌تر نشان می‌دهد. پس توجه داشته باشید که حتی اگر فضای نشیمن شما کوچک است. فاصله‌ی کمی بین دیوار و مبلمان خود قرار دهید تا ظاهر دکوراسیون‌تان بهتر دیده شود.

نصب تابلوها در ارتفاع نامناسب

حتما توجه داشته باشید که در چیدمان و دکوراسیون نشیمن تابلوها در ارتفاع معقول و مناسب نصب شوند. این ارتفاع نباید خیلی بالا یا خیلی پایین باشند و باید حدفاصل دیوار و درست مقابل چشم قرار گیرد.

نورپردازی نامناسب

یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در دکوراسیون نشیمن نورپردازی نامناسب است. هر چند که دکوراسیون داخلی شما اصولی و بی‌نقص باشد عدم استفاده از نور مناسب در فضا می‌تواند ظاهر دکوراسیون شما را تغییر و زیبایی آن را کاهش دهد. پس در نظر داشته باشید که حتما در فضای نشیمن خود از نورپردازی مناسب استفاده کنید.

استفاده‌ی بیش از حد از وسایل دکوری

یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون نشیمن استفاده‌ی بیش از حد از وسایل دکوری، به‌خصوص دکوری‌های کوچک است که سبب ایجاد اغتشاش بصری در فضا و کوچک‌تر دیده شدن فضای دکوراسیون شما می‌شود؛ بنابراین، در انتخاب لوازم دکوری فضای نشیمن دقت کنید و از انتخاب لوازم دکوری با تم‌های متفاوت بپرهیزید.

نداشتن فضای کافی برای مهمان

یکی از مواردی که در چیدمان دکوراسیون نشیمن خود باید رعایت کنید ایجاد فضای کافی و راحت برای مهمانان است. برای این منظور می‌توانید در هنگام خرید مبلمان دقت بیشتری به خرج دهید و با انتخاب مبلمان راحتی مناسب مثل مبل ال شکل، که افراد بیشتری را در خود جای می‌دهد، این مشکل را به راحتی حل کنید.

انتخاب مبلمان نامرغوب

موضوع مهمی که امروزه به یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج در دکوراسیون نشیمن تبدیل شده است، انتخاب مبلمان نامرغوب است. در هنگام خرید هر نوع مبلمانی به این موضوع توجه داشته باشید که دستکم چهار تا پنج سال باید از آن استفاده کنید؛ پس یک خرید با کیفیت می‌تواند دکوراسیون شما را برای این مدت بیمه کند.

نصب پرده در ارتفاع نامناسب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی و دکوراسیون نشیمن نصب پرده در ارتفاع نامناسب است، حتما باید توجه داشته باشید که پرده‌ها را در ارتفاع مناسب نصب کنید تا فضای شما کوچک‌تر از آنچه که هست به نظر نرسد و ظاهر خود را از دست ندهد.