راز عمر طولانی چیست؟

راز عمر طولانی چیست؟

دورانورد ویلارد، ۱۰۸ساله

دورانورد ویلارد که مقیم نیویورک است، همیشه روز را با بلغور، جوی دوسر، میوه و یک فنجان چای شروع می‌کند و با ماهی و سبزیجات به پایان می‌رساند. او هر روز صبح به شنا می‌رود.

ادلینا دومینگوئز، تا ۱۱۴ سالگی زندگی کرد

ادلینا دومینگوئز، که در ۱۱۴ سالگی در گذشت، هرگز دچار شکستگی استخوان نشد، دارو مصرف نکرد و هرگز لازم نشد به بیمارستان مراجعه کند. راز طول عمر او این بود که هرگز از لوازم آرایش استفاده نکرد. او به روزنامه‌ا‌ی گفت: «من هرگز به سالن زیبایی نرفتم و هرگز شیفته‌ی ظاهرم نبودم.» او هرگز در طول عمرش سیگار نکشیده بود.

سوزانا موشات جونز، ۱۱۶ ساله

سوزانا موشات جونز، در جولای ۲۰۱۵، به ۱۱۶ سالگی رسید و بر اساس اعلام رکوردهای جهانی گینس، مسن‌ترین آدم دنیا شد. او می‌گفت همیشه خواب کامل داشته و رژیم ثابت گوشت نمک‌سود‌، تخم‌مرغ و ذرت پخته را رعایت می‌کرده است. خانواده‌ی او می‌گویند دلیل طول عمر سوزانا عشق به خانواده و سخاوت نسبت به دیگران است.

روت کوبن، ۱۰۳ساله

روت کوبن، ساکن نیویورک است و حتی در سده‌ی دوم زندگی‌اش هم وزنه می‌زند، هفته‌ای یک بار پیلاتس تمرین می‌کند و به دلیل نمایش عضلات چند تکه‌ی مد روزش شناخته شده است. شعار او در زندگی طولانی‌اش این است: «هر روز را جشن بگیر و به تقویم نگاه نکن. همچنین، او معتقد است تا زمانی که می‌توانید حرکت کنید ورزش کنید.»

جورج باگس، ۱۰۳ساله

جورج باگس پس از خدمت در جنگ جهانی دوم، راهپیمایی با مارتین لوترکینگ و خدمت در دادگاه عالی کلمبیا حالا آرزو دارد تا ۱۰۵ سالگی زندگی کند. توصیه‌ی او برای یک زندگی طولانی پیاده‌روی زیاد است. او گفت: «من دلیل عمر طولانی‌ام را پیاده‌روی خیلی زیاد و اسیر ماشین نشدن می‌دانم.»

پل مارکوس، ۱۰۱ ساله

پل مارکوس، حتی در سده‌ی دوم زندگی‌اش، زودتر از موعد در مرکز تناسب اندام محلی حاضر می‌شود. او با وجود پایبندی به حفظ تناسب اندامش، می‌گوید راز طول عمرش شانس است. او در گفت: «اول از همه باید ژن خوبی داشته باشی، دوم باید در تمام صد سال خیلی خوش‌شانس باشی و سوم سعی نکنی فقط چیزهای سالم بخوری. مطمئن باش. من هرچیزی که بخواهم می‌خورم. بستنی راز طول عمر است.»

میسائو اوکاوا، ۱۱۷سال زندگی کرد

میسائو تا زمان مرگش در آوریل ۲۰۱۵، مسن‌ترین آدم دنیا بود. او دلیل طول عمرش را رژیم سوشی، هشت ساعت خواب شب و استراحت می‌داند. گفته می‌شود ژاپن بیش از ۵۰ هزار نفر دارد که بیشتر از صد سال عمر دارند. آن‌ها راز طول عمر عمرشان را بیشتر به رژیم غذایی کم‌چربی مرسوم در این کشور ربط می‌دهند که سرشار از سوشی و ماهی است.

گرترود ویور، تا ۱۱۶ سالگی زندگی کرد

گرترود ویور، یکی از آخرین بازماندگان متولدین سده‌ی ۱۸۰۰ بود که در آوریل ۲۰۱۵ درگذشت. او دلیل ۱۱۶ سال عمرش را فقط مهربانی می‌دانست. توصیه‌ی او برای یک زندگی طولانی این بود: «با آدم‌ها خوب رفتار کنید و با دیگران آن‌طور باشید که دوست دارید با شما باشند.» همچنین، ویور دلیل ابتلا شدن به بیماری‌های مزمن را سیگار نکشیدن و خواب زیاد می‌داند.

اگنس فنتون، ۱۱۰ساله

اگنس فنتون از نیوجرسی، ۱۱۰ سالگی‌اش را مدیون مصرف روزانه‌ی مقادیر زیادی مایعات با عصاره‌ی جو می‌داند‌. او ساله‌ها پیش از شر توموری خوش خیم خلاص شده و به توصیه‌ی پزشکش سال‌ها این رژیم نوشیدنی و مایعات را رعایت کرده است.