چه غذاهایی را نباید با هم بخوریم؟

چه غذاهایی را نباید با هم بخوریم؟

اگر مواد غذایی مدت زمان طولانی در معده یا روده باقی بمانند، به جای اینکه هضم موثری داشته باشند، تمام مواد مغذی موجود در آن‌ها جذب نمی‌شوند. در این حالت، مواد غذایی در معده یا روده فاسد یا تخمیر می‌شوند و گازهای سمی و سرطان‌زایی تولید می‌کنند که دیگر اندام‌ها‌ی بدن را برای این سم‌زدایی دچار مشکل می‌کند. این سموم باعث خستگی، تحریک‌پذیری، سردرد و بوی بد دهان می‌شوند و بعد از تمام این‌ها بدن ممکن است دچار مشکلات جدی‌تری مثل ورم مخاط روده‌ی بزرگ، التهاب، یبوست، ورم مفاصل، فشار خون و دیگر مشکلات ناخوشایند شود.

میوه همراه یا بعد از غذا

از آنجایی‌ که عملکرد میوه‌ها شبیه قند‌هاست؛ پس زود هضم هستند. در حالی که‌ پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها، دیر هضم می‌شوند. وقتی میوه‌ها همراه غذا یا بعد آن‌ها مصرف شوند؛ زودتر از غذا هضم و در معده تخمیر می‌شوند و همان‌جا باقی می‌مانند که این فرآیند به نفخ و ناراحتی معده منجر می‌شود. همیشه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از غذا، میوه میل کنید. هنگامی‌ که میوه‌ها را با معده‌ی خالی می‌خورید، دستگاه گوارش آماده‌ی عمل هضم است. آب میوه‌ها دستگاه گوارش را شست‌وشو می‌دهند، به بدن آب‌رسانی می‌کنند و فیبر موجود در آن‌ها موجب پاک‌سازی دستگاه گوارش و فعال‌سازی آنزیم‌های گوارشی می‌شود. از طرفی اگر خواستید بعد غذا میوه بخورید این زمان باید حداقل سه ساعت بعد از مصرف غذا باشد. خوردن خربزه خوب است، زیرا خربزه به اندازه‌ی کافی شکر و آنزیم‌های خاص دارد، اما در هر صورت بهتر است میوه‌ها را تنها مصرف کنید.

هر نوع پروتئین حیوانی با انواع نشاسته

احتمالا شنیدن این مورد برای بسیاری از افراد خوشایند نیست. واقعیت این است که خوردن هر نوع پروتئین حیوانی با انواع مواد خوراکی نشاسته‌دار، ترکیب غذایی مناسبی برای معده‌ نیست. به این معنی که، خوردن برنج با گوشت‌های انواع خورشت و خوراک مرغ و خوردن مرغ و سیب‌زمینی برای هضم بد است. خوردن این دو نوع خوراکی با هم باعث تولید شیره‌های گوارشی متفاوت می‌شود که همدیگر را خنثی می‌کنند و باعث بروز مشکل در فرآیند هضم می‌شوند. نکته‌ی اصلی این است که این اتفاق باعث باقی‌ماندن مواد غذایی در معده و تخمیرشان در نتیجه‌ی تولید گاز معده و روده می‌شود و نفخ ایجاد می‌کند که به نوبه‌ی خود آزاردهنده است.

تجمع آنزیم‌های پروتئینی و کربوهیدرات در یک مکان و زمان باعث ایجاد محیط آلوده و ناسالم می‌شود. سعی کنید پروتئین و نشاسته را با سبزیجات غیر نشاسته‌ای مصرف کنید. اگر به مخلوط پروتئین حیوانی و نشاسته، سبزیجات برگ سبز را بیفزایید، عوارض جانبی منفی این دو ترکیب به حداقل ممکن می‌رسد.

چربی‌ها همراه بعضی غذاها

در این مورد ابتدا چند غذا را برای‌تان مثال می‌زنیم و سپس دلایل نامناسب بودن آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

*زیتون با نان

*تُن‌ ماهی با مایونز

*گوشت سرخ ‌شده در روغن‌های گیاهی

درباره‌ی این نوع ترکیب مواد غذایی باید به این نکته اشاره کنیم که با خوردن این مواد غذایی با هم، در واقع بیش از یک نوع چربی را در بدن به جان هم می‌اندازید و این اتفاق، کار را برای فرآیند هضم مشکل می‌کند. در این حالت، فقط کافی است نوعی پروتئین هم مصرف کنید تا فرآیند هضم آنقدر کند شود و کبد از پس آن برنیاید. هنگام بروز این اتفاق، فرآیند هضم دردناک و برای معده بسیار سخت است و این یعنی نارسایی در روند کارکرد بدن که قطعا برای بدن مشکل ایجاد می‌کند.

چربی‌ها برای شکسته شدن به نمک‌های صفراوی کبد و کیسه‌‌ی صفرا نیاز دارند؛ بنابراین، مخلوط شدن این مواد با مواد شیمیایی دیگر، فرآیند گوارش را دچار اختلال می‌کند. در واقع، مقدار زیادی چربی همراه پروتئین روند هضم را کند می‌کند.

توصیه می‌کنیم هنگام پختن سبزیجات، غلات و پروتئین‌ها از مقدار کمی روغن‌های آلی و طبیعی مانند روغن زیتون یا نارگیل استفاده کنید. از طرفی، چربی‌های پروتئینی مثل آواکادو و روغن دانه‌های گیاهی فقط باید با سبزیجات غیر نشاسته‌ای مصرف شوند و هنگام مصرف چربی‌ها از سبزیجات خام برگ سبز استفاده کنید.

مایعات همراه غذا

اگر جزو کسانی هستید که عادت دارید با غذا نوشیدنی‌هایی مثل آب، نوشابه یا آب‌میوه میل کنید بهتر است در این عادت خود تجدید نظر داشته باشید. این مورد شامل خوردن چای بلافاصله بعد از غذا هم می‌شود. نوشیدنی‌ها ممکن است کمک کنند غذا از گلوی‌تان راحت‌تر پایین برود، اما مشکل آنجایی آغاز می‌شود که وقتی آب یا مایعات دیگر وارد معده و سیستم گوارش می‌شوند شیره‌ها و آنزیم‌های گوارشی را رقیق می‌کنند و این؛ یعنی، که بدن کار سخت‌تری برای فرآیند هضم در پیش دارد. غذا باید مدت زمان بیشتری در معده بماند تا دوباره همه‌ چیز برای هضم آماده شود و این ماندن غذا در معده باعث نفخ می‌شود که بسیار آزار دهنده است؛ پس ظاهرا آب کمک‌ می‌کند غذا بخورید، اما در واقع برعکس است. بهتر است آب یا هر نوشیدنی دیگری را ۱۰ دقیقه قبل از غذا یا یک ساعت بعد از غذا میل کنید تا مشکلی در روند هضم پیش نیاید.

دو نوع غذای سرشار از پروتئین با هم

تجمع پروتئین و بالا رفتن آن در دستگاه گوارش، تجزیه‌ی این مواد و روند هضم را بسیار طولانی می‌کند. این طولانی شدن برای دستگاه گوارش هزینه‌ی سنگینی دارد و تمام انرژی بدن را می‌گیرد. بهتر است گوشت را در آخر وعده‌ی غذایی خود میل و غذای‌تان را با سبزیجات و پروتئین‌های سبک‌تر آغاز کنید.

حبوبات و پنیر

اگر شما غذاهای مکزیکی دوست دارید ممکن است از خوردن حبوباتی مثل لوبیا که در غذاهای مکزیکی وجود دارد همراه پنیر لذت ببرید، اما ترکیب این غذاها با هم دستگاه گوارش را دچار مشکل می‌کند. این ترکیبات مقدار زیادی گاز معده تولید می‌کنند و باعث نفخ شدید می‌شوند که بسیار آزاردهنده است.

موز و شیر

نوشیدن یک لیوان شیرموز میان‌وعده‌ی جذابی است، اما بسیاری از کارشناسان تغذیه معتقدند که این ترکیب خوراکی بسیار سنگین است و بسیاری از آن‌ها حتی معتقدند که این ترکیب بدن را مسموم می‌کند. ترکیب این دو نوع خوراکی همان مشکلات قبلی را برای بدن ایجاد می‌کند؛ یعنی، مدت طولانی در معده باقی می‌ماند تا هضم شود که البته هضم بسیار دشواری دارد.

در صورتی‌ که تمایل زیادی به نوشیدن شیرموز دارید بهتر است دقت کنید موزی که استفاده می‌کنید کامل رسیده باشد.

ماست و میوه‌های ترش

هر چند خوردن این ترکیب مانند شیرموز لذت‌بخش است، اما دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد خوردن این خوراکی چندان هم برای بدن لذت‌بخش نیست. موضوع مهم عملکرد میوه‌ی ترش است. اعتقاد بر این است که این ترکیب فلور معده را تغییر می‌دهد، باعث بروز انواع مشکلات برای این اندام می‌شود و توانایی بدن برای هضم این غذا را دچار مشکل می‌کنند، زیرا این ترکیبات به انرژی زیادی برای هضم نیاز دارند.

ترکیبات گوجه‌فرنگی همراه سس پاستا

افراد بسیاری دوست دارند که پاستا را با کچاپ یا سس‌های با پایه‌ی گوجه‌فرنگی میل کنند. خوردن این ترکیب به این دلیل خوب نیست که گوجه‌فرنگی یک خوراکی اسیدی و بهتر است همراه نشاسته خورده نشود. از طرفی، بسیاری از کارشناسان معتقدند که بهتر است مواد غذایی اسیدی با هیچ نوع کربوهیدراتی مصرف نشود، چون ترکیب این مواد در بدن به انرژی زیادی برای هضم نیاز دارد و بدن را خسته و فرسوده می‌کند.