از بین بردن بوی بد رختخواب با خوشبوکننده‌های خانگی!

از بین بردن بوی بد رختخواب با خوشبوکننده‌های خانگی!

کیسه‌های خوشبوکننده‌ی بوی بد رخت‌خواب

بهترین روش برای از بین بردن بوی بد رخت‌خواب استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای معطر است. به سادگی می‌توانید داخل این کیسه‌های پارچه‌ای را با مواد معطر مثل گل سرخ، چای خشک، صابون‌های عطری، استوخودوس یا ادویه‌هایی مانند دارچین، وانیل، میخک و زنجبیل پر کنید. می‌توانید این کیسه‌های پارچه‌ای را به سادگی خودتان بسازید که در ادامه ساخت کیسه‌های عطری را به شما آموزش می‌دهیم.

نکته: جوش شیرین یکی از قدرتمندترین حلال‌های بوی بد در تمام بخش‌های دکوراسیون منزل است؛ پس به راحتی می‌توانید از آن برای از بین بردن بوی بد رختخواب‌ها استفاده کنید و به آن‌ها طراوت ببخشید.

وسایل مورد نیاز

*پارچه‌ی نخی

*کنف

*نخ

*قیچی

*خوشبو کننده‌های طبیعی

قبل از شروع کار بهتر است رخت‌خواب‌ها را بشویید و زیر آفتاب خشک کنید. همان‌طور که گفته شد گاهی بوی بد به دلیل کثیفی رخت‌خواب‌هاست؛ بنابراین، بهتر است اول عامل بوی بد را به طور کامل حذف کنید.

برای شروع کار ابتدا پارچه را به ابعاد دلخواه به شکل مستطیل برش دهید. حالا همانند تصویر لبه‌ی پارچه را تا بزنید و بدوزید. توجه کنید که حفره‌ی میانی ایجاد شده باید به اندازه‌ی قطر کنف شما باشد تا به سادگی کیسه‌ی خوشبوکننده‌ باز و بسته شود. حال پارچه را از پشت تا بزنید و دو سر باز را همانند تصویر روی هم قرار دهید و بدوزید. حالا کیسه را پشت و رو کنید و کنف‌ها را با کمک سنجاق قفلی داخل حفره‌ی اولیه‌ی ایجاد شده کنید.

حالا کیسه‌ی خوشبوکننده‌ی رختخواب شما آماده است. کافی است خوشبو کننده‌های طبیعی‌تان را داخل آن قرار دهید، در آن را ببندید، به سادگی در بین رختخواب یا کمد ملحفه‌ها یا زیر بالش خود قرار دهید و بوی بد رختخواب‌تان را از بین ببرید.