درمان کم‌خونی با گیاهان دارویی

درمان کم‌خونی با گیاهان دارویی

هموگلوبینی که در گلبول‌های قرمز خون وجود دارد باعث می‌شود تا اکسیژن به گلبول قرمز متصل شود و با مویرگ‌ها به بافت‌های مختلف بدن برسد. از آنجایی که تمام سلول‌های بدن انسان برای زنده ماندن به اکسیژن وابسته هستند، کمبود آن باعث هیپوکسی می‌شود و گستره‌ی وسیعی از مشکلات را همراه دارد.

کمبودهای تغذیه‌ای، خونریزی، ناهنجاری‌های ژنتیکی، بیماری‌های مزمن یا مسمومیت‌های دارویی از عوامل ایجاد کننده‌ی کم‌خونی هستند. شایع‌ترین علت کم‌خونی ناشی از فقر آهن است که بیشتر در زنان دیده می‌شود، اما نوع دیگر کم‌خونی نشانه‌ی بیماری است که باید به آن بیشتر توجه کرد.

کم‌خونی چیست و چه افرادی بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند؟

آنمی یا کم‌خونی زمانی بروز می‌کند که میزان هموگلوبین در خون پایین‌تر از حد استاندارد است. هموگلوبین ترکیبی پروتئینی است که وظیفه‌ی حمل اکسیژن به بافت‌های بدن را به عهده دارد. بنابر گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود ۲۵ درصد از مردم جهان از کم‌خونی رنج می‌برند که نیمی از این میزان به کمبود آهن در افراد مربوط می‌شود. به طور معمول، خانم‌ها به دلیل خونریزی ماهانه، کودکان در سنین رشد و خانم‌های باردار بیشتر در معرض کم‌خونی قرار دارند.

علائم کم‌خونی چیست؟

* خستگی زیاد

* کاهش تمرکز

* نفس ‌نفس زدن

* رنگ و روی پریده

* موها و ناخن‌های ضعیف و شکننده

* ضعف بدنی در برابر بیماری‌ها

کم‌خونی از چه چیزی ناشی می‌شود؟

معمولا کمبود آهن بیشتر به دلیل دریافت نکردن آن از راه مصرف مواد غذایی مناسب ناشی می‌شود. لازم است که نیازهای روزانه‌تان به این ماده‌ی معدنی را با مصرف مواد غذایی سرشار از آن، که به خوبی هم جذب بدن می‌شوند، تامین کنید. با این حال، توجه کنید که کم‌خونی جزئی یا خیلی جدی باشد که تشخیص آن با پزشک است. در این هنگام، لازم است همراه مواد غذایی از مکمل هم استفاده کنید. کم‌خونی درجه‌ی نهاییِ کمبود آهن است که باید بدن‌تان را تقویت کنید و مصرف مواد غذایی سرشار از آهن‌تان را بالا ببرید.

کم‌خونی‌های جزئی خطر کمتری دارند، اما به امری رایج تبدیل شده‌اند. با کمبود آهن احساس خستگی به جان‌تان می‌افتد و نمی‌توانید به درستی روی کار و درس‌تان تمرکز کنید. اگر در این مرحله به فکر جبران آهن خود نباشید امکان دارد وضعیت بدتر شود و دچار کم‌خونی شدید شوید.

درمان کم‌خونی با طب سنتی

افسنتین: افسنتین گیاهی شفابخش است که هم به طور وحشی می‌روید و هم آن را کشت می‌کنند و به راحتی می‌توان آن را از عطاری‌ها تهیه کرد. پنج تا شش گرم از برگ این گیاه را در یک لیتر آب جوش بریزید، چند دقیقه آن را بجوشانید و بعد بگذارید خنک شود. سپس آن را صاف و با کمی عسل شیرین کنید و قبل از ناهار و شام یک فنجان از آن را بنوشید. این جوشانده برای درمان کم‌خونی و لاغری بسیار موثر است. انگور به علت داشتن آهن، منگنز و منیزیم برای درمان کم‌خونی بسیار موثر است؛ البته انگور شیرین با پوست نازک.

گزنه: برای رسیدن به نتیجه‌ی سریع و دلخواه کم‌خونی‌تان را با گزنه درمان کنید که هم طبیعی است و هم خیلی زود به نتیجه می‌رسید. می‌توانید به مدت چند هفته، روزانه برگ تازه‌ی گزنه مصرف و دمنوش گزنه درست کنید. برگ‌های تازه یا خشک گزنه را در آب جوش بریزید و بگذارید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. می‌توانید از پودر گزنه هم استفاده کنید.

چغندر قرمز: برای کم‌خونی ناشی از کمبود آهن بسیار مفید است. چغندر سرشار آهن همراه فیبر، کلسیم، پتاسیم، سولفور و ویتامین است. چغندر قرمز علاوه بر مغذی بودن، به تمیز شدن بدن نیز کمک و اکسیژن بیشتری برای بدن فراهم می‏کند. برای بهره بردن از این خواص یک چغندر متوسط، سه عدد هویج و نصف یک سیب زمینی شیرین را در آبمیوه‌گیری بریزید و این نوشیدنی را روزی یک‌بار بنوشید. همچنین، می‌توانید چغندر قرمز را بپزید یا در سالاد استفاده کنید. بهتر است چغندر را با پوست میل کنید تا مواد غذایی بیشتری به بدن‌تان برسد.

کنجد: کنجد سرشار از آهن است به همین دلیل درمان بسیار خوبی برای کم‌خونی است. یک چهارم فنجان کنجد تقریبا ۳۰ درصد نیاز روزانه به آهن را برطرف می‌کند.

دو قاشق کنجد سیاه را به مدت دو تا سه ساعت در آب خیس، سپس آن را آسیاب و با یک قاشق عسل مخلوط کنید و از آن روزی دوبار بنوشید. علاوه بر این، می‌توانید یک قاشق کنجد سیاه را به مدت دو ساعت در آب گرم بخیسانید، سپس آن را آسیاب، با شیر مخلوط کنید و مقداری عسل به آن بیفزایید و میل کنید.

تره: ۲۰ گرم از آب تره را با عسل مخلوط و روزانه دو تا سه فنجان از آن را میل کنید که درمان کامل و خوبی برای کم‌خونی است.

مویز: سرشار از آهن و ویتامین C و برای درمان کم‌خونی بسیار مفید است. ویتامین C توانایی بدن برای جذب آهن را افزایش می‌دهد و در نتیجه سلول‌های قرمز و هموگلوبین افزایش می‌یابند. ۱۰ تا ۱۲ عدد مویز را به مدت یک شب در آب بخیسانید و روز بعد، قبل از صبحانه مویزها را میل کنید. این درمان را به مدت چند هفته ادامه دهید.

جو پوست کنده: ۲۰ گرم جو پوست کنده را در یک لیتر آب سرد بریزید، بجوشانید و آب اول آن را دور بریزید. دوباره یک لیتر آب روی آن بریزید، ۱۵ دقیقه بجوشانید، صاف کنید و پس از هر وعده غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

شنبلیله: سرشار از آهن است که به حفظ آهن در بدن کمک می‌کند. برگ‌ و تخم شنبلیله برای درمان کم‌خونی مفید است. یک فنجان برنج را با دو قاشق چای‌خوری تخم شنبلیله بپزید، مقداری نمک به آن بیفزایید و یک بار در روز و حداقل به مدت دو تا سه هفته میل کنید. همچنین، می‌توانید از برگ شنبلیله در غذاهای‌تان ، به ویژه در سوپ و سالاد، استفاده کنید.

خرما: خرما سرشار از آهن و ویتامین C است که برای بدن بسیار لازم است. دو عدد خرما را در یک فنجان شیر به مدت یک شب بخیسانید و روز بعد، قبل از صبحانه خرما و شیر را میل کنید. همچنین، می‌توانید مقداری خرمای خشک را هر روز صبح، پیش از صبحانه میل کنید و پس از آن یک فنجان شیر گرم بخورید.

کلم: برگ‌های کلم سبز و قرمز خام را به شکل سالاد قبل از هر وعده غذایی میل کنید. برگ‌های کلم کلسیم و گوگرد فراوان دارند و برای کم‌خونی بسیار مفید هستند.

ریواس: حدود پنج گرم از ریشه‌ی خشک ریواس را به شکل پودر درآورید، داخل یک لیوان آب ولرم حل و با عسل شیرین کنید، سپس خوب هم بزنید و هر روز قبل از غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

اسفناج: اسفناج سرشار از آهن، اسیدفولیک و ویتامین B12 است که به ترمیم بدن و رفع کم‌خونی کمک می‌کند. نصف فنجان اسفناج حدود ۳۵ درصد نیاز روزانه‌ی بدن به آهن و ۳۳ درصد نیاز به اسید فولیک را برطرف می‌کند. می‌توانید دوبار در روز، سوپ اسفناج بخورید یا دو قاشق چای‌خوری عسل را در یک لیوان آب اسفناج حل و روزی یک بار میل کنید. این درمان را به مدت یک ماه ادامه دهید.