ماساژ اطراف چشم با مواد طبيعى

ماساژ اطراف چشم با مواد طبيعى

درمان خانگی

– گل یا گیاه قاصدک از پوست را سم‌زدایی می‌کند، تصفیه‌کننده‌ی خون و سیستم لنفاوی و در شادابی پوست موثر است.

– کمی شیر را با شکر قهوه‌ای بجوشانید، کامل هم بزنید و پس از خنک شدن با پنبه روی پوست بمالید. این کار باعث تمیز شدن سطح پوست و کاهش چین و چروک زیر چشم می‌شود.

– کیسه‌ی چای مرطوب را در یخچال قرار دهید و پس از خنک شدن زیر چشم قرار دهید. تکرار این کار چین و چروک اطراف چشم را کم می‌کند.

– آب آناناس از بهترین درمان‌ها برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم است. کافی است با دست یا پنبه آب آناناس را روی پوست چین خورده بمالید.

نتایج بررسی‌های پزشکی متعدد حاکی از آن است که مالیدن آب آناناس، که اسید آلفاهیدروکسی دارد، چین و چروک را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد. آب آناناس برومیلین دارد که نوعی اسید طبیعی محسوب می‌شود.

– گیاه رزماری و دم اسبی نیز به پوست ظاهر نرمی می‌دهد. نصف قاشق مرباخوری عسل و برشی از سیب‌زمینی را به حالت پوره دربیاورید، زیر چشم بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب بشویید. با این روش چین و چروک‌های ریز از بین می‌روند و خط‌های تیره نیز هنگام استفاده منظم طی چند هفته کم می‌شوند.

– مالیدن آب آلوئه‌ورا نیز در از بین رفتن چین و چروک موثر است.

– مالیدن آب لیمو با پنبه روی چین و چروک‌های زیر چشم نیز بسیار مفید است. این کار را روزی دو بار، یک نوبت صبح پس از بیدار شدن از خواب و یک نوبت قبل از خواب، انجام دهید.

– گلاب علاوه بر از بین بردن چین و چروک باعث جوان‌سازی پوست زیر چشم هم می‌شود. حداقل، روزی یک بار مقداری گلاب روی پوست بمالید.

– مالیدن یخ راه دیگری برای کاهش چین و چروک زیر چشم است؛ پس یخ را هنگام مالیدن روی چین و چروک بچرخانید.

– روغن هسته‌ی انگور خاصیت مغذی، نرم و مرطوب کنندگی دارد و برای از بین بردن چین و چروک نیز مفید است.

– مالیدن سفیده‌ی تخم مرغ باعث سفت شدن پوست زیر چشم می‌شود و چین و چروک‌ها را کم می‌کند. برای به دست آوردن نتیجه‌ی مثبت این کار را مدام انجام دهید.

– روغن کرچک یکی از بهترین مواد مرطوب کننده برای زیر چشم است. ابتدا دست و صورت خود را با آب بشویید و خشک کنید. انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و زیر چشم بمالید. برای کسب بهترین نتیجه این کار را قبل از خواب انجام دهید. تکرار این کار نه تنها چین و چروک را از بین می‌برد بلکه پوست را جوان و نرم می‌کند.

– در مصر قدیم، برای از بین بردن چین و چروک کنار دهان و چشم، از روغن بادام شیرین، روغن طبیعی و صمغ کندر استفاده می‌کردند. این روغن را به آرامی، روزی دو بار، اطراف چشم و دهان ماساژ دهید تا پوست‌تان نرم شود.

– استفاده از روغن نارگیل نتیجه‌اش کمتر از یک هفته آشکار می‌شود. این روغن، علاوه بر اینکه چین و چروک زیر چشم را از بین می‌برد باعث نرمی پوست هم می‌شود.

– انگور برش زده را روی چین و چروک بمالید تا اسیدهای موجود در آن پوست زیر چشم را سفت کند. برای به دست آوردن نتیجه‌ی بهتر بگذارید آب انگور به مدت ۱۵دقیقه روی پوست بماند.

– به اندازه‌ی کافی آب بنوشید و زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

– از آنجا که چشم قسمت حساس بدن است، توصیه می‌شود ابتدا مقدار کمی از مواد را روی پوست دست امتحان کنید تا از واکنش نشان ندادن آن مطمئن شوید.

– مصرف غذاهای سرشار از آنتی‌اکسیدان مانند میوه‌های تازه و سبزی‌های سرشار از ویتامین C، E، فیتوفنولز و فلاوانوئید بسیار مفید است.

– خواب کافی و دوری از استرس علائمی از جمله سیاهی دور چشم، چین و چروک و پف زیر چشم را کاهش می‌دهد.

– ویتامین E نیز تاثیر چشمگیری در از بین بردن چین و چروک دارد. کافی است از روغن ویتامین E استفاده کنید یا قرص حاوی روغن ویتامین E را کمی سوراخ کنید و اطراف چشم‌تان بمالید.

– آب خیار ماده‌ای طبیعی دارد که علاوه بر سفت کردن، پوست زیر چشم را صاف و نرم می‌کند.