آیا می‌دانید!

آیا می‌دانید!

قطع شدن مکرر خواب باعث سنگ کلیه می‌شود. براساس گفته‌ی محققان بافت کلیه درطول شب ترمیم می‌شود؛ به همین دلیل، قطع شدن خواب باعث آسیب مستقیم به این اندام می‌شود!

 

یکی از قوی‌ترین خواب‌آورها نوشیدن ترکیب شیر و عسل قبل از خواب است. در شیر و عسل مواد و اسید آمینه‌ها‌یی وجود دارد که باعث ایجاد آرامش و خواب راحت می‌شود. (بعد از استفاده حتما مسواک بزنید)

 

نوعی درخت انگور استرالیایی وجود دارد که میوه‌ها‌یش به جای شاخه، روی تنه درخت رشد می‌کند! این درخت خود را به راحتی با شرایط محیطی تطبیق می‌دهد و در هر آب و هوایی قابل رشد و سرشار از آنتی‌اکسیدان است.

 

بیش از صد مدرسه در چین، از کارخانه‌ها‌ی تنباکو کمک مالی دریافت می‌کنند به همین علت در این مدارس، سیگار کشیدن برای کودکان ممنوع نیست و بر روی یونیفورم مدارس نیز تبلیغات سیگار انجام می‌شود!

 

انجام کارهایی مانند نوشیدن الکل، اعتیاد به اینترنت، کمبود خواب مدام، رژیم‌های گیاه‌خواری و مصرف ماریجوانا به مرور حجم مغز انسان را كاهش مى‌دهد و باعث خنگی و ناتوانی جسمی ‌و ذهنی مى‌شود.

 

اگر در طول شبانه‌روز، کمتر از مقدار کافی (میانگین هفت ساعت) بخوابید احتمال تقلب، دزدی کردن و دروغ گفتن در شما دو برابر بیشتر از سایر افراد می‌شود!

 

مصرف بادام‌ زمینی سلامت قلب را تضمین می‌کند. بادام زمینی با گشاد کردن رگ‌ها و تسهیل جریان خون مانع از لخته شدن خون و سکته مغزی می‌شود. علاوه بر این، پروتئین موجود در بادام‌ زمینی با گوشت برابری می‌کند.

 

میوه‌های نگه‌داری شده در سردخانه‌ها به دلیل از دست دادن آنتــــی‌اکسیدان امکان ابـــتلا به انواع بیماری‌ها را در افراد دو برابر می‌کند و باعث سرطان می‌شود.

 

بهترین حالت نوشیدن آب نشسته است. وقتی ایستاده آب می‌نوشید، آب به سرعت از روده پایین می‌رود، از جذب مواد مغذی جلوگیری می‌کند و باعث آرتروز، قولنج، تورم معده و اختلال‌ها‌ی کلیوی می‌شود.

 

در برج العرب، شش هزار متر مربع طلای ۲۴ استفاده شده است. به میهمانان این هتل آی‌پد، آی‌فون و بلک بری ساخته شده از طلای ۲۴ (قیمت ۴۰ میلیون) داده می‌شود تا در دوره‌ی اقامت‌شان رایگان از آن‌ها استفاده کنند.

 

هر صبح در فضای سبز تنفس کنید، زیرا استشمام بوی چمن تازه باعث تقویت حافظه و پیشگیری از زوال عقل می‌شود. همچنین، محققان معتقدند این رایحه باعث آزاد شدن ترکیبات شیمیایی آرامش‌بخش در مغز می‌شود.

 

برای جلوگیری از کم شدن عمر باتری گوشی را در زمان شارژ از قابش جدا کنید. قاب گوشی مانع از خروج گرمای تولید شده‌ی شارژ می‌شود و این گرما باتری را به مرور زمان نابود می‌کند.

 

کارشناسان معتقدند جگر مرغ عامل بسیار خطرناک و کشنده‌ای برای بدن است. در جگر مرغ باکتری کمیپلو وجود دارد که باعث مسمویت،‌ بیماری، تب، فلج و حتی مرگ در افراد می‌شود!

 

نتایج استرس و شادی هر دو واگیر دارند و بودن کنار افرادی که شاد و افسرده‌اند به طور مشخص و مستقیم بر روح و روان تاثیر می‌گذارد! پس با آدمای شاد دوست شوید.

 

از شغل‌های رایج در برخی از هتل‌ها، گرم‌کن تخت است. افرادی با لباس تمیز و مخصوص، قبل از ورود مسافران، درون تخت‌شان می‌خوابند تا هنگام ورود آن‌ها گرم باشد! حقوق این افراد سالی ۱۶ هزار پوند (۷۳ میلیون) است.

 

در پلک پایین چشم سوراخی وجود دارد که موقع گریه کردن اشک اضافی از آن به سمت بینی تخلیه می‌شود، به همین دلیل است که هنگام گریه کردن دچار آبریزش بینی می‌شوید.