۳+۷ کشور جذاب برای تنها سفر کردن را بشناسیم

۳+۷ کشور جذاب برای تنها سفر کردن را بشناسیم

تنها سفر کنید

امنیت، راه‌های حمل و نقل آسان و آشنا بودن مردمان محلی با زبان انگلیسی از معیارهای مهم مقاصد سفر فردی به حساب می‌آیند.

برای برخی از سفر دوستان، که اشتیاق بسیاری برای سفر کردن دارند، یافتن همسفر کاری دشوار است. دوستان و آشنایان بیشتر اوقات مشغول به کار و در حال پس‌انداز کردن هستند؛ بنابراین، فرصتی برای سفر به دست نمی‌آورند. راه‌حل این مساله تنها رفتن است که از جهاتی ترسناک به نظر می‌آید، اما امکانی برای خودشناسی و ماجراجویی در آن نهفته است.

در این مطلب بهترین مقاصد گردشگری را برای تنها سفر کردن معرفی می‌کنیم.

  1. ملبورن، استرالیا

ملبورن، با سواحل زیبا و پرتلالو‌اش مقصدی داغ برای گردشگران به حساب می‌آید، استرالیا، یکی از امن‌ترین مقاصد گردشگری است، به همین دلیل، مسافران زیادی تنهایی به ‌آ‌نجا سفر می‌کنند. زبان رسمی این کشور انگلیسی؛ و به همین دلیل، مسافران با مشکلات زبانی روبه‌رو نمی‌شوند. جابه‌جا شدن در ملبورن بسیار آسان است، زیرا می‌توان با پای پیاده یا دوچرخه به همه‌جا بروید.

  1. تایلند

این کشور به دلیل ترویج برابری جنسی در مکتب بودایی مقصدی عالی برای گردشگران تنهاست. تایلند مردمان مهمان‌نوازی دارد و به دلیل اینکه مرکز گردشگری به حساب می‌آید شانس ملاقات با افرادی هم‌فکر بسیار بالاست. تایلند، به ویژه در نواحی شمالی، بسیار ارزان است؛ از این‌رو، برای مسافران با محدودیت بودجه‌ی سفر بسیار مناسب است. در تایلند، امکانات و تفریحات متعددی وجود دارد؛ از مرکز جشن و بزم بانکوک تا سواحل زیبا و جنگل‌های گرمسیری. سفر داخل تایلند کاری آسان است و این کشور مقصدی کهنه‌کار در زمینه‌ی پیاده‌نوردی است.

  1. بوتان

بوتان، یکی از فرهنگی‌ترین کشورها در جهان است. بلندترین قله‌ی فتح نشده در جهان، «Gangakhar Puensum»، در بوتان قرار گرفته است. این کوه مکانی مقدس است و حکومت از کوهنوردی در این کوه ممانعت می‌کند. ورود فقط با تورهای از پیش‌ رزرو شده انجام می‌‌شود و راهنمای شخصی‌تان شما را هنگام سفر همراهی می‌کند. به بوتان بروید تا تجربه‌ی جدید فرهنگی الهام‌بخش‌تان باشد. تا سال ۱۹۶۰، خبری از جاده، برق، موتورسیکلت و تلفن در بوتان نبود. در سال ۱۹۹۹، استفاده از کیسه‌های پلاستیکی ممنوع شد و در سال ۲۰۰۴، به اولین کشوری بدل شد که مصرف تنباکو در آن غیر قانونی است.

  1. کاستاریکا

اگر در جست‌وجوی ماجراجویی‌هایی مثل موج‌سواری، آتشفشان‌ها و تفریحات هیجان‌انگیز هستید کاستاریکا مقصد ایده‌آل شماست. در گذشته، کاستاریکا جزو مقاصد نا امن محسوب می‌شد، اما این دوره سپری شده و این کشور پر از محلی‌های خوش‌قلب و مهمان‌نواز است. به دلیل فراوانی ماجراجویی‌های پر انرژی و زیاد فرصتی برای حس کردن تنهایی خود پیدا نمی‌کنید. کاستاریکا، هیچ‌گاه با آشوب‌های سیاسی، جنگ طبقاتی و انقلاب همراه نبوده است. علاوه ‌بر آن، ارتشی در کار نیست و این موضوع به صلح‌آمیز بودن کشور دلالت می‌کند.

  1. هنگ کنگ، چین

هنگ کنگ، علاوه‌بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان است، مکانی ایده‌آل برای استراحت محسوب می‌شود. لحظات Zen را می‌توان به خوبی در باغ‌های زیبا و کلاس‌های تای‌چی تجربه کرد. هنگ‌کنگ یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است. اگر مهارت سفر کردن‌تان ‌چنان بالا نیست و از موضوعی مانند موانع زبانی ترس دارید، سفر به هنگ‌کنگ شروع خوبی است، زیرا این کشور فرهنگ غربی و شرقی را در خود ادغام کرده است. به لطف میراث بریتانیایی، بیشتر مردم هنگ‌کنگ انگلیسی سخن می‌گویند. کارهای بسیاری برای انجام دادن در این کشور دارید! هر آنچه می‌خواهید تجربه کنید و انجام دهید در هنگ‌کنگ به واقعیت می‌پیوندد.

  1. کاسکو، پرو

کاسکو، پایتخت نامدار امپراتوری کهن اینکا، در طی سالیان به قبله‌ی گردشگران بدل شده است. کاسکو، شهری با فضای فرهنگی است و با مردمان بومی‌اش شناخته می‌شود که با لباس‌های محلی‌شان در خیابان‌ها نمایان می‌شوند. کاسکو با «Machu Picchu»، شهر گمشده‌ی اینکاها، فاصله‌ی اندکی دارد. شماری از جذاب‌ترین سایت‌های باستانی در کاسکو واقع شده‌اند.

  1. آلاسکا

آلاسکا با آغوش باز به گردشگران تنهای خود خوش‌آمد می‌گوید. نزدیک ۲۰ درصد بازدیدکنندگان آن را مسافران فقط تشکیل می‌دهند. شگفتی‌های طبیعی تنگه‌های یخی، کوه‌های پوشیده از برف و توده‌های یخ شناور را شامل می‌شود و می‌توانید شنای نهنگ‌ها را نظاره کنید.

  1. جزایر آران

آران‌ها، به سه جزیره‌ای گفته می‌شود که در نزدیکی سواحل غربی ایرلند واقع شده‌اند. جزایر آران، که تجربه‌ی ایرلند واقعی را فراهم می‌کند، محلی ایده‌آل برای گریز از زندگی پرشتاب روزمره است. جزایر آران امن و منزوی هستند و ساکنان آن برخوردی دوستانه دارند. دوچرخه رایج‌ترین وسیله‌ی حمل و نقل در این جزایر و روشی دلخواه برای جابه‌جایی است. آران میزبان تاثیرگذارترین دژ‌های متعلق به عصر آهن در اروپاست.

  1. مالزی

یکی از بهترین مقاصد سفر تنهایی در آسیا مالزی است؛ کشوری امن و پایدار متشکل از مسلمانان محافظه‌کار که تمامی نشانه‌های مقصدی غریب برای مسافران تنها را داراست. مالزی یکی از پیشرفته‌ترین نواحی در آسیا است؛ بنابراین، بیشترین کارها بر منوال نظم و ترتیب در جریان هستند. روزهای سال، از تجربه‌هایی رنگارنگ و نشاط‌آور مانند رویدادها و جشنوراه‌ها آکنده است. مالزی را گویی از ترکیب دو کشور ساخته‌اند؛ جنگل‌های وحشی بورنئو و آسمان‌خراش‌های متعلق به عصر فضایی کووالالامپور.

  1. بالی، اندونزی

یوگا، آب‌ گرم و غذاخوری‌های ارگانیک بالی را به مکانی معنوی بدل کرده است. همچنین، آمیزه‌ی مردمان مهربان، میهمان‌نواز و فرهنگ بصری مجلل بالی را به مقصد اول گردشگری در اندونزی تبدیل کرده است. اهالی آن به رفتار دوستانه‌شان شهرت دارند و قطعا در مسیر خود با شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای ملاقات می‌کنید. بالی جزیره‌ای برای بازیابی معنوی و استراحت مقصدی بی‌نظیر است. اگر به میمون‌ها علاقه دارید به جنگل زیبای «Secret Monkey» سری بزنید.

نکته‌هایی عمومی برای به تنهایی سفر کردن

* ‌برنامه‌ریزی: حداقل بدانید که شب اول کجا اقامت می‌کنید.

* اگر از تنها ماندن می‌ترسید از اقامت‌گاه‌هایی با مکان‌های اشتراکی بهره بگیرید.

* سبک سفر کردن را بیاموزید.

یک گوشی دیگر حاوی شماره‌های مهم همراه داشته باشید.

به دیگران بگویید کجا می‌روید و کجا اقامت می‌کنید.

به غریزه‌ی خود اعتماد کنید.