ملزومات سفر کنار دریا

افراد بسیاری تا اسم سفر، به خصوص در تعطیلات تابستان، می‌آید آفتابگير و مایوهای‌شان را برمی‌دارند و چند ساعت بعد در جاده‌ی شمال هستند. در حالی‌که، کویر، جنگل‌های سحرآميز، کوه‌ و جاذبه‌های طبیعی بکر زیادی هست که سفر به آن‌ها هم خالی از لطف نیست. اگر هنوز هم مقصدتان برای گذراندن چند روزه‌ی تعطیلات تابستانی ساحل دریاست، حتما مجهز سفر کنيد. اگر برای سفری دلچسب و رویایی کنار ساحل آماده‌اید، مطمئن شوید که همه چیز را برداشته‌اید.

شاید فکر کنید ساحل‌گردی به چیزی جز لباس شنا، حوله و ضدآفتاب نیاز ندارد و همه چیزها در همین‌ها خلاصه می‎شود! اگر این طور فکر کنید باید گفت صد در‌صد اشتباه می‌کنید. اگر خواستید خاطره‌ای به یاد ماندنی کنار ساحل تجربه کنید چتر آفتابگیر برای حمام آفتاب گرفتن لذت را صد چندان می‌کند. اگر دوست دارید وقتی کنار دریا استراحت می‌کنید چیزی کم نداشته و برای هر موقعیتی خودتان را مهیا کرده باشید، همراه داشتن این ۱۳ قلم الزامی است:

 1. حوله برای خشک کردن بدن بعد از شنا در آب.
 2. یک کلاه ساحلی لبه‌ پهن برای محافظت از صورت شما در برابر نور خورشید.
 3. یک بطری آب برای نوشیدن و پیشگیری از کم‌ آبی بدن
 4. چتری زیبا برای جلوگیری از آفتاب‌ سوختگی
 5. یک کتاب برای مطالعه در زمان استراحت کنار ساحل
 6. یک ساک بزرگ که مجبور باشید فقط یک بار تا خودرو بروید و بیایید.
 7. توپ فوتبال برای داشتن فعالیت بدنی
 8. ضدآفتاب برای در امان ماندن از تشعشعات مضر خورشید
 9. صندلی ساحلی تاشو
 10. بازی‌های ساحلی سبک و جذاب برای رفع کسالت در ساحل.
 11. کُلمن یا فلاسک برای خنک نگه داشتن نوشیدنی‌ها، میان‌عده‌ها یا تنقلات.
 12. پودر بچه. حتما پس از خوشگذرانی در ساحل و دریا، حسابی تن‌تان شنی می‌شود و به سادگی نمی‌توانید از شر آن‌ها خلاص شوید. در این شرایط باید از پودر بچه استفاده کنید. آن را به اندام خود بمالید تا تمام شن‌ها را از شما دور کند.
 13. روغن بچه. معمولا در ساحل، حشرات موذی زیادی وجود دارند؛ بنابراین، اگر می‌خواهید از شر آن‌ها خلاص شوید، کمی روغن بچه به بدن‌تان بمالید. روغن بچه نه تنها دور‌کننده‌ی حشرات بلکه مرطوب‌کننده‌ی مناسبی برای بدن و برای آفتاب گرفتن مناسب است.