روغن نارگیل روغنی مضرتر از کَره نباتی

انجمن قلب آمریکا، با صدور بیانیه‌ای درباره‌ی مصرف روغن نارگیل هشدار داد و اعلام کرد ضررهای این روغن بیشتر از کَره‌ی نباتی و گوشت گاوی است.

این در حالی است که روغن نارگیل به عنوان روغنی سالم و بدون ضرر در حال فروش است و افراد مختلف نیز بدون داشتن سطح مناسبی از آگاهی و اطلاعات، راحت آن را می‌خرند، مصرف می‌کنند و آثار منفی این روغن را زمانی متوجه می‌شوند که دیگر دیر شده است.

روغن نارگیل، نوعی چربی اشباع شده است که از میوه‌ی درخت نارگیل به دست می‌آید. از این روغن در تهیه‌ی مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می‌شود. برخی متخصصان تغذیه معتقدند که روغن نارگیل، سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و وزن را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، مصرف این روغن خطر ابتلا به سرطان سینه را در خانم‌ها می‌کاهد. برخی دیگر از محققان نیز بر این باورند که روغن نارگیل در هر حال، نوعی چربی اشباع شده است و حتی مصرف مقدار کمی از آن، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را بسیار افزایش می‌دهد. در حال حاضر، نتایج تحقیقات جدید انجمن قلب آمریکا حاکی از آن است که باید از مصرف روغن نارگیل دوری شود، زیرا سطح چربی‌های اشباع آن شش برابر بیشتر از روغن زیتون است. همچنین استفاده از روغن نارگیل چربی بد را در خون افزایش می‌دهد و باعث بروز سکته قلبی و مغزی می‌شود.

سطح چربی‌های اشباع روغن نارگیل ۸۲ درصد و کره ۶۳ درصد است؛ بنابراین، مصرف این روغن حتی مضرتر از کره‌ی نباتی است.

علاوه بر این، متخصصان توصیه می‌کنند به جای خوردن غذاهای سرشار از چربی‌های اشباع مانند گوشت قرمز، مواد غذایی سرخ شده، غذاهای شیرین و روغن نارگیل آن‌ها با منابع بهتری از چربی‌های اشباع نشده جایگزین شوند. این چربی‌ها در مرغ بدون پوست، ماهی‌های روغنی، آجیل و حبوبات، آووکادو، روغن‌های گیاهی غیر گرمسیری مانند روغن زیتون و فرآورده‌های لبنی کم چرب یافت می‌شوند.

نخوردن سیب‌زمینی سرخ شده مساوی با عمر بیشتر

محققان در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند افرادی که دو بار در طول هفته سیب‌زمینی سرخ شده مصرف می‌کنند، دو برابر بیشتر از کسانی که از مصرف این ماده‌ی غذایی دوری می‌کنند در معرض خطر مرگ هستند. طبق آزمایشات محققان سیب‌زمینی اگر در روغن سرخ نشود خطر مرگ زودرس را تشدید نمی‌کند. دکتر نیکولا، نویسنده‌ی ارشد این مطالعه در آمریکا و یک دانشمند در شورای ملی تحقیقات در ایتالیا، هشدار داده‌اند که مصرف سیب‌زمینی سرخ شده در تمام کشورهای جهان رو به افزایش است؛ بنابراین، باید مضرات آن بررسی شود و با جدیت بیشتر به مردم، به خصوص کودکان و نوجوانان، مصرف نکردن چنین ماده‌ی غذایی را توصیه کرد.

در مطالعه‌ای، برای دریافتن قطعیت افزایش خطر مرگ با مصرف سیب‌زمینی سرخ شده، چهار هزار و ۴۴۰ نفر بین سنین ۴۵ تا ۷۹ سال به مدت هشت سال، بررسی شدند. از این افراد ۲۳۶ نفر تا پایان مطالعه درگذشتند و بر اساس آن محققان اظهار داشتند شرکت‌کنندگانی که دو بار در هفته سیب‌زمینی سرخ شده مصرف می‌کردند، نسبت به افرادی که سیب‌زمینی سرخ‌ شده مصرف نمی‌کردند دو برابر بیشتر خطر ابتلا به مرگ زودرس را داشتند. به گفته‌ی دکتر نیکولا، سرپرست این تیم تحقیق، روغن پخت و پز سرشار از چربی ترانس است و همین موضوع عامل مهمی در مرگ و میر افرادی است که سیب‌زمینی سرخ‌ شده مصرف می‌کنند؛ از این رو، کودکان و نوجوانان بیش از بزرگسالان در خطر هستند.

 

جلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته‌ی انگور

نتایج تحقیقات حاکی از آن است ترکیب طبیعی در هسته‌ی انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت بلکه بیش از هر ماده‌ی دیگری از دندان در برابر پوسیدگی محافظت می‌کند. دانشمندان معتقدند دانه‌های میوه‌های آبدار به عنوان سلاحی جدید در مبارزه با پوسیدگی دندان باید به کار روند که در بین‌شان مفید بودن هسته‌ی دانه‌های انگور آزمایش و ثابت شده است.

پژوهشگران دانشگاه ایلینوی در کالج شیکاگو، عمر دندان پر شده را حداکثر ۱۰ سال اعلام کرده و گفته‌اند همین مدت هم در شرایطی است که فرد به خوبی از دندانش مراقبت کند و دندانش نیز با مواد درجه یک پر شده باشد. آمارها نشان می‌دهند بیش از چهار پنجم جمعیت جهان دندان پر شده دارند و از این تعداد حداقل یک سوم آن مربوط به بزرگسالان می‌شود. هسته‌ی انگور سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل اسید فنول‌ها، توکوفرول و پروانتوسیانیدین است که در سلامتی بدن نقش مهمی دارند. این آنتی‌اکسیدان‌ها بدن را در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند و باعث تقویت بافت‌ها و ارگان‌ها می‌شوند. خواص آنتی اکسیدانی، ویتامین‌هایC ، E و بتاکاورتن موجود در هسته‌ی انگور، به مدت ۳۳ روز، در بدن فعال می‌شوند و با عناصر مضر و آسیب رسان مقابله می‌کنند. از طرفی، چون هسته‌ی انگور سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست سرطان‌های پوست، پروستات و سینه را دفع می‌کند و دانشمندان همین خاصیت هسته‌ی انگور را دلیلی برای تقویت دندان و مبارزه با پوسیدگی می‌دانند

 

آلودگی هوا به DNA دانش‌آموزان آسیب می‌زند

آلودگی هوا به طور مستقیم روی DNA دانش‌آموزان تاثیر منفی می‌گذارد. بر اساس نتایج تحقیقات قرارگیری کودکان در معرض آلودگی هوا به طور مستقیم در DNA آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد و به کوتاه شدگی تلومر در آن‌ها منجر می‌شود.

پژوهشگران که بحث‌شان روی آلودگی هوا ناشی از ترافیک است معتقدند افراد جوان مبتلا به آسم با کوتاه شدگی تلومرها، که با افزایش سن رخ می‌دهد، روبه‌رو هستند. بر اساس نتایج این مطالعات، که محققان دانشگاه کالیفرنیا آن را انجام داده‌اند، هر چقدر میزان قرارگیری در معرض PAHها (هیدروکربن‌های آروماتیک چند حلقه) افزایش یابد، طول تلومرها هم کوتاه‌تر می‌شود. این در حالی است که قطعا کودکان و نوجوانان مبتلا به آسم بیش از دیگران در معرض سطوح بالاتر PAH هستند.

جان بالمز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «طول تلومر ممکن است پتانسیل استفاده، به عنوان نشان کننده‌ی زیستی آسیب به DNA به دلیل قرارگیری در معرض محیط زیست یا التهاب مزمن، داشته باشد.»

برای دستیابی به این نتایج، محققان دانشگاه کالیفرنیا، ۱۴ کودک و نوجوان را، که در شهر فرزنو در ایالت کالیفرنیا زندگی می‌کردند، انتخاب کردند و با بررسی‌های بسیار روی آن‌ها به این نتیجه رسیدند که بین PAHها و کوتاه شدن تلومرها ارتباط مستقیم وجود دارد. در این مطالعه مشخص شد آلودگی هوا موجب ایجاد استرس اکسیداتیو می‌شود که به لیپیدها، پروتئین‌ها و DNA آسیب می‌رساند. این یافته‌های جدید، که در یک مجله شغلی و پزشکی محیط زیست منتشر شده، ثابت می‌کند کودکان و نوجوانان بیش از بزرگسالان در معرض آسیب‌های ناشی از آلودگی قرار دارند. تلومر (Telomere) پایانه‌ی فیزیکی کروموزم‌های خطی است که از یک توالی غیر کد کننده تشکیل شده است. در پستانداران تلومر مرکب از تعداد متغیری توالی‌های تکراری، با رمز TTAGGGG است. توالی تکرار شونده‌ی تلومری در سایر جانداران نیز فرمول کلی مشابه‌ای دارد که این شباهت نشان‌دهنده‌ی نقش حیاتی و در نتیجه محفوظ باقی‌ماندن ساختار تلومر است. انتهای مولکول خطی که به‌طور معمول چسبنده است با حضور تلومر و ساختمان آن این چسبندگی را از دست می‌دهد؛ از این رو، تلومر مانند سپری از کروموزم در برابر ایجاد پیوستگی‌های نابجا، غیرصحیح و تخریب با آنزیم‌های اگزونوکلئاز سلول محافظت می‌‌کند. همچنین، مشخص شده که تلومر در مکان‌یابی و جای‌گیری کروموزم در هسته و خاموشی انتخابی ژن‌های مجاور خود ایفای نقش می‌کند.

 

پیشگیری از سرطان مغز با مصرف روزانه‌ی روغن زیتون

محققان، در آخرین مطالعات، خود دریافتند که مصرف روزانه‌ی روغن زیتون عامل مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان مغز است و بیش از هر دارو و مواد غذایی دیگری موثر عمل می‌کند. بر اساس پژوهش‌های انجام شده روغن زیتون فعالیت سلول‌های تومورساز را متوقف می‌کند. در واقع، با شروع تحقیقات روی اسید اولئیک، ماده‌ی اولیه و مغذی‌ترین ترکیب این روغن، مشخص شد که این ماده از عملکرد ژن‌های مسبب سرطان مغز در سلول‌ها پیشگیری می‌کند.

این ماده‌ی روغنی، به عنوان یک اسید چرب مغذی، باعث تحریک تولید مولکول سلولی می‌شود که عملکرد آن پیشگیری از تشکیل پروتئین‌های عامل سرطان است.

در تحقیقاتی، که در طی چند سال اخیر انجام شده، پژوهشگران تاثیر اسید اولئیک را بر یک مولکول سلول به نام miR-7 که در مغز فعال است و به تشکیل تومور را متوقف می‌کنند، بررسی کردند و دریافتند اسید اولئیک از تولید miR-7 ، که به پیشگیری از تشکیل تومورها کمک می‌کند، پشتیبانی می‌کند. مصرف روزانه‌ی این روغن، علاوه بر پیشگیری از ابتلا به سرطان مغز و دیگر سرطان‌ها، به سلامتی و حفظ بدن در برابر بیماری‌های گوناگون کمک شایانی می‌کند.

 

نقش مادر در ابتلای نوزادان به آسم آلرژیک

نتایج جدیدترین تحقیقات پژوهشگران آلمانی حاکی از آن است که تماس مادر با مواد پلاستیکی و شیمیایی هنگام بارداری به شدت احتمال ابتلای نوزادش به بیماری آسم را قوت می‌بخشد. مواد شیمیایی موسوم به فتالات‌ها که برای نرم شدن و افزایش انعطاف‌پذیری پلاستیک استفاده می‌شوند از راه پوست، مواد غذایی یا تنفس وارد بدن می‌شوند. بر اساس نتایج مطالعات قبلی این ماده‌ی شیمیایی بر سیستم هورمونی تاثیر می‌گذارد و تاثیر معکوس بر متابولیسم یا قدرت باروری دارد. بدین ترتیب، خطر ابتلا به آسم آلرژیک در نوزادان افزایش می‌یابد و آثار غیر قابل جبرانی را بر جای می‌گذارد.

ایمونولوژیست محیط زیست دانشگاه هلمهولتز آلمان، می‌گوید: «بر اساس نتایج مطالعات فتالات در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد می‌کند و به طور قابل توجه‌ای خطر ابتلا به آلرژی در حال توسعه را افزایش می‌دهد.»

نتایج این مطالعات از بررسی‌های بی‌شمار نمونه ادرار زنان باردار به دست آمده که ابتلای نوزاد به آسم آلرژیک در پی قرارگیری مادر در معرض مواد شیمیایی را تثبیت می‌کند.

 

با هفت ساعت و شش دقیقه خواب در شب، ضامن سلامتی

نتایج جدیدترین مطالعات حاکی از آن است که بین میزان خواب و چگونگی حال افراد ارتباط مستقیم وجود دارد و خوابیدن کافی سلامتی جسمی و روحی آن‌ها را تامین می‌کند. براساس نتایج پژوهش‌های انجام شده، برای اینکه بدن در شرایط مناسبی از وضعیت جسمی و روحی قرار گیرد، خوابیدن به مدت هفت ساعت و شش دقیقه برای هر فرد ضروری است. بر اساس این نتایج حتی شش دقیقه خواب کمتر به خواب‌آلودگی و چرت زدن در طی روز منجر می‌شود و بر شادی در طول روز نیز تاثیر منفی می‌گذارد.

محققان معتقدند داشتن خواب کمتر از شش ساعت و ۴۸ دقیقه به روابط افراد با دیگران، به خصوص محیط کار، آسیب می‌زند. کمبود خواب کافی به مشکلات جدی سلامت مثل حمله‌ی‌ قلبی، سکته، دیابت نوع ۲ و چاقی مرتبط است. همچنین، کم‌خوابی باعث استرس بیشتر می‌شود، زیرا بدن بیش از حد هورمون کورتیزول تولید می‌کند. کورتیزول اضافه، آثار منفی‌‌ برای سلامتی دارد و به سیستم ایمنی آسیب می‌رساند. علاوه بر این، کم‌خوابی باعث می‌شود پیرتر به نظر برسید، زیرا کورتیزول کلاژن پوست را، که باعث صافی و شادابی آن می‌شود، از بین می‌برد. در گذشته، احساس می‌شد بین میزان خواب و حال روزانه افراد پیوند قوی وجود دارد، اما امروزه محققان ثابت کرده‌اند که بین این دو ارتباط بسیار تنگاتنگی است که اگر کاملا رعایت نشود، عوارض سنگینی از خود بر جای می‌گذارد. بر اساس این تحقیقات، که دانشمندان دانشگاه آریزونا و‌هاروارد انجام داده‌اند، برنامه‌ی منظم خواب، درمانی پیشگیرانه و موثر، نسبتا ساده و ارزان برای بیماری‌های قلبی و همچنین بسیاری از مشکلات دیگر نظیر چاقی و افسردگی است.