آیا می‌دانید…

نتایج مطالعه‌ای نشان می‌دهد معمولا افرادی که دیر می‌خوابند از لحاظ عاطفی و احساسی ثبات کمتری دارند و کمتر قابل اعتمادند! به علاوه، این افراد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی و اعتیاد قرار دارند.

 

ريختن شكر روى زخم آن را سريع‌تر درمان می‌كند. شكر زخم را خشک و به توليد بافت جديد كمک مى‌كند. علاوه بر این، با خشک كردن زخم، محيط را براى رشد باكترى‌ها و آلودگى‌ها نامناسب می‌کند!

 

بوی خوش بیشتر از لباس و زیورآلات گران قیمت، نظر دیگران را به شما جلب می‌کند و بر آن‌ها تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این، رایحه‌ی دلپذیر باعث زیباتر دیده شدن چهره‌ی انسان می‌شود.

 

ترکیب لاک ناخن سرطان‌‌زا شناخته شده و استفاده از آن برای کودکان مضر است. علاوه بر این، لاک باعث تغییراتی در هورمون‌ها، مشکلات تیروئیدی و بارداری در دختران می‌شود.

 

با ضد آفتاب شنا نکنید، زیرا مواد موجود در کرم‌های ضد آفتاب با کلر موجود در آب استخرهای شنا و اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید واکنش نشان می‌دهد و به ماده‌ای سمی و خطرناک تبدیل می‌شود.

 

مصرف مداوم ژلوفن به مرور زمان کلیه‌ها و کبدتان را از کار می‌اندازد.

ژلوفن درکبد متابولیزه می‌شود تا قابلیت جذب داشته باشد؛ بنابراین، مصرف آن به کبد فشار می‌آورد.

 

نتایج تحقیقات حاکی از آن است که تماشای آکواریوم باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می‌شود و می‌تواند راهی موثر برای کاهش علائم افسردگی باشد!

 

ریختن آب روی سر نه تنها مانع گرمازدگی نمی‌شود بلکه سردرد را هم به درد گرما اضافه می‌کند. اگر می‌خواهید خنک شوید به جای این کار پاهای‌تان را با آب خنک شست‌وشو دهید.

 

کش آوردن بدن در صبحگاه هشیاری‌تان را افزایش می‌دهد. علت آن افزایش جریان خون به سمت قلب و پر شدن شش‌ها از هوای تازه است که باعث می‌شود مغز نیز اکسیژن بیشتری دریافت کند.

 

طبق تحقیقات آماری، معمولا بزرگ‌ترین فرزند هر خانواده از بهره‌ی هوشی بالاتری نسبت به فرزندان دیگر برخوردار و معمولا فرزند آخر نسبت به دیگر فرزندان پرخاشگرتر است.

 

دست دادن بیشتر از روبوسی موجب انتقال بیماری‌ها می‌شود. بر خلاف تصور، متخصصان معتقدند که دست دادن بسیار بیشتر از بوسیدن می‌تواند باعث انتقال ویروس سـرما خــوردگی و بیماری‌های معده و روده شود.

 

اگر احساس گرسنگی می‌کنید، اما نمی‌خواهید غذا بخورید حتما مسواک بزنید!

منتول موجود در خمیردندان این سیگنال را به مغز می‌فرستد که خوردن غذا تمام شده و با فریب مغز حداقل تا دو ساعت حس گرسنگی رفع می‌شود.

 

غذای تند آرتروز را درمان می‌کند.

بر اساس نتایج تحقیقات مصرف ادویه‌جات تند مانند زردچوبه، زنجبیل و دارچین، که در بدن باعث حرارت می‌شوند، برای آرتروز و التهابات بسیار مفید هستند.

 

با مکیدن یخ چند ثانیه قبل از مصرف داروی بد طعم، حس چشایی‌تان ضعیف می‌شود و طعم دارو را کمتر حس می‌کنید.

 

نتایج تحقیقات حاکی از آن است تماشای فیلم‌های ترسناک تعداد گلبول‌های سفید خون را افزایش می‌دهند و باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شوند.

علاوه بر این، با تماشای یک فیلم ترسناک، معادل نیم ساعت پیاده‌روی کالری می‌سوزانید.