طراحی دیوار منزل با بشقاب‌های چینی

طراحی دیوار منزل با بشقاب‌های چینی

در بیشتر خانه‌ها، بشقاب‌های چینی و بلوری خوش رنگ با نقش‌های قدیمی یافت می‌شوند. بشقاب‌هایی که دیگر برای پذیرایی کاربرد ندارند، اما می‌توان از آن‌ها به عنوان آثار هنری ارزشمند، برای تزئین دیوارهای خانه‌های سنتی و مدرن، استفاده کرد.

تزئین دیوارها در دکوراسیون منزل بسیار اهمیت دارد. معمولا دیوارها را با تابلو، استیکر، شلف‌های چوبی و … تزئین می‌کنند، ولی روش دیگری برای تزئین دیوارهای منزل استفاده از ظرف‌های چینی، مسی یا حتی حصیری است که می‌توان آن‌ها روی دیوارها چسباند و حال و هوای دیگری به دکوراسیون داخلی منزل داد. بشقاب‌های قدیمی یکی از این وسایل ساده و تقریبا بی‌استفاده هستند. اگر نصب این بشقاب‌ها برای تزئین دیوارهای خانه با خلاقیت شما همراه باشند جلوه‌ی خاصی به دیوارهای بی‌روح می‌دهند. الگوی نصب این ظرف‌های قدیمی روی دیوار با توجه به فضا و دکوراسیون محیط بايد انجام شود. اين مدل تزئین دیوار نیز نوعی نوآوری محسوب می‌شود که می‌توان با هزینه‌ای منطقی دیوارها را آذین‌بندی کرد. در نوع چیدمان، رنگ‌بندی، جنس و طرح بشقاب‌ها دست‌تان کامل باز است و هر جور که دوست دارید می‌توانید دیوار را دیزاین یا حتی طرح و مدل آن‌ها را با اجزا داخلی دکوراسیون منزل ست کنید. برای آویختن بشقاب باید دنبال قلاب‌هایی باشید که ‎فقط به یک یا دو نقطه متصل نباشد. بهترین و مطمئن‌ترین راه آن است که از قلاب‌هایی استفاده کنید که چهار طرف بشقاب را تحت پوشش قرار دهند. همچنين، می‌توانید از قلاب‌های مخصوص نصب قاب عکس روی دیوار استفاده کنید. آويختن بشقاب‌هايي که در حاشيه‌شان طرح‌های سوراخ‌دار دارند با يك روبان يا نوار كتان ايده‌ی بسيار زيبایی است.

‎دیوارهای خالی راهروها، اتاق نشیمن، پذیرایی و در کل تمام گوشه‌ی کنار خانه را می‌توانید با نصب ظرف‌های زیبای قدیمی تزئین و زیبا کنید. استفاده از این بشقاب‌های دکوری، طرحی زیبا برای اتاق غذاخوری نيز ایجاد مي‌كند.

 

نکته‌هایی برای داشتن کتابخانه در منزل

مطالعه‌ای دلچسب

داشتن کتابخانه‌ای هر چند كوچك در خانه بیانگر و معرف شخصیت صاحب آن خانه است که نه تنها یک سرگرمی به شمار می‌رود بلکه بسیار مفید و کارآمد نیز است.

اتاقی که قرار است کتابخانه در آن قرار گیرد اهمیت بسیاری دارد. این اتاق باید به اندازه‌ی کافی، برای قرار دادن وسایل مرتبط فعلی و وسایلی که ممکن است در آینده به این قسمت اضافه شود، فضا داشته باشد. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که حتما لازم نیست اتاقی مجزا را برای کتابخانه در نظر بگیرید، بلکه شما می‌توانید قسمتی از اتاق خواب خود و قسمتی از هر فضای دیگر در خانه را به کتابخانه اختصاص دهید.

‎به شما توصیه می‌شود در کتابخانه خود از گیاهان سبز و شاداب، قاب عکس عزیزان‌تان و آثار هنری مورد علاقه‌ی خود استفاده و فضایی دوست داشتنی برای خود خلق کنید که از گذراندن اوقات‌تان در آن خسته نشويد. بايد ببينيد چه نوع طبقه‌بندی برای فضای مورد نظر شما برای کتابخانه مناسب‌تر است. شما می‌توانید با توجه به فضایی که دارید ازطبقات تو کار، ایستاده، چوبی، فلزی و… استفاده کنید.

‎بافت‌های چوبی بزرگ با رنگ‌های تیره، سبکی کلاسیک و آنتیک به کتابخانه‌ی خانگی شما می‌دهد، بافت‌های ظریف تر با رنگ‌های روشن و ملایم سبکی مدرن ایجاد می‌کنند و سبب می‌شوند فضای کتابخانه‌تان بازتر و وسیع‌تر شود. اگر براي كتابخانه اتاقي مجزا نداريد از فضاي دو طرف ميز تلويزيون و شومينه استفاده کنید و با طبقه‌بندي مناسب، از اين فضاهاي ناديده گرفته شده، بهره ببرید.‌ نصب شلف‌ها در بالاي ميز تحرير و مكان مناسب ديگری نيز چندين كتاب را در خود جاي می‌دهد. همان فضاي كتابخانه كوچك شخصي را براي شما تداعي می‌کند.