رژیم غذایی خام‌خواری

رژیم غذایی خام‌خواری

این روزها، استفاده از رژیم‌های مناسب غذایی برای حفظ و بازگرداندن سلامت بدن بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

در گاه شمار ایرانی، ۱۵ تیر با «جشن خام‌خواری» برابر است. به روایت ابوریحان بیرونی در آثار «الباقیه»، «عمس»، «غفس» و «خواره» جشنی از جشن‌های سُغد باستان است و از مراسم این جشن، دوری از خوراک حیوانی و پختنی‌هاست. در این شماره درباره‌ی رژیم خام‌خواری توضیحاتی می‌دهیم که خواندن‌شان خالی از لطف نیست.

رژیم غذایی خام‌خواری

تاکنون، تعریف دقیقی از خام‌خواری ارائه نشده است، ولی آنچه بین تمام رژیم‌های خام‌خواری این تعریف مشترک است: «به غذایی خام می‌گویند که به آن بیش از ۴۶ درجه سانتی‌گراد حرارت داده نشود و همچنین در فریزر قرار نگیرد.»

در رژیم غذایی خام‌خواری فقط از غذاهای نپخته، غذاهایی که در طبیعت وجود دارد و کسی آن‌ها را آماده مصرف نکرده استفاده می‌کنند. در رژیم خام‌خواری بیشتر از انواع میوه، سبزیجات، مغز میوه و دانه آن استفاده می‌شود.

خام‌خوار کسی است که فقط غذاهای خام مصرف می‌کند، ولی نکته اینجاست مصرف چه مقدار از مواد غذایی خام باعث می‌شود که فردی خام‌خوار نامیده شود. بیشتر متخصصان معتقدند اگر فردی ۷۵ درصد از غذای مصرفی‌اش یا بیش از این مقدار را مواد غذایی خام تشکیل دهد، خام‌خوار به حساب می‌آید.

تاریخچه‌ی رژیم غذایی خام‌خواری

طرفداران رژیم غذایی خام‌خواری معتقدند که این رژیم متعلق به دوران ماقبل تاریخ است؛ زمانی که انسان‌ها هنوز آتش را کشف نکرده بودند. همچنین، آن‌ها بر این باورند که دستگاه گوارش انسان، به خصوص برای هضم مواد غذایی خام و انواع سبزیجات، تکامل یافته است. ابداع اولین رژیم‌های غذایی خام‌خواری به قرن ۱۹ باز می‌گردد. آرتوری ویرتانن، زیست شیمیدانی، که جایزه‌ی نوبل را دریافت کرد، به عنوان یکی از طرفداران رژیم خام‌خواری شناخته می‌شود. او نشان داد که آنزیم‌های موجود در غذاهای نپخته، هنگام جویدن ماده‌ی غذایی خام در دهان آزاد می‌شوند. این آنزیم به آنزیم‌های دیگر که بدن آن‌ها را تولید می‌کند واکنش نشان می‌دهد و در نهایت، گوارش ماده‌ی غذایی را به بهترین نحو انجام می‌دهند.

رژیم خام‌خواری در قرن بیستم، پس از اینکه پزشکان ثابت کردند رژیم غذایی که حاوی میوه و سبزیجات است بیماری‌های بسیاری را بهبود می‌بخشد، طرفداران بسیاری پیدا کرد. تا مدت‌ها رژیم غذایی خام‌خواری را زیر مجموعه‌ای از رژیم گیاه‌خواری به حساب می‌آوردند تا اینکه در سال ۱۹۷۵ میلادی، رژیم خام‌خواری به عنوان رژیم غذایی مستقل و متفاوتی از گیاه‌خواری به ثبت رسید.

خام خواران معتقدند که:

* غذاهای خام حاوی آنزیم‌هایی هستند که عمل هضم غذا را در بدن تنظیم می‌کنند.

* حرارت دادن یا فریز کردن غذا این آنزیم‌ها را نابود می‌کند.

* مصرف غذا بدون وجود این آنزیم‌ها در دراز مدت باعث مسمومیت بدن، زیاده‌روی در مصرف غذا و در نهایت به چاقی منجر می‌شود.

* غذاهای خام نسبت به غذاهای پخته مواد مغذی بیشتری دارند.

خوراکی‌های مصرفی در رژیم خام‌خواری

انواع میوه جات، سبزیجات، آجیل و خشکبار مانند گردو، پسته، فندق، بادام، انواع جوانه‌ها مثل جوانه‌ی گندم، عدس، ماش، نخود، سویا و مواد قندی نظیر عسل، کشمش، خرما، انجیر، شکر قهوه‌ای و… در لیست رژیم خام‌خواری گنجانده است که به شکل خام و طبیعی مصرف می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به شکل غذاهای ترکیبی درآورد و مصرف کرد. در این رژیم غذاهای غیرگیاهی مانند تخم‌مرغ، ماهی، گوشت و شیر مصرف نمی‌شود.