لباس کودک

لباس کودک

گرمای تابستان طاقت‌فرساست. در این روزها، نحوه‌ی پوشیدن لباس در خنک نگه داشتن بدن بسیار تاثیرگذار است. در این فصل، جنبش کودکان بسیار زیادتر می‌شود؛ بنابراین، شما با انتخاب لباس‌های خنک و تابستانه، آن‌ها را خوشحال کنید. فقط کافی است هنگام خرید لباس‌های تابستانه برای فرزندان‌تان به این چند نکته‌ای که در این مطلب برای‌تان آورده‌ایم توجه کنید؛ پس همراه ما باشید.

جنس پارچه‌ها

تابستان، نه فصل پوشیدن جین‌های آنچنانی است و نه فصل پارچه‌هایی با درصد بالای پلاستیک. به طور کلی، باید لباس‌هایی با پارچه‌های سبک و درصد بالای نخ را انتخاب کنید. در حال حاضر، در بازار ایران، پارچه‌های نخی با طرح‌های زیبا و فراوان وجود دارد، اگرچه ممکن است قیمت این پارچه‌ها کمی گران‌تر از بقیه‌ی آن‌ها باشد، اما شک نکنید که قیمت‌شان به آسایش و سلامتی کودک‌تان می‌ارزد. پارچه‌های کتان اگرچه شاید به ظاهر کمی کلفت به نظر برسند، اما حجم بالای نخ‌ موجود در آن‌ها، پوشیدن‌شان را برای تابستان مناسب می‌کند.

مدل لباس

سعی کنید از خریدن لباس‌های تنگ، شلوار و شلوراک‌هایی با پاچه‌ها و فاق تنگ، حلقه آستین‌های چسبان خودداری کنید. روی سطح بدن کودک، به دلیل عرق کردن بسیار مقداری نمک باقی می‌ماند، که برخورد آن با لبه‌های دوخته شده پارچه، ممکن است باعث سوختگی و حساسیت‌های پوستی برای کودکان شود.

در این فصل، لباس‌های پر چین برای دختر بچه‌ها اصلا گزینه‌های مناسبی نیستند. لباس‌های پرچین جریان هوا را در زیر لباس کند و گرما ایجاد می‌کنند. همچنین، توصیه می‌کنیم انتخاب لباس‌های آستر دار را در این فصل فراموش کنید.

از انتخاب لباس‌هایی با یقه‌های دو یا چند تکه خودداری کنید. بهترین لباس برای تابستان، لباسی است که علاوه بر پوشش وسیع سطح پوست، از کمترین میزان پارچه استفاده کرده باشد. از پوشاندن لباس‌های بدون کمر با یقه‌ی باز و آستین‌ها یا پاچه‌های کوتاه خودداری کنید، زیرا آفتاب اشعه‌های مضری دارد که هم باعث حساسیت‌های سطحی پوست می‌شود و هم بیماری‌های پوستی همچون لک، کک و مک و … به وجود می‌آورد. حتی اگر برای تمام سطح پوست از ضد آفتاب استفاده می‌کنید باز نیز احتمال جذب یا اثرگذاری بخشی از این اشعه‌ها روی پوست کودک وجود دارد.

رنگ لباس

پوشیدن لباس روشن در تابستان دلایل زیادی دارد. ساده‌ترین دلیل این است که رنگ‌های روشن، گرمای کمتری را به خود جذب می‌کنند. علاوه بر این، نباید از آثار روحی و احساسی رنگ‌ها بر فرزندان‌تان غافل بمانید؛ بنابراین، از رنگ‌های ملایم و خنک استفاده کنید.

رنگ آبی آسمان کم آفتاب را به یاد فرزندان‌تان می‌آورد؛ پس از استفاده‌ی آن غافل نشوید.

سفید رنگ برف است و خنکی خاص خود را دارد. البته دقت کنید که حتما برای حفظ روحیه‌ی فرزندان‌تان کنار سفید از رنگ‌های دیگری هم کمک بگیرید.

رنگ زرد ملایم میوه‌های زمستانی و رنگ صورتی و سبز طبیعت آرام را به یاد فرزندان‌تان می‌آورد.