کاشت ریحان در منزل

کاشت ریحان در منزل

یکی از ساده‌ترین گیاهان برای کاشت در خانه، ریحان است و تازه‌ی آن در پخت پیتزای خانگی، کوفته، املت، نیمرو، اسپاگتی، سوپ و …استفاده می‌شود.

شما برای کاشت ریحان به فضای زیاد یا باغ نیاز ندارید. علاوه بر این، حتی اگر در پرورش گیاهان قدرت و استعداد زیادی هم نداشته باشید باز می‌توانید این کار را با نگه‌داری کمی انجام دهید که هزینه‌ی زیادی هم ندارد. سبزیجاتی که در خانه رشد می‌کنند تازه هستند و مواد مغذی بیشتری دارند.

مراحل کاشت:

مرحله‌ی اول

دو یا سه خوشه ریحان بخرید. در طول زمستان ترجیح این است که ریحان داخل آب کاشته شود؛ پس دیگر نگرانی در مورد تهیه‌ی خاک ندارید.

مرحله‌ی دوم

ظرفی شیشه‌ای یک لیتری انتخاب کنید و مطمئن شوید که شیشه تمیز شسته شده است.

مرحله‌ی سوم

به اندازه‌ای که ریشه در آب فرو رود آب اضافه کنید. معمولا در خاک سیلیس یافت می‌شود که به ساختار گیاه کمک می‌کند؛ بنابراین، بهتر است از مایع سیلیکا استفاده کنید. به اندازه‌ی یک قطره در هر شیشه کافی است.

مرحله‌ی چهار

ریحانی را که در آب است در گرم‌ترین و پر آفتاب‌ترین مکان قرار دهید. معمولا این قسمت در جنوب خانه است. نگران نباشید اگر در چند روز اول ریحان پژمرده به نظر رسید گیاه را به مدت یک هفته پشت پنجره قرار دهید. شیشه کمی خنک‌تر از هوا و ممکن است در طول شب که هوا سردتر است باعث از بین رفتن گیاه شود؛ بنابراین، در شب‌هایی که هوا سرد است شیشه‌ی ریحان را از پشت پنجره به جای گرم‌تری منتقل کنید. آب شیشه را هر هفته یا دو هفته‌ای یک بار عوض کنید.

هنگامی که ریحان به اندازه‌ی مورد نظر رسید شما می‌توانید آن را برداشت کنید. برداشت ریحان سخت نیست، ولی باید برای اطمینان از رشد مداوم چند موضوع را رعایت کنید. بزرگ‌ترین برگ ریحان را که در پایین آن قرار دارد جدا نکنید، زیرا گیاه از این برگ تغذیه می‌کند.

هنگامی که جفت برگ‌های بالایی را از ریحان جدا کردید یک جفت از برگ‌های بالای ساقه را قطع کنید. این کار باعث می‌شود شاخه‌های جدیدی ایجاد و گیاه قوی‌تر شود. اگر سبزی‌های‌تان زیاد است اضافه آن را خشک و زمان نیاز از آن استفاده کنید.