باغبانی ، کاشت فلفل سبز

باغبانی ، کاشت فلفل سبز

فلفل سبز، یکی از بهترین نوع فلفل‎‌هاست که می‎‌توانید آن را در باغچه‌‎تان به راحتی پرورش دهید. بهترین حالت استفاده از فلفل این است که آن را مستقیم از باغچه برداشت و مصرف کنید.

 

اول: به دست آوردن بذرهای فلفل

بذر فلفل در تمام مراکز مربوطه وجود دارد، اما بهتر است که با خودتان آن‌ها را از درون فلفل‎‌های رشد کرده در باغچه جدا کنید. ابتدا باید فلفل‌‎های بالغ را انتخاب کنید. این فلفل‎‌ها بر خلاف فلفل‎‌های سبز دیگر نارنجی و قرمز رنگ هستند. حتی فلفل‎‌هایی که هنوز سبز رنگ هستند، اما در قسمت انتهایی‌‌‎شان شروع به تغییر رنگ داده‎‌اند نیز بالغ محسوب می‎‌شوند و می‎‌توانید از آن‌ها بذر به دست آورید. پس از جدا کردن این فلفل ‎ها، آن‌ها را در محیط آزاد و بدون رطوبت قرار دهید تا خشک شوند؛ کنار پنجره محیط خوبی برای این کار است. غلاف فلفل را باز کنید و بذرهای‌تان را بردارید. برای اینکه بفهمید چه زمانی بذر داخل فلفل را بردارید کافی است که غلاف فلفل را تکان دهید و صدای بذر داخل آن را بشنوید.

نکته‌ی مهم: ممکن است که غلاف فلفل ظاهر نازک و شکننده‌ای داشته باشد، اما دقت کنید که هنوز هم بسیار تند است. احتیاط کنید و دست‌های‌تان را به چشمان، دهان یا هر قسمت حساس دیگر بدن‌تان نزنید.

جوانه‌زنی بذر و کشت فلفل سبز در گلدان

برای شروع کار، بذرها را روی زمین باغچه یا یک سینی که با کمپوست به ضخامت پنج میلی‌متر پوشانده شده بیفشانید (به جای سینی می‎‌توانید از کارتن‎‌های تخم‌مرغ نیز استفاده کنید). با توجه به شرایط آب و هوا و نوع فلفل، در حدود یک الی دو هفته بعد بذر جوانه می‌زنند. بهتر است برای بالا بردن احتمال جوانه‌‎زنی، بذرها را سه تا سه تا بکارید. هنگامی که تمامی بذرها جوانه زدند، گیاهان ضعیف‌‎تر را از ریشه بکنید و دور بیندازید.

هنگامی که فلفل رشد می‌کند دو جفت برگ دارد، در این زمان می‎‌توانید آن‌ها را به مقصد نهایی‌‎شان که شامل گلدان یا هر چیز دیگر است انتقال دهید. ظرفی که فلفل‌‎ها را به آن انتقال می‎دهید باید اندازه‌ا‎ی نسبتا متوسط تا بزرگ داشته باشد (حداقل ظرف باید ۲۰ لیتر فضا داشته باشد.) اگر در مناطق گرمسیر زندگی می‎‌کنید، بذر را مستقیم در گلدان بکارید. آن‌ها را در عمق ۵ تا ۱۰ سانتی‌‎متری سطح خاک بکارید و به اندازه‌ی کافی به آن‌ها آب دهید (ممکن است که آب سریع از انتهای گلدان خارج شود.)

به گیاهان به اندازه‌ی کافی آب و آن‌ها را در محلی قرار دهید تا به اندازه‌ی کافی نور خورشید دریافت کنند. فلفل سبز بومی مناطق گرمسیر است؛ بنابراین، از آن‌ها در مقابل هوای سرد محافظت کنید. فلفل‌‎های رشد کرده‌ی روی گیاه اگر در برابر نور شدید خورشید قرار گیرند احتمال دارد که رنگ خود را از دست دهند؛ بنابراین، بهتر است که گلدان‌‎ها را در زمان حداکثر شدت آفتاب به محل دیگری انتقال دهید یا آن‌ها را کنار گیاهان دیگر بگذارید تا سایه‌‎شان روی یکدیگر بیفتد. بهترین زمان برای آبیاری گیاه فلفل صبح اول وقت، بعد از ظهر یا شب است.

گلدان و ظرف حاوی گیاه فلفل را از هر گونه گیاه هرز دیگر پاک‌سازی کنید. بهتر است که علف‌‎های هرز را در مراحل اولیه رشدشان از بین ببرید تا هنگام کندن‌شان از خاک، به فلفل‌‎تان آسیبی وارد نشود.

ظاهر گیاه فلفل سبز چگونه است؟

حداکثر ارتفاع گیاه فلفل سبز ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌‎متر است، برگ‎های تخم‌مرغی شکل آن به سبز تیره هستند و گل‎‌هایش به شکل پنج‌تایی از قسمت جوانه‌ی گیاه رشد می‌‎کنند. گل‌‎های آن کوچک و به رنگ سفید هستند و پرچم و مادگی با هم دارند. دو روز پس از پدیدار شدن، گل‎‌ها پژمرده می‌شوند، می‌‎ریزند و فلفل‎‌های سبز شروع به رشد می‌‎کنند. قبل از اینکه فلفل‎ها به بلوغ برسند سبز تیره هستند و بیشتر طولی که دارند سه الی چهار سانتی‌‎متر است. فلفل‎‌های بالغ پس از مدتی به نارنجی و قرمز تغییر رنگ می‌‎دهند، اما بهتر است که تا زمانی که سبز هستند مصرف شوند.

چیدن فلفل

برای چیدن فلفل‌‎ها کافی است که ساقه‌ی فلفل‎‌ها را ببرید یا با احتیاط آن‌ها را از گیاه با دست جدا کنید.

هنگام برداشت محصول فلفل بهتر است که از دستکش استفاده کنید و سپس دست‎های‌تان را خوب بشویید.

ماده‌ای که باعث تندی فلفل می‌‎شود کاپسایسین نام دارد. این ماده پروتئینی است که در تمامی میوه‎‌ها وجود دارد، اما بیشتر در هسته آن‌ها متمرکز است. کاپسایسین قابل انحلال در آب نیست؛ بنابراین، نوشیدن آب برای از بین بردن سوزن دهان ناشی از تندی فلفل کار بیهوده‌ای است. در این مواقع بهترین کار برای از بین بردن سوزش دهان، شیر و لبنیات مصرف کنید.

رنگ سبز فلفل به علت حضور مقادیر بالای کلروفیل در آن‌هاست. فلفل‎‌ها را می‌‎توانید کنار گوجه‌‎فرنگی و گشنیز بکارید، زیرا آن‌ها مشکلی در روند رشد یکدیگر ایجاد نمی‌‎کنند.