ازن‌تراپی

ازن‌تراپی

در چند سال اخیر، مردم کشور انواع و اقسام شیوه‌های زیبا ماندن و زیبا شدن را امتحان کرده‌اند و حتی عمل‌های زیبایی نیز در کشور یکی از بالاترین آمارهای جهانی را داشته است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان نیز با توجه به درگیری‌های کاری و به دلیل از دست دادن نشاط و سلامت پوست خود، مشتری ثابت عمل‌های زیبایی هستند. به تازگی تزریق گاز ازن در زیر چشم برای برطرف شدن سیاهی و چین و چروک اطراف چشم رایج شده است. در این شماره «۷ روز زندگی» برای آشنایی بیشتر شما با این روش گفت‌وگویی با خانم دکتر مریم شریفیان انجام داده است؛ پس اگر می‌خواهید بیشتر بدانید حتما این مطلب را بخوانید.

گاز ازن چیست؟

گاز ازن همان فرمول اکسیژن است با یک اتم اضافه O3 است. ازن‌تراپی یا ازن‌درمانی به روش درمانی‌ گفته که جزو پزشکی جایگزین حساب می‌شود. در این روش درمانی، برای بهبودی و درمان بعضی از بیماری‌ها گاز، مایع یا محلول ازن‌دار را از راه خوراکی، تزریقی، پوستی وارد بدن بیمار می‌کنند. این روش با افزایش جریان خون در مفصل و مهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده باعث درمان می‌شود. ازن درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید با معاینه‌ی بیمار انجام شود. ازن تراپی، روش درمانی تقریبا جدیدی است و در ایران نیز برای بیماران استفاده می‌شود.

موارد درمانی گاز ازن در پوست و زیبایی را نام ببرید؟

موارد درمانی شامل درمان آرتروز و دردها، بهبود زخم‌های دیابتی و بستر و ضد عفونی‌کننده‌ی آب است.

استفاده از این گاز باعث کلاژن‌سازی در پوست می‌شود و می‌توان چروک‌های ناشی از پیری یا چروک‌هایی که به طور ارثی در بدن شما وجود دارند، محو کرد تا چشمان‌تان جوان شوند. گاز ازن در زیبایی با تحریک ساخت کلاژن‌ها کمک زیادی در بهبود چروک‌ها و تیرگی‌های دور چشم و جوان‌سازی انجام می‌دهد. استفاده از این شیوه با دستگاه‌های قابل کنترل انجام می‌شود که دشوار نیست و فردی آموزش دیده می‌تواند تزریق زیر چشم را انجام دهد.

تاثیر و ماندگاری گاز ازن چقدر است؟

ماندگاری با توجه شدت مشکلات از چند هفته تا چند ماه متغیر است.

عوارض احتمالی تزریق ازن؟

عوارض تزریق مختصر، در حد تورم و گاهی کبودی است که دو تا سه روز روی پوست مشخص هستند. انجام این عمل زیبایی بین ۱۰تا ۱۵دقیقه زمان می‌برد که البته به نوع و مکان انجام عمل زیبایی بستگی دارد و حتی برخی نواحی فقط سه دقیقه طول می‌کشد. تزریق به بیهوشی نیازی ندارد، سوزن آمپول بسیار نازک است و درد و خونریزی ندارد. علاوه بر این، به مراقبت بعد از تزریق نیازی نیست و شما می‌توانید بلافاصله کارهای روزانه‌ی خود را انجام دهید.

بعد از تزریق مراقبت خاصی می‌خواهد؟

مراقبت خاصی بعد تزریق ندارد.