پر درآمد ترین مشاغل جهان

پر درآمد ترین مشاغل جهان

منبع: روزنامه ابرار اقتصادی

در شرایط کنونی که اوضاع اقتصادی آشفته است داشتن شغلی خوب و پردرآمد آرزوی هر کسی است و همه به دنبال شغل مناسبی هستند تا بتوانند از پس مخارج زندگی‌شان برآیند. در این شماره شغل‌های عجیبی را معرفی می‌کنیم که خود از پردرآمدترین مشاغل به حساب می‌آیند.

 

صيادان خرچنگ

شغل صيادان خرچنگ از جمله پرخطرترين‌ها ميان مشاغل محسوب می‌شوند. اين شغل، به وفور در آمريكا و آب‌هاى سرد و خطرناك آلاسكا مشاهده مى‌شود. مسلم است كه در اين شغل صيادان با وجود آب‌هاى زير صفر درجه و سپرى كردن ماه‌هاى طولانى به دور از خانه تا حد زيادى زندگى خود را به خطر مى‌اندازند و فقط چيزى كه صيادان را در اين راه استوار نگه مى‌دارد عشق به كار و توجه به ميزان درآمد مالى در اين حرفه است. طبق آمار، ميزان درآمد يك صياد خرچنگ در طول هشت هفته برابر است با ارزش ۵۰ هزار دلار كه مطمئنا مبلغ چشمگيرى براى اين مدت كوتاه به حساب می‌آید.

متخصصان بيمارى‌هاى معده و روده

بيشترين مشكلى كه انسان را تهديد مى‌كند بيمارى‌هاى مرتبط با نواحى معده و روده است كه موجب مشكلات بزرگى در دستگاه گوارش مى‌شود. متخصصان اين بيمارى يكى از پردرآمدترين قشرهاى دنيا به شمار می‌آیند. با توجه به اطلاعات به دست آمده درآمد يك متخصص بيمارى معده و روده در هر سال حدود ۲۶۹ هزار و ۵۰۰ دلار برآورد شده است.

 

 

متخصصان پا و مفاصل

اين شغل يكى از حرفه‌هايى است كه در عين جذاب نبودن به افرادى كه به دنبال كار پرمنفعت مى‌گردند پيشنهاد مى‌شود، زيرا ميانگين درآمد اين قشر حدود ۱۴۹ هزار و ۵۲۷ دلار گزارش شده و البته اين شغل تا حد زيادى سليقه‌اى است.

حسابداران

كار كردن در محيطى آرام و سر و كله زدن مداوم با آمار و ارقام تكرارى زير نور يكنواخت شايد مورد پسند همه كس نیست، اما براى آن دسته از افرادى كه طالب محيطى آرام هستند اين شغل يكى از جذاب‌ترين‌ها محسوب شود. چه چيز براى علاقه‌مندان به اعداد و ارقام بهتر از محيطى به دور از هرگونه شلوغى است! ميانگين دريافتى در ابتداى كار براى يك حسابدار حدود ۴۱۰ هزار دلار است كه اين رقم با بالا رفتن تجربه‌ی كارى از ۲۰۰ هزار دلار نيز عبور كند.

كميسيونرها

۹۰ درصد از افرادى كه به دنبال موقعيت‌هاى شغلى مناسب هستند از انجام فعاليت‌هايى كه حقوق دريافتى ثابتى نداشته باشد سر باز مى‌زنند. آن‌ها معتقدند نبايد كارى انجام دهند كه هيچ ضمانتى براى پرداخت ثابت و حتمى در آن وجود ندارد، اما در عوض آن دسته از افرادى كه ريسك‌پذير هستند و در عين حال اعتماد به نفس و جسارت بالايى دارند. معتقدند انجام چنين مشاغلى بهترين رفاه و امكانات رفاهى را براى آن‌ها همراه دارد. موفق‌ترين اين افراد مشاغلى در زمينه‌ی تبادلات ماشين، توليدات الكترونيكى و يا سرمايه‌گذارى‌هاى بانكى انتخاب مى‌كنند و به طور ميانگين مبلغ ۱۰۰ هزار دلار يا بيشتر در هر سال به دست می‌آورند.

كارمندان فناورى اطلاعات

مجريان برنامه‌ها، اطلاعات، شبكه و تكنولوژى از جمله كارمندان پردرآمد جامعه محسوب مى‌شوند، زيرا به نظر مى‌رسد كه نه تنها نياز جامعه به اين قشر كمتر نمى‌شود بلكه هر روز بر ميزان نياز جوامع به چنين گروه‌هايى افزوده می‌شود. اين حرفه از دهه‌ی ۹۰، اهميت فوق‌العاده‌اى پيدا كرده و از آن به بعد بر اهميت آن افزوده شده است. خوشبختانه، بر سر اين كار مانند مشاغل ديگر رقابت چندانى مشاهده نمى‌شود. با وجود اینکه ميانگين درآمد آن‌ها ۱۰۳ هزار و ۴۰۰ دلار است، اما بسيارى از افراد هيچ علاقه‌اى به سپرى كردن روز خود در يك اتاقك كسل كننده ندارند.

كارگران صنعتى

اين افراد با سپرى كردن ۱۲ ساعت از شبانه روز در مشاغل صنعتى حقوقى در حدود ۴۶ هزار ۸۶۷ دلار دريافت مى‌كنند. محيط كارى آن‌ها نسبت به مشاغل قبل كاملا متفاوت است. آن‌ها بايد در محيطى شلوغ فعاليت كنند كه برقرارى ارتباط‌شان فقط از طريق حركت و نشانه‌هاى دست امكان‌پذير است. هواى تنفسى آن‌ها پر از مواد سمى و شيميايى و كارشان بسيار پرخطر است، اما پس از مدتى كه تجربه‌ی كافى را كسب می‌كنند مى‌توانند با تغيير منصب خود به «ناظر» حقوق خود را به ۱۰۰ هزار دلار نيز برسانند.

خلبانان سمپاش

بیشتر افرادى كه مدرك خلبانى خود را مى‌گيرند قصد دارند به روياى پرواز كردن انسان تحقق بخشند. آن‌ها دوست دارند در ارتفاع بلند پرواز و از نزديك آسمان و ابرها را لمس كنند، اما اين خلبانان حرفه‌اى متفاوت دارند. برخلاف آن‌هايى كه هميشه در ارتفاع هستند اين خلبانان بايد ارتفاع خود را در فاصله‌اى نزديك زمين و مزارع حفظ و با سمپاشى و آفت‌كشى به حفظ صنعت كشاورزى كمك كنند. ميانگين درآمد اين قشر در هر سال ۸۰ هزار دلار برآورد شده است.

جمع كنندگان زباله

اگرچه، اين حرفه وجهه اجتماعى جالبى ندارد، اما مسلما هر منطقه‌اى به چنين قشرى نیاز دارد. شايد جالب باشد اگر بدانيد حقوق دريافتى اين قشر چيزى حدود ۸۰ هزار دلار در سال برآورده شده است. البته با توجه به محل زندگى نوسان دارند؛ به طور مثال، اگر در شمال فلوريدا اين مبلغ برابر ۸۰ هزار دلار است در نواحى جنوبى به ۳۵ هزار دلار مى‌رسد. حتى ۳۵ هزار دلار هم براى خالى كردن سطل آشغال در يك ماشين بزرگ آشغال مبلغى مناسب و مكفى خواهد بود.

رانندگان كاميون

اين قشر از جمله افرادى هستند كه بدون نياز به تحصيلات دانشگاهى و تحمل مشكلات در گرفتن مدرك و يا حتى تعليم ديدن مى‌توانند چيزى حدود ۴۳ هزار و ۲۰۰ دلار در سال درآمد داشته باشند كه البته اين مبلغ با كسب تجربه بيشتر و ثبت سوابق كارى موفق مى‌تواند از مرز ۸۵ هزار دلار نيز عبور كند. البته نبايد فراموش كرد كه رانندگى مداوم، كمبود خواب و غذاهاى پر از چربى عواقب بسيار بدى را براى ذهن و جسم اين افراد به بار می‌آورد.

پاك كنندگان صحنه‌ی جنايت

بعد از هر حادثه‌اى به گروهى نياز است كه با كشيدن خطوط اطراف مقتول، محدوده‌ی جنايت را مشخص و پس از آن آلودگى‌ها و خون را از صحنه پاك كنند. اين كار سخت و طاقت‌فرسا روحيه‌ی متناسب با شرايط را مى‌طلبد. كسانى كه روحيه‌ی هيجانى و جست‌وجوگرى دارند از پس چنين شرايطى بر می‌آیند. حقوق دريافتى اين قشر به طور ميانگين ۵۰ هزار و ۴۰۰ دلار برآورد شده است.

بازرسان چاه‌ها

ماهيت غير مطلوب اين حرفه هيچ نيازى به توصيف و توضيح ندارد. فقط اينكه نبايد فراموش كرد كه محيط كارشان سراسر تاريكى، رطوبت، پر از موش و سوسك است. آن‌ها بايد در چنين محيطى مسيرهاى زيرگذر و لوله‌هاى شكسته را تعمیر ‌کنند. اگرچه حقوق دريافتى‌شان در ابتداى كار ۳۴ هزار و ۹۶۰ دلار است، اما با كسب تجربه به ۶۱ هزار دلار نيز می‌رسد.

تعميركاران

زندگى تعميركاران هميشه پر از جنب و جوش است. آن‌ها بايد هر لحظه منتظر اتفاقى باشند كه در جايى باعث خرابى مى‌شود. فرقى نمى‌كند كه محل كار آن‌ها كجا باشد، از كار كنار يك بزرگراه پرترافيك گرفته تا روى پلى بلند روى سطح آب هميشه و همه جا خطر حاضر و در كمين است. ميانگين حقوق سالانه اين قشر كه در آفتاب سوزان و سرماى شديد بايد فعاليت خود را به اتمام برسانند از ۴۹ هزار ۵۱۷ دلار آغاز می‌شود و با توجه به تجربه كارى و نوع كارشان افزايش می‌رسد.