به محل کارتان روح دهید!

به محل کارتان روح دهید!

مترجم: سعیده عرب

 

شما در دفتر کارتان بیشترین زمان را پشت میزتان نشسته‌اید؛ پس چرا نباید این فضا را مثل خانه‌تان دکور کنید؟ به طور واضح، منظورمان آویزان کردن لوستر و … نیست بلکه منظور استفاده از اشیای کوچک و پیدا کردن روش‌های خلاقانه برای ایجاد فضای شخصی در محیط کارتان است. در این مطلب برای شروع این کار چند ایده برای‌تان داریم؛ پس آن‌ها را از دست ندهید.

رشته‌ی سیمی را برای آویزان کردن و نمایش دادن عکس‌های‌تان ببندید. با این کار نه تنها رشته‌ای سیم جالب دارید که هر از گاهی برای رفع خستگی به آن‌ها نگاه کنید بلکه با این کار به همکاران‌تان اجازه می‌دهید که با دیدن عکس‌های‌تان داستان زندگی‌تان را مرور کنند.

یادداشت‌های‌تان را در نگه دارنده‌های رنگی نگهداری کنید.

به جای پونز زدن یادداشت‌ها به دیوار یا برچسب زدن کلید واژه‌ها به گوشه‌های کامپیوترتان، از نگاه دارنده‌های رنگی برای نگهداری یادداشت‌های‌تان استفاده کنید.

گل و گیاه سبز را به محل کارتان بیاورید

نگه داشتن گیاهان روشی ساده است برای اینکه درخشش و زیبایی را به میزتان بیفزایید. گیاهان باعث می‌شوند که شما هر روز احساس کمال کنید. به این صورت که وجودشان باعث می‌شود که شما هر روز آن‌ها را چک کنید که آیا به آن‌ها آب داده‌اید یا نه؟ علاوه بر این، بعضی از گیاهان باعث تصفیه هوا در محل کارتان می‌شوند.

اگر فکر می‌کنید که توانایی نگهداری گل‌ها و گیاهان را ندارید، گیاهانی را که به مراقبت کمتری نیاز دارند انتخاب کنید.

تخته وایت‌برد موجود در دفتر کارتان را دکور کنید

به جای اینکه وایت‌برد مربوط به کارتان را تمیز نگه دارید روی آن‌ها را کمی تزئین کنید. روشی ساده برای تزئین تخته وایت‌برد این است که جدول ساده‌ای با استفاده از نوارهای رنگی یا هر چیز دیگری، که به راحتی پاک شود، روی آن طراحی کنید. قرارهای ملاقاتی را که تنظیم کرده‌اید در این جدول قرار دهید.

از مگنت‌های رنگی و جذاب استفاده کنید.

این راه‌های کوچک و ساده روش‌هایی هستند که به دیوار اتاق دفتر کارتان کمی روح و زندگی می‌دهند حتی اگر از آن‌ها زیاد استفاده نکنید. از مگنت‌های رنگی و شکل‌دار برای چسباندن و نگهداری یادداشت‌های‌تان استفاده کنید. این مگنت‌ها بسیار کوچک و ارزان هستند و می‌توانید رنگ‌های مختلفی آن‌ها را انتخاب کنید.

با لوازم دکوری از فایل‌های‌تان نگهداری کنید.

اگر اهل مطالعه و خواندن کتابچه هستید و فکر می‌کنید که کتابچه‌های‌تان قدیمی و گرد و غبار گرفته شده‌اند، این فکر را از ذهن‌تان بیرون کشید. لوازم و وسایل جدید و به روز زیادی وجود دارند که می‌توانید در قفسه مربوط به کتاب‌ها، فایل‌ها و کاغذ‌های مربوط به کارتان قرار دهید. می‌توانید این لوازم دکوری زبیا و جدید را میان کتاب‌ها و فایل‌های‌تان جاسازی کنید. با این کار حس و حال خوبی را در قفسه مربوط به کتاب‌ها و فایل‌های‌تان ایجاد می‌کنید.

لیوان (ماگ) مخصوص خودتان را روی میز داشته باشید

در تمام ساعات که در اداره مشغول کار هستید، فنجانی قهوه یا یک لیوانی نسکافه روی میزتان قرار دارد؛ بنابراین به جای استفاده از لیوان‌های شرکت، که شبیه هم و خسته کننده هستند، قهوه یا چای‌تان را در ماگ مخصوص خودتان که شکل جالب و زیبایی دارد نوش جان کنید.

یک مقدار خلاقیت جالب در مورد نوشت‌افزارتان اضافه کنید.

اگر میز کارتان ساده و پراکنده است، خودکارهای رنگی جذابیت زیادی به آن می‌بخشند. به زمانی که مدرسه می‌رفتید فکر کنید، زمانی که خودکارهای ژله‌ای رنگی داشتید که برای‌تان جالب و جذاب بودند. می‌توانید این حس خوب را هر روز با پیدا کردن خودکارهای رنگی داشته باشید.