اصولی ماتیک بزنید!

اصولی ماتیک بزنید!

در دنیای امروز، رژ لب یکی از رایج‌ترین مواد آرایشی است، اما همان‌طور که حدس می‌زنید استفاده از آن همیشه رایج و متداول نبوده است. دوره‌های مختلف تاریخی طی شده‌اند تا تولید و استفاده از رژ لب برای خانم‌ها به یکی از ارکان حذف نشدنی زیبایی و مد تبدیل شود. استفاده از مواد مختلف برای رنگین کردن لب‌ها قدمتی پنج هزار ساله دارد و به تمدن‌های بین الانهرین و مصر قدیم بر می‌گردد. در آن دوران زنان از خرد و آسیاب کردن مواد معدنی و سنگ‌های گران قیمت، له کردن سوسک و استفاده از خون و بقایای آن، آب میوه‌ها، شیره‌ی گیاهان و نباتات برای رنگی کردن لب‌های خود استفاده می‌کردند. تاریخ دوره‌هایی را به خود دیده که داشتن لب‌هایی رنگین نشانه‌ی شیطان‌پرستی بوده و موردپسند نبوده و در دوره‌هایی نیز استفاده از آن به معنای بی عفتی و ابتذال بوده است. در اوخر قرن نوزدهم تولید کارخانه‌ای این ماده‌ی آرایشی آغاز شد و رونق گرفت. آمار نشان می‌دهد که امروزه ۸۰ درصد از خانم‌ها از رژ لب استفاده می‌کنند و تصور دنیای مد و زیبایی بدون وجود این ماده‌ی آرایشی غیر ممکن است.

علاوه بر این، آرایش، اصولی دارد که با رعایت آن چهره‌ی زیباتر و آراسته‌تری خواهید داشت. استفاده از رژ لب هم از این قواعد اصولی مستثنا نیست؛ بنابراین، در این مطلب برای‌تان نکته‌هایی آورده‌ایم که به لبان‌تان اصولی فرم دهید.

*با استفاده از رژ لب می‌توان فرم لب‌ها را زیباتر و عیب‌های آن را اصلاح کرد تا با سایر اعضای صورت متناسب شود.

*قبل از رژ لب زدن توجه کنید که لب‌های‌تان تمیز باشد. برای انتخاب رنگ مناسب رژ لب آن را کنار لب قرار دهید و متناسب با هماهنگی پوست رنگ مورد نظر را انتخاب کنید؛ سپس با استفاده از مداد لب، ابتدا لب بالا را از گوشه‌ی لب به طرف وسط و سپس لب پایین را بکشید. بهتر است رنگ خط لب را کمی تیره‌تر از رژ باشد. هنگام رژ لب زدن، لب‌ها را در حالت آرامش و به حالت لبخند قرار دهید، سپس رژ را از وسط لب بالا به دو طرف بکشید و سپس لب پایین را به رژ آغشته کنید.

*در صورتی که لب پایین‌تان نازک است، می‌توانید خط لب را کمی پایین‌تر از حالت عادی لب‌های‌تان بکشید. قبل از رژ زدن کمی برق لب یا وازلین به وسط لب پایین‌تان بمالید تا آن را برجسته‌تر نشان دهید؛ سپس لب‌ها را با رژ پر کنید. در صورتی که لب بالای‌تان نازک است، می‌توانید مداد لب بالا را بالاتر از حالت عادی لب بکشید تا پهن‌تر جلوه کند و با لب پایین هماهنگ شود.

*در صورتی که هر دو لب بالا و پایین نازک باشند می‌توانید خط لب هر دو را زیادتر بکشید و سپس داخل لب‌ها با رژ پر کنید. با این حرکت لب‌ها پرتر نشان داده می‌شوند. افرادی که دهان و لب‌های کوچک دارند می‌توانند با کشیدن خطوط با استفاده از مداد لب در اطراف دهان، لب‌های‌شان را بزرگ‌تر نشان دهند.

*لب‌های نامساوی را می‌توان با کشیدن خط لب در جاهای مورد نیاز یکنواخت کرد.

*افرادی که حالت دهانی با گوشه‌های افتاده دارند با کشیدن خطوط در انتهای لب رو به بالا، فرم دهان را اصلاح کنند.

*افرادی که لب‌های پر و بزرگ دارند بهتر است از رژ لب‌های مات به جای رژ لب‌های خیلی روشن، براق و جلب نظر کننده استفاده کنند.