کاهش فشار خون با خرمالو

کاهش فشار خون با خرمالو

خرمالو که در غرب، سیب شرقی نیز نامیده می‌شود، میوه‌ای کروی شکل با پوست بسیار نازک که رنگ آن از زرد متمایل به نارنجی تا نارنجی پررنگ متغیر است.

قطر خرمالو بین ۳ تا ۸ سانتی‌متر است و به جز هسته که در برخی گونه‌ها‌ی آن دیده می‌شود، تمام قسمت‌ها‌ی آن خوراکی است.

درخت خرمالو از خانواده‌ی “Ebenaceae” ‌بوده و نام علمی‌آن Diospyros Kaki است. بر حسب طعم و بافت دو نوع واریته برای این گیاه مشخص شده است. میوه‌ی یک گونه از این گیاه تا زمانی که به طور کامل نرسد و نرم نشود، قابل خوردن نیست، اما گونه‌ی دیگر قبل از رسیدن کامل نیز قابل خوردن است. گونه‌ی اول را پس از چیدن از درخت می‌توان در دمای اتاق نگهداری کرد تا کاملا رسیده شود، اما گونه‌ی دوم باید پس از رسیدن کامل چیده شود. منشا درخت خرمالو کشور چین است که بعدها از آنجا به ژاپن و کره و در دهه‌ی ۱۹۷۰ به آمریکا برده شد. این درخت به سرما حساس است و در مناطق گرمسیر رشد می‌کند.

 

خرمالو سرشار از آب و بتاکاروتن است و چنانچه ‌این ویتامین به مقدار کافی به بدن نرسد نه تنها قدرت بینایی کم می‌شود، بلکه باعث خشن شدن پوست و شکننده شدن ناخن و موها و افت در میزان هوش و سلامت بدن می‌شود.

این میوه مقادیر قابل توجه‌ای ویتامین‌ها‌ی B3، B2، B1 و C دارد. علاوه بر این، خرمالو مواد معدنی ضروری برای بدن مانند کلسیم، گوگرد، آهن، فسفر و پتاسیم و مقداری نیز سلولز دارد. خرمالو به علت دارا بودن مواد معدنی، برای رشد و نمو بدن بسیار مفید است و آهن موجود در آن عنصر اصلی خون‌سازی و پتاسیم موجود در آن اشتهاآور و شست وشو دهنده‌ی کلیه و کبد است.

عمده‌ترین اسیدهایی که در این میوه وجود دارند شامل اسید مالیک، اسید تارتاریک و اسید سیتریک هستند. این اسیدها باعث هضم بهتر غذا و نیز جذب بهتر بعضی از ترکیبات غذایی مانند آهن و روی می‌شود. اگر خرمالو به خوبی رسیده باشد، برای کودکان نیز میوه‌ای مفید محسوب می‌شود و در رشد و نمو آن‌ها‌ موثر است. میوه‌ی رسیده‌ی خرمالو سینه را نرم می‌کند و برای درمان اسهال خونی هم بسیار مفید است. دانه‌ی میوه خرمالو که کوبیده و به صورت گرد درآمده باشد سنگ کلیه و مثانه را دفع می‌کند.

فواید بتاکاروتن موجود در خرمالو

بتاکاروتن رنگدانه‌ا‌ی گیاهی است که به مقدار فراوان در گیاهان نارنجی رنگ یافت می‌شود. بتاکاروتن پیش‌ساز ویتامین A است و داخل بدن می‌تواند به ویتامین A تبدیل می‌شود، اما مقداری از بتاکاروتن نیز به طور مستقل جذب می‌شود. از مهم ترین خواص بتاکاروتن می‌توان به خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن اشاره کرد. آنتی‌اکسیدان‌ها‌ با جمع آوری رادیکال‌ها‌ی آزاد و مواد اکسیدان، از سلول‌ها‌ی بدن در برابر تخریب محافظت می‌کنند؛ بنابراین، بتاکاروتن از بروز بیماری‌ها‌ی قلبی عروقی، سرطان و التهاب جلوگیری می‌کند و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. چنانچه غلظت آنتی‌اکسیدان‌ها‌ در بدن کاهش یابد، احتمال اکسیداسیون چربی‌ها‌ی خون زیاد می‌شود. چنانچه LDL اکسیده شود وارد جدار عروق می‌شود و به تشکیل پلاک و گرفتگی عروق کمک می‌کند. بتاکاروتن رادیکال‌ها‌ی آزاد و مواد اکسیدان را خنثی و از اکسیداسیون LDL جلوگیری می‌کند؛ بنابراین، بتاکاروتن که مقدار آن در خرمالو قابل توجه است، از بروز پلاک‌ها‌ی خونی و در نهایت بروز انواع بیماری‌ها‌ی قلب و عروق جلوگیری کند.

 

از دیگر خواص بتاکاروتن و ویتامین A، پیشگیری از بروز سرطان است. یکی دیگر از مضرات رادیکال‌ها‌ی آزاد اکسیژن، تخریب DNA است. چنانچه DNA آسیب ببیند، احتمال تولید سلول‌ها‌ی سرطانی در بدن به شدت افزایش می‌یابد. بتاکاروتن با خنثی کردن رادیکال‌ها‌ی آزاد در پیشگیری از بروز سرطان موثر است. ویتامینA برای سلامت سلول‌ها‌ی مخاط ضروری است. چنانچه، کمبود ویتامین A در بدن وجود داشته باشد، سلول‌ها‌ی مخاطی تغییر شکل می‌دهد و به سلول‌ها‌ی سرطانی تبدیل می‌شود. ویتامین A همراه یک آنتی اکسیدان نظیر بتاکاروتن به طور موثری از بروز برخی انواع سرطان، به خصوص سرطان ریه، پوست، کولون، پروستات و کبد جلوگیری می‌کند.

علاوه بر آن، بتاکاروتن موجب افزایش تعداد و کارایی سلول‌ها‌ی ایمنی بدن می‌شود. ویتامین A نیز در تقویت سیستم ایمنی بدن، به خصوص سلامت دستگاه گوارش، موثر است.

فواید فیبر موجود در خرمالو

* یکی دیگر از ترکیبات قابل توجه در این میوه فیبر است. فیبرها باعث کاهش سرعت جذب برخی مواد مغذی، به خصوص قندها می‌شوند و در عین حال میزان حساسیت به انسولین را نیز افزایش می‌دهند.

* همچنین دریافت فیبر از ایجاد یبوست پیشگیری می‌کند. فیبر باعث حجیم شدن مدفوع و دفع راحت‌تر و سریع‌تر آن می‌شود.

همچنین، فیبر موجب افزایش رشد و تکثیر باکتری‌ها‌ی مفید روده و مانع رشد باکتری‌ها‌ی مضر در آن می‌شود. در اثر تخمیر فیبر در داخل روده اسید بوتیریک تولید می‌شود که منشاء انرژی برای سلول‌ها‌ی روده است و به‌این ترتیب به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک می‌کند.

خواص برگ درخت خرمالو

در طب سنتی از برگ درخت خرمالو نیز برای درمان بیماری‌ها‌ استفاده می‌شود. برگ درخت خرمالو حاوی فلاوونوئیدهاست که خاصیت ضد فشار خون، ضد سرطان و ضدموتاژن دارد. در عین حال برگ این درخت حاوی ماده‌ای به نام astragalin است که خاصیت آنتی هیستامین دارد و واکنش‌ها‌ی آلرژیک را کاهش می‌دهد. این ماده همچنین علائم درماتیت و التهاب را در پوست کاهش می‌دهد. در طب سنتی، از برگ این درخت به صورت چای برای درمان این نوع بیماری‌ها‌ استفاده می‌شود؛ بنابراین، از میوه‌ی خرمالو و حتی برگ آن چه به شکل تازه و چه خشک شده می‌توان برای پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها‌ استفاده کرد. خرمالو سرشار از پتاسیم و منیزیم است به همین دلیل مصرف آن برای کسانی که فشار خون دارند مفید است. در ۱۰۰ گرم خرمالو ۱۶۰ میلی‌گرم و در یک عدد آن که حدودا ۱۶۸ گرم است حدود ۲۷۰ میلی گرم پتاسیم وجود دارد؛ از این رو، مصرف آن برای بیماران قلبی عروقی و فشارخونی‌ها‌ مفید است.

دیابتی‌ها‌ خرمالو کم بخورند

هر عدد خرمالوی ۱۶۸ گرمی‌ ۱۱۸ کیلو کالری دارد. این میوه جزو میوه‌ها‌ی پرانرژی محسوب می‌شود؛ بنابراین، افرادی که اضافه وزن دارند نباید در مصرف آن زیاده روی کنند. در ضمن بیماران دیابتی هم به لحاظ داشتن قند فراوان در این میوه باید از مصرف بیش از حد آن اجتناب کنند.

 

خواص خرمالو برای سرماخوردگی

خرمالو مقدار فراوانی ویتامین C دارد و ۲۱ درصد از نیاز روزانه به ویتامین C را تامین می‌کند. در نتیجه، مصرف خرمالو هم در پیشگیری از سرماخوردگی و نیز در درمان آن موثر است. به علاوه خوردن خرمالو برای غشاهای موکوسی، راه‌های تنفسی و جلوگیری از سرطان دهان و ریه مفید است. خرمالو ۵۵ درصد نیاز روزانه به ویتامین A را تامین می‌کند و در تقویت دستگاه ایمنی بدن موثر است.

 

خرمالو و سلامت قلب

پتاسیم از جمله مواد معدنی لازم برای بدن و البته فلز کمیاب می‌باشد، که خرمالو به میزان زیادی نیاز روزانه شما به آن را برطرف می‌کند. پتاسیم در تنظیم فشار خون و آرام کردن عضلات بدن نقش مهمی دارد. در واقع، بسیاری از داروها از پتاسیم به عنوان ماده‌ای برای مقابله با دردهای عضلانی استفاده می کنند. به این ترتیب، خرمالو به عنوان یکی از منابع غذایی پتاسیم در سلامتی قلب و عروق تاثیر بسیاری دارد. اگر در پاییز که خرمالو فراوان است هر روز حدود ۱۰۰ گرم از این میوه را مصرف کنید، سیستم قلب و عروق‌تان مقاوم و سالم می‌شود و خطر بسته شدن رگ‌های خونی بسیار کاهش می‌یاید.