سه قسمت از فضای آشپزخانه که مناسب ذخیره‌سازی هستند.

سه قسمت از فضای آشپزخانه که مناسب ذخیره‌سازی هستند.

اینکه «چه مقدار فضا نیاز دارم؟» سوالی است که تعیین می‌کند که تصمیم بگیرید که کجا می‌خواهید زندگی کنید، چه سبک خانه‌ای مناسب شماست و چگونه آن را بازسازی می‌کنید. ارزیابی وسایلی که دارید و اینکه تصمیم بگیرید چگونه آن‌ها را نگهداری و ذخیره کنید برای دسترسی مناسب و راحت یک راهکار و ترفند است. با دقت به این موضوع توجه کنید، چون فضاهایی با چیدمان بد و ضعیف بیشتر ناراحتی‌های روزمره را به همراه دارد و از لذت در خانه بودن می‌کاهد.

 

آشپزخانه

آشپزخانه از مکان‌های مهم در خانه است، زیرا لوازم و اشیای بزرگ خانه در آشپزخانه هستند و پخت غذا در این مکان اعلام می‌شود. ملزومات زندگی بسیار متنوع هستند بنابراین اصول چیدمان آشپزخانه که با نوع لوازم منزل شما ترکیب می‌شوند، موضوعات مشترک هستند. به اینکه ذخیره‌سازی خود را در محدوده‌ی سه منطقه فعالیت در آشپزخانه جمع کنید بیندیشید: ۱٫ محدوده‌ی یخچال ۲٫ محدوده‌ی سینک و ظرفشویی ۳٫ محدوده‌ی گاز و هود

 

*محدوده‌ی یخچال

محیط اطراف یخچال به عنوان محدوده‌ای برای دریافت غذا و آماده‌سازی مواد غذایی در آشپزخانه عمل می‌کند. بهتر است که یخچال، نزدیک ورودی مستقیم مواد غذایی به آشپزخانه قرار گیرد. اگر چیدمان به این شکل مناسب فضای آشپزخانه‌ی شما نیست، فکر کنید که این عملکرد به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که چیدمانی مناسب فضای آشپزخانه‌ی شماست و چگونه آن را شروع کنید. اگر پیشخوان آشپزخانه کنار یا روبه‌روی یخچال است. می‌توانید از این فضا برای قرار دادن بسته‌های مواد غذایی استفاده کنید. این فضا به شما این امکان را می‌دهد تا مواد غذایی فریزری و یخچالی را سریع به یخچال و فریزر منتقل کنید و مواد خام، مواد غذایی کنسروی، ادویه‌جات، قوطی‌های غلات و دیگر مواد غذایی خشک را در کابینت‌های نزدیک ذخیره و نگهداری کنید. دسترسی راحت به مواد غذایی خام برای آماده کردن مواد اولیه‌ی غذا کمک می‌کند تا آشپزی سریع‌تر و آسان‌تر انجام شود. زمانی که مواد خام را در این فضا قرار دهید، برنامه‌ریزی کنید که همین فضا را نیز برای نگهداری میکسرها، کاسه‌ها و وسایل آشپزی مثل قاشق‌های اندازه‌گیری و فنجان‌ها، الک‌ها، آبکش‌ها و … نگه دارید. همچنین محدوده‌ی یخچال فضای مناسبی برای غذاساز، قوطی باز کن، چای‌ساز و قهوه‌ساز و دیگر وسایل کوچک است. کتاب‌های آشپزی در هر جایی از آشپزخانه قرار می‌گیرند، اما محدوده‌ی اطراف یخچال فضای مناسبی است تا از کتاب‌های آشپزی هنگام پخت غذا به راحتی استفاده کنید. یک قفسه‌ی کوچک کتاب را در مکانی قرار دهید که کتاب‌ها هم در دسترس‌تان باشند و هم خشک بمانند. به فکر فضایی برای جارو، خاک‌انداز و پاک‌کننده‌ها در آشپزخانه یا در کمد کوچکی نزدیک یخچال باشید.

 

*محدوده اطراف ظرفشویی

فضای سینک‌ (محدوده‌ی ظرفشویی) باید بین یخچال و محدوده‌ی مرکز یا محدوده‌ی گاز و محل پخت و پز تا بیشترین کارایی را داشته باشید. به دلیل اینکه ظرفشویی بیشترین استفاده و کاربردی را نسبت به هر چیز دیگری در آشپزخانه دارد، سینک ظرفشویی و محل شست‌وشوی ظرف‌ها را در قسمت مرکزی آشپزخانه قرار می‌دهند. محدوده‌ی داخل و اطراف سینک برای امور آماده‌سازی غذا مثل ‌تکه کردن، شستن مواد غذایی و همچنین شستن و تمیز کردن بعد از وعده‌ی غذایی استفاده می‌شود. سطل زباله را در فضایی قرار دهید که تمیزی و نظافت رعایت شود. در محدوده‌ی سینک لوازم آشپزخانه که روزانه استفاده می‌شوند و همین‌طور سطل زباله و حوله‌ی ظرف‌شویی و وسایل مربوط به تمیزکاری قرار می‌گیرند، چاقوها و تخته‌ها را در نقطه‌ی میانی بین سینک و یخچال قرار دهید تا بتوانید به راحتی به لوازم داخل یخچال دسترسی داشته باشید و مواد مورد نیاز خود را در صورت لزوم تکه و خرد کنید.

 

کشویی برای ایجاد نظم در آشپزخانه را پیدا کنید

بیشتر افراد لیوان‌‌ها را در کابینت‌های دیواری نزدیک سینک و ماشین ظرفشویی قرار می‌دهند تا بهترین کاربرد را داشته باشد، اما طراحی کشوها برای نگهداری ظروف شیشه‌ای راه حل دیگری را پیشنهاد و دسترسی را راحت‌تر کرده است. در هر صورت، موقعیتی مناسب و نزدیک سینک ظرفشویی برای ظرف‌های شیشه‌ای و ظرف‌هایی که روزانه استفاده می‌کنید ایجاد کنید. وقتی آشپزخانه‌ی خود را چیدمان می‌کنید، دنبال روشی برای نگهداری لوازم مرتبط به هم باشید مثل تصویری که می‌بینید که ماگ‌ها (لیوان‌ها) نزدیک دستگاه قهوه‌ساز نگهداری می‌شوند.

 

*محدوده‌ی گاز و هود و فر

دو موقعیت یکی محدوده‌ی اجاق گاز و دیگری گاز با فرهای توکار دیواری شامل محدوده‌ی گاز و فر می‌شوند. اجاق گاز و فر و تجهیزات مربوط به پخت و پز را نزدیک به اتاق غذاخوری قرار دهید، زیرا می‌توانید  غذا را سریع‌تر و راحت‌تر انتقال دهید. این فضا را طوری چیدمان کنید که دیس‌ها، کاسه‌ها و دیگر تجهیزاتی که برای سرو غذا کنار این قسمت نگهداری می‌کنید. یک کابینت در بالای اجاق گاز را مختص ظروف مخصوص آشپزی و کابینت دیگری را برای وسایل آشپزی پرمصرف‌تر در اجاق گاز قرار دهید.

علاوه بر این، توسترها، گریل‌های قابل حمل، ساندویچ‌سازها متعلق به محدوده‌ی گاز هستند. برای آشپزی راحت‌تر ادویه‌جات، قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها و ظروف پخت و پز را در محدوده‌ی گاز قرار دهید. الویت‌بندی شما تعیین می‌کند که می‌خواهید این لوازم و اقلام را در کابینت‌ها و قفسه‌های بالا قرار دهید یا در کشوها و کابینت‌های پایین.

به این سه نقطه‌ی مرکزی و مهم در آشپزخانه توجه کنید و به عنوان نقطه شروع برای چیدمان آشپزخانه خود از آن‌ها استفاده کنید؛ به عنوان مثال، شاید بخواهید درآشپزخانه خود محیطی برای بچه‌های کوچک‌ داشته باشید که ایمن باشد یا ممکن است بخواهید فضای آشپزخانه خود را متناسب برای پخت چندین غذا چیدمان کنید. موضوع کلیدی و مهم این است که وسایل را طوری در آشپزخانه بچینید که آن‌ها در موقعیت مناسبی قرار بگیرند و برای فعالیت‌های شما در آشپزخانه به راحتی قابل دسترس باش