تناسب اندام در خانه!

تناسب اندام در خانه!

تهیه و تنظیم: فرزانه قلیچ‌خانی

 

 

روزهای آخر سال است و چند روز به رسیدن سال جدید نمانده است. اگر می‌خواهید با  اندامی ایده‌آل وارد سال جدید شوید، ولی فرصت رفتن به باشگاه را ندارید، در این ورزش برای‌تان چند نوع تمرین آورده‌ایم تا بتوانید در خانه انجام دهید و شکم و باسن‌تان را راحت آب کنید!

  1. در وضعیت طاق باز قرار بگیرید و زانوها را خم کنید. با سفت کردن عضلات شکم، سر و شانه‌ها از زمین بلند شوید و سعی می‌کنید که دست‌ها به پاها برسند. هر روز، باید اندکی بیش از روز قبل، شانه‌ها و سر را بلند کنید تا اینکه پس از چند روز، از این وضعیت به حالت نشسته درآیید؛ سپس باید به طور آ‌هسته به حالت اول بازگشت.

 

  1. در وضعیت چهار دست و پا قرار بگیرید و پس از به داخل کشیدن عضلات شکم (مطابق شکل) زانوی راست را خم کنید و به طرف چانه ببرید. سپس پا را به عقب ببرید و مانند شکل صاف کنید. این تمرین را با پای چپ نیز انجام دهید.

 

  1. ابتدا روی ران طرف چپ بنشینید و پاها به طرف راست خم کنید آنگاه باید زانو بزنید و صاف بنشینید پس از آن روی ران راست بنشینید و این عمل را تکرار کنید.

 

  1. به شکل طاق باز بخوابید و زانوها را کاملا خم کنید. عضلات شکم را به داخل بکشید و دست راست را مطابق شکل به طرف چپ ببرید. سپس به حالت اول برگردید و عضلات شکم‌تان شل کنید. این تمرین را با دست چپ نیز تکرار کنید.

 

  1. در حالت طاق باز دست‌ها در کنار تنه، پای راست را بلند کنید و مطابق شکل به طرف چپ ببرید. هنگام انجام این تمرین، دست‌ها کنار تنه باقی می‌مانند. پا در حالت اول قرار بگیرید و سپس این تمرین را با پای چپ تکرار کنید.

 

  1. مطابق شکل روی زمین بنشینید. پشت خود را کاملا صاف نگه دارید و دست‌‌ها را به طور مستقیم به جلو آورید. آنگاه عضلات شکم را سفت کنید و روی کپل‌ها به جلو بیایید و سپس به طرف عقب حرکت می‌کند.

پیاده‌روی و شنا از ورزش‌های مناسبی هستند که به فرم‌دهی بدن شما بسیار کمک می‌کنند. پس از آمادگی بدنی کافی، می‌توان ورزش‌های دیگری مانند بدمینتون، یوگا، تمرینات تناسب اندام و دوچرخه‌سواری را شروع کرد.