قدم‌های بهاری

قدم‌های بهاری

مترجم:‌ مینا امانی

 

زنگ در را می‌زنند. به محض اینکه در را باز می‌کنید ابرها به سرعت کنار می‌روند و نور خورشید جریان می‌یابد، جعبه‌ی تحویل (بسته پستی) را می‌بینید. رسید! بالاخره رسید!

یک جفت کفش عالی تا مچ پا، بسیار کوتاه‌تر از کفش‌های معمولی تان که تا ساق پا هستند، یا شاید کتانی‌های رنگ روشنی خریدید به این امید که دویدن صبحگاهی را به کاری روزمره تبدیل کنید. یا اولین کفش معمولی بندداری را خریدید که در مجموعه‌ی کفش‌های‌تان قرار دهید؛ از این‌رو، توجه همه را میان جمعیتی از کفش‌های بی‌پاشنه‌ی دخترانه به خود جلب می‌کنند.

مهم نیست چه سبکی از کفش بی‌صبرانه منتظر شماست شما از دایره‌ی راحتی‌تان گامی فراتر گذاشته و به قلمرو کشف نشده‌ای وارد شده‌اید. آن زمان، این سوالات مطرح می‌شوند که آیا کفش‌های معمولی بند دار بسیار مردانه‌اند؟ آیا کفش‌های کتانی فقط باید به مختص ورزش و سالن ورزشی محدود باشند؟ اگر کفش‌های تا مچ پا فقط یک مد زودگذر نیستند؛ پس چگونه می‌توان مطمئن شد مچ پا و پاهایم را بهتر نشان دهند؟ با راهنمایی‌های مناسب برای خرید کفش‌های تا مچ پا، کفش‌های معمولی بنددار و کفش‌های کتانی (مخصوص دویدن و ورزش) گام‌های‌تان را با انرژی و شادابی بردارید.

*کتانی‌های ورزشی

چند مدل را انتخاب و با هم تطبیق دهید. اگر کتانی‌های‌تان نئون هستند، چرا لذت آن‌ها را با چاپ یک طرح حیوانی روی آن زیاد نمی‌کنید؟ مراقب باشید این ایده‌های خارق‌العاده را بیش از حد پیاده‌سازی نکنید؛ برای مثال، اگرچه طرح پلنگ روی کفش چشمگیر و جذاب است، ولی بغل پوش سیاه و سفید و پیراهن گشاد‌تر باعث می‌شود هم کفش و هم طرح روی آن خنثی باشند. از آنجایی که کفش‌های ورزشی معمولا راحت هستند. حداقل یکی مولفه‌های تیپ و لباس‌تان را شامل می‌شوند. زیورآلات بدل فانتزی را با پیراهن‌تان استفاده کنید، شلوار چرم مصنوعی را با کت‌های جلو باز تن کنید یا یک دامن گره‌ای کشباف را با یک ژاکت بافتنی بزرگ سایز بپوشید. روش عجیب و غریبی برای توازن لباس پوشیدن که بسیار ضروری است این است تا کفش‌های ورزشی را خارج از کلاس‌های ورزشی بپوشید.

از راحتی لذت ببرید. صادقانه بگویم، پاهای‌تان ممنون دارتان خواهند بود.

*کفش‌های معمولی بند دار

لباس‌های زنانه و مردانه با هم متفاوت هستند. اگر کفش‌های بنددار خریده‌اید و می‌خواهید واکنش‌های خوب و بد به کفش‌های بندار معمولی مردانه را جبران کنید دامنی کوتاه یا لباسی موقر با طرح‌های گلدار بپوشید؛ چیزی مانند دامن کلوش اسکیت، همچنین پیراهن جلو دکمه یقه‌دار و یک جلیقه‌ی جین (که با اندکی تزئینات درهم و برهم زیبا شده باشد).

مقداری از پا، به خصوص مچ، را نشان دهید. اگر به جای دامن‌های کوتاه‌تر به دنبال شلوار‌های پارچه‌ای هستید، توصیه می‌کنیم شلوار‌های کوتاه را انتخاب کنید. گزینه‌ی دیگر این است قد شلوار بلندتر را تا بزنید یا پاکتی و کوتاه کنید.

این کفش‌ها را با رنگ‌ها، پارچه‌ها و بافت‌های مختلف امتحان کنید. کفش‌های بنددار معمولی که كفش هشت ترك (از چرم دباغي نشده كه روستاييان ايرلند مي‌پوشيدند) نیز نام دارند، از قدیم با ژاکت‌های (دستبافي و كشبافي) طرح لوزى به رنگ‌هاى گوناگون، دامن‌های پلیسه و عینک‌های فریم‌دار شاخی پوشیده می‌شدند.

*کفش‌های تا مچ پا

آیا این نوع کفش، پا را از مچ کوتاه‌تر می‌کند و در نتیجه کوتاه قد‌تر دیده می‌شوید؟ کفشی را انتخاب کنید که رنگش به رنگ پوست‌تان نزدیک باشد، به ویژه زمانی که با پاهای برهنه و بدون جوراب یا شلوار آن را پا می‌کنید این کار به طور قابل توجه‌ای، قد پا را بلند‌تر می‌کند. گزینه‌ی دیگر پوشیدن شلوار‌های تنگی است که قدشان درست بالای کفش است یا اندکی با لبه‌ی بالای کفش برخورد دارد؛ این کار موجب می‌شود ظاهر بلند، باریک، ساده و دلپسندی داشته باشید. پاشنه‌ی پا را مشخص می‌کنند. معمولا مچ کوچک‌ترین بخش پا است. کفش‌های بنددار معمولی (کفش‌های آکسفورد) اجازه می‌دهند با شلوار پاکتی باعث می‌شوند که مچ پاهای‌تان به چشم بیایند. پاکتی‌دار زمانی که شلوار پوشیده‌اید به چشم بیاید. پاکتی‌دار کردن یا تا زدن شلوار دمپا گشاد ممکن است قد پای تان را کوتاه جلوه دهد از این رو، شلوار چسب‌تر بپوشید.

بی‌نظر باشید! دلیل دیگر برای نپوشیدن شلوار‌های دم پا گشاد و شلوار بگ با کفش‌های مچ پایی این است که کفش باید کاملا دیده شود؛ بدون افتادن هیچ پارچه‌ای روی آن. پوشیدن پیراهن یا دامن راهی آسان است تا تیپ‌تان را نشان دهید، زیرا این کفش‌ها زنانگی را تکمیل می‌کنند.