ترفند

ترفند

*اگر کفش جدیدتان پای‌تان را می‌زند یک کیسه پلاستیکی را آب کنید، داخل کفش قرار دهید و کفش را شب تا صبح داخل فریزر بگذارید تا جا باز کند. صبح ۲۰ دقیقه اجازه دهید یخ آب شود؛ بعد کیسه را خارج کنید.

 

*برای براق کردن طلا و جواهرات‌تان فوم اصلاح، پاک کننده‌ای عالی است. کافی است جواهرات‌تان را کاملا بپوشانید، بسایید، چند دقیقه فرصت دهید و بعد بشویید.

 

*آسان‌ترین روش برای پاک کردن لکه از کابینت‌های چوبی استفاده از ترکیب سرکه سفید و آب گرم است؛ علاوه بر این، با روغن زیتون می‌توانید آن‌ها را براق کنید. برای کابینت‌های MDF ، از شامپو فرش و اسفنج استفاده کنید.

 

*برای خلاص شدن از سوسک‌ها مقدار مساوی شکر و جوش شیرین را ترکیب کنید و در محل عبور آن‌ها بپاشید. سوسک‌ها جذب شکر می‌شوند، ولی مصرف جوش شیرین سیستم داخلی آن‌ها را از بین می‌برد و باعث مرگ‌شان می‌شود‌.

 

*برای متوقف کردن سکسکه یک قاشق شکر بخورید. دانه‌های شکر به طور مستقیم مری را تحریک می‌کند و شرایط توقف سکسکه ایجاد می‌شود.

 

*اگر می‌خواهید لکه‌ی شکلات را کامل از بین ببرید ابتدا اضافات را با قاشق بردارید و با پارچه‌ی آغشته با آب و سرکه سفید همراه کف آن را تمیزکنید.

 

*اگر می‌خواهید لباس‌های‌تان الکتریسیته نداشته باشند و گرد و خاک و مو را به خود جذب نکنند با فویل آلومینیوم چند توپک درست کنید و همراه لباس‌ها در خشک کن بیندازید.

 

*اگر می‌خواهید راحت سلولیت‌های‌تان را برطرف کنید و به بازوها، ران‌ها و باسن‌تان فرم دهید.

روغن نارگیل، نمک دریایی و کمی پودر قهوه روی نواحی موردنظر ماسک کنید، سلفون بپیچید و بعد از ۱۵دقیقه شست‌وشو دهید.

 

*برای رفع زگیل پوست داخلی موز را روی آن بگذارید، بانداژ کنید و اجازه دهید یک شب بماند تا زگیل از بین برود. پوست موز حاوی مواد دارای ویتامین A است و آثار ضد ویروسی دارد.

 

*برای تشخيص يبوست، حبه‌ای سير را پوست بگیرید و ببلعید. اگر تا ۲۴ ساعت سیر دفع شد يبوست ندارید، ولی بيش از آن دچار يبوست هستید.

 

*برای درمان سرماخوردگی بعد از حمام کافی است قبل از خروج از حمام، پاهای‌تان را با آب سرد شست‌وشو دهید تا سرما نخورید. علاوه بر این، با این کار از واریس هم جلوگیری می‌کنید.

 

*اگر می‌خواهید تشک‌تان را تمیز کنید می‌توانید کمی جوش شیرین روی تشک بپاشید و پس از چند ساعت آن را با جارو برقی تمیز کنید. با این کار تمام خاک‌ها و همچنین بوی نامطبوع تشک از بین می‌رود.

 

*برای برطرف کردن ترک کف پاهای‌تان موز کاملا رسیده را دررون مخلوط کن کاملا له کنید، به مدت ۱۵ دقیقه روی ترک‌های پا قرار دهید و سپس پاهای‌تان را با آب ولرم بشویید.

 

*با کره کبودی‌تان را رفع کنید. مقداری کره‌ی تازه روی محل کبودی بمالید و به آرامی برای چند دقیقه ماساژ دهید. کره با خواص ضد التهابی و دارویی، در رفع کبودی و سوختگی‌های جزئی عالی عمل می‌کند.

 

*برای تشخیص عسل خالص از عسل قلابی یک پد پنبه‌اى را به عسل آغشته کنید و آن را با فندك آتش بزنيد. اگر پنبه آتش بگيرد عسل خالص است در غیر این‌صورت عسل تقلبی خریداری کرده‌اید.

 

*اگر دست‌های‌تان عرق می‌کند به مدت یک هفته هر روز، آن‌ها را کامل در یک ظرف از دم‌کرده‌ی چای سیاه فرو ببرید و ۳۰ دقیقه فرصت دهید یا می‌توانید چای کیسه‌ای خیس را در دستان خود نگه دارید.

 

*برای تشخیص عطر اصل از تقلبی، انتهای شیشه‌ی عطر شماره سریالی هک شده که با شماره سریال روی جعبه عطر یکسان است. در عطر تقلبی، این شماره سریال وجود ندارد و با برچسب چسبانده شده است.