عجب بویی!

عجب بویی!

وقتی هوا رو به گرمی می‌رود طبیعتا تعرق بدن هم بیشتر می‌شود. علاوه بر این، همه‌ی ما دوست داریم همیشه در طول روز بوی خوبی بدهیم. قطعا نگه داشتن بویی که اول صبح از خانه خارج می‌شویم تا شب کار بسیار دشواری است، ولی ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا همیشه بوی تازگی دهید.

 

*دو بار در روز دوش بگیرید.

باید هر روز دوش بگیرید، اما بسیاری از اوقات، به خصوص زمان‌هایی که درگیر فعالیت‌هایی شامل رفت و آمد زیاد بوده‌اید و باعث شده تا عرق کنید، باید دوباره دوش بگیرید.

 

*لباس‌های راحت

زمانی که می‌دانید قرار است مدت زمانی را بیرون از خانه و زیر نور خورشید سپری کنید، سعی کنید لباسی به تن کنید که شما را خنک نگه دارد. لباسی نپوشید که چسبان یا تنگ است؛ بنابراین، لباس راحت و سبک بهترین گزینه است.

 

*عطر یا دئودورانت

خرید یک دئودورانت ضد عرق و عطری خوب و پایدار، با رایحه‌ای که با ذائقه‌ی شما جور در می‌آید، همیشه ایده‌ا‌ی عالی است. کاری هم که می‌توانید انجام دهید این است که لباس‌های‌تان را زمانی که تازه از لباس‌شویی در آورده‌اید و هنوز به تن نکرده‌اید با اسپری بدن خوشبو کنید.

 

*چه چیزهایی بخورید

برخی از غذاها باعث تولید بوی بد می‌شوند. مصرف غذاهای سالم و تازه، بهترین راه برای سبک نگه داشتن بدن و پیشگیری از به وجود آمدن چنین بوهای نامطبوعی است. پاشیدن آب خنک به صورت و گردن نیز راه جالبی برای دوری از بوی بد است!

 

*خانه‌ای خوشبو

شما هیچ‌گاه احساس نمی‌کنید که بوی خوش می‌دهید مگر اینکه خانه‌ی شما نیز خوشبو باشد؛ پس خیلی خوب است که همیشه کنار لوازم نظافت خانه‌تان خوشبوکننده‌ی هوا نیز در دسترس داشته باشید.

 

*استفاده از لوسیون‌های بدن حاوی اسانس‌های معطر

راه دیگر برای خوشبو بودن این است که لوسیون‌های بدن حاوی اسانس‌های معطر مانند استوخودوس، اکالیپتوس و … استفاده کنید. اگر نتوانستید چنین محصولی در بازار بیابید، کافی است تا یکی دو قطره از چنین محلول‌هایی را به لوسیون خود اضافه کنید و سپس استفاده کنید.

 

*نوشیدن آب فراوان

آخرین مورد این است که با نوشیدن مقدار زیادی آب بدن خود را هیدراته نگه دارید تا از تعریق بیش از اندازه، جلوگیری کنید. عطرها شما را جذاب‌تر و حتی روحیه‌ی شما را بهتر می‌کنند. رایحه درمانی بیشتر به اشخاص کمک می‌کند تا احساس آرامش کنند و حتی می‌تواند افسردگی زمستان را از بین ببرد. پیدا کردن عطری خوب برای کاری چالش‌برانگیز است، چرا که عطرهای زیادی در بازار وجود دارند. باید پیش از خرید عطر آن را تست کنید؛ بنابراین، دانستن نکته‌هایی در مورد اینکه چطور رایحه‌ی مناسب خودتان را انتخاب کنید برای‌تان مفید است. اول از همه از جایی خرید کنید که می‌توانید عطرها را پیش از خرید آزادانه تست کنید. در فروشگاه‌های بزرگ به ندرت می‌توانید تستر عطرها را بیابید؛ پس به فروشگاه‌های تخصصی عطر مراجعه کنید تا همه‌ی محصولات‌شان امکان تست داشته باشند. معمولا کنار تسترها، کاغذهای کوچکی وجود دارند که می‌توانید به جای تست عطر روی دست‌تان، آن‌ها را به کاغذهای در نظر گرفته شده اسپری کنید. اگر عطرها را روی دست‌تان تست کنید، بعد از چند نوبت رایحه‌ی آن‌ها باهم ترکیب می‌شود و دیگر نمی‌توانید بوی صحیح هر عطر را به شکل مجزا تشخیص دهید. به یاد داشته باشید که برای هر حال و هوایی و حتی برای هر زمانی از روز رایحه‌های مختلفی وجود دارد. در طول روز، شما به عطر بسیار سنگین یا خیلی پر بویی به اندازه‌ی شب احتیاج ندارید. عطرهای روز باید سبک باشند تا بتوانند شما را پر انرژی نگه دارند. رایحه‌ی گل‌ها، بوی صابون‌ یا حتی عطرهایی که کمی بوی میوه می‌دهند می‌توانند انتخاب خوبی برای روز باشند. زمانی که می‌خواهید عطری با حس خوب بخرید، با عطرهایی که با رایحه‌ی سبک یا بوی میوه و گل شرح داده شده‌اند یا اینکه کلمات توصیفی «linen» یا «lace» دارند شروع کنید. معمولا این‌ها مناسب روز هستند و روحیه‌تان را بالا می‌برند. فقط یک پیس روی کاغذ تست اسپری کنید و پیش از اینکه آن را ببویید، کمی اجازه دهید تا عطر روی کاغذ بنشیند. چندین عطر را روی کاغذهای مختلف تست کنید، اما آن‌ها را برای دقایقی نگه دارید و دوباره پیش از اینکه تصمیم بگیرید عطری را انتخاب کنید آن‌ها را بو کنید. شما احتیاج دارید تا به بینی‌تان از آن رایحه‌های مختلف و مواد شیمیایی که در هوا تغییر ایجاد کرده‌اند، استراحت بدهید؛ پس باید پیش از بوییدن دوباره‌ی کاغذها و تصمیم‌گیری فاصله‌ای بیندازید. اگر رایحه‌ای خیلی سنگین یا غالب به نظرتان رسید، عطر دیگری را انتخاب کنید. این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که بیشتر خانم‌ها درباره‌ی عطرها مرتکب می‌شوند، از آنجایی که تمایل دارند عطرهایی با بوی زیاد و جالب توجه انتخاب کنند، معمولا پا را از خط قرمز فراتر می‌گذارند و رایحه‌ای آزار‌دهنده برای دیگران را انتخاب می‌کنند. به عطرهایی بچسبید که برای شما، هوای بارانی آرام، پاکیزگی یا گل‌ها را تداعی می‌کنند. چنین عطرهایی برای بهتر کردن روحیه و حال و هوای شما و بالا نگه داشتن انرژی‌تان خوب هستند.