خواص آیات

خواص آیات

دعا و ذکر شامل استغفار از گناهان، طلب آمرزش، طلب حاجت‌های دنیوی و اخروی و به طور کلی هر چه یک بنده آن را می‌خواهد می‌شود. همچنین، دعا خواندن طلبیدن پروردگار خویش است.

خدا در قرآن می‌فرماید: «هنگامی که بندگان من از تو درباره‌ی من سوال کنند بگو من نزدیکم و دعای دعا کننده را در زمانی که مرا می‌خوانند جواب می‌دهم.»

 

دعاى سریع الاجابه بسیار مجرب – دعای طلب حاجت

روایت شده که مردى از دیر شدن جواب دعایش نزد حضرت امیرالمومنان (ع) شکایت کرد. حضرت فرمود: «چرا دعاى سریع الاجابه را نمی‌خوانى؟» پرسید: «آن کدام دعا است؟» حضرت فرمود:

«اَللَّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِاسْمِکَ الْعَظیمِ الْأَعْظَمِ الْأَجَلِّ الْأَکْرَمِ الْمَخْزوُنِ الْمَکْنُونِ النُّورِ الْحَقِّ الْبُرْهانِ الْمُبینَ الَّذی هُوَ نُورٌ مَعَ نُورٍ وَ نُورٌ مِنْ نُورٍ وَ نُورٌ فىنُورٍ وَ نُورٌ عَلی کُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ فَوْقَ کُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ تُضیئُبِهِ کُلُّ ظُلْمَهٍ وَ یُکْسَرُ بِهِ کُلُّ شِدَّهٍ وَ کُلُّ شَیْطانٍ مَریدٍ وَ کُلُّ جَبارٍ عَنیدٍلا تَقِرُّبِهِ اَرْضٌ وَلایَقُومُ بِهِ سَمآءٌ وَ یَاْمَنُ بِهِ کُلُّ خآئِفٍ وَ یَبْطُلُ بِهِ سِحْرُ کُلِ ساحِرٍ وَ بَغْىُ کُلِّ باغٍ وَ حَسَدُ کُلِّ حاسِدٍ وَ یَتَصَدَّعُ لِعَظَمَتِهِ الْبَرُّ وَالْبَحْرُ وَیَسْتَقِلُّ بِهِ الْفُلْکُ حینَ یَتَکَلَّمُ بِهِ الْمَلَکُ فَلا یَکُونُ لِلْمَوْجِ عَلَیْهِ سَبیلٌ وَ هُوَاسْمُکَ الْأَعْظَمُ الأَعْظَمُ الأَجَلُّ الْأَجَلُّ النُّورُ الْأَکْبَرُ الَّذى سَمَّیْتَ بِهِ نَفْسَکَوَاسْتَوَیْتَ بِهِ عَلى عَرْشِکَ وَ اَتَوَجَّهُ اِلَیْکَ بِمُحَمَّدٍ وَ اَهْلِ بَیْتِهِ وَاَسْئَلُکَ بِکَ وَبِهِمْ اَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَفْعَلَ بی کَذا وَ کَذا.»

به جاى کذا وکذا حاجت بخواهد.

 

برای حاجت

چهارده هزار صلوات بر محمد و آل محمد به نام هر یک از چهارده معصوم(ع)  فرستاده شود. از رسول اکرم شروع کند و به هر کدام هزار مرتبه هدیه کند تا حضرت موسی بن جعفر که باب الحوائج هست بخواند. هفت هزار دیگر را گرو نگه دارد، بعد از گرفتن حاجت ادا کند تا حضرت ولی عصر (عج).

 

خزائن الاسرار حاجت

هر که بين نماز صبح و نافله سوره‌ی حمد را ۴۱ مرتبه و چهل روز بدون فاصله بخواند خدا حاجت او را برآورده مى‌كند. حتى اگر به ‌نيت اولاد باشد؛ خدا اولاد روزی او می‌کند.

 

تقویت مهر و محبت و آشتی میان زن و شوهر

آیه‌ی شریفه‌ی زیر مهر محبت قوی ایجاد می‌کند و باعث آشتی بین زن و شوهر می‌شود.

«زُیِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاء وَالْبَنِینَ وَالْقَنَاطِیرِ الْمُقَنطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّةِ وَالْخَیْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَالأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ذَلِکَ مَتَاعُ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَاللّهُ عِندَهُ حُسْنُ الْمَآبِ» (سوره مبارکه آل عمران، آیه شریفه ۱۴)

هفت بار این آیه را بر نمک بخوانید، به آن بدمید و سپس در غذا بریزید (غذا روی اجاق باشد). پس از اینکه هر دو نفر از غذا تناول کنند، مهر و محبت سریع بین‌شان وجود می‌آید و سریع آشتی برقرار می‌شود.

در ابتدا و انتهای قرائت سه بار صلوات بفرستید و در موقع قرائت حتما با وضو باشید و با کسی تکلم نکنید.

 

برکت در خانه

*اگر می‌خواهید حبوبات و برنج در خانه‌تان دوام بیشتری داشته باشد، سوره‌ی مبارکه‌ی تین را بر آن‌ها بخوانید تا دوام پیدا کنند و پر برکت باشند.

*همچنین، پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «هر کس سوره‌ی مجادله را بنویسد و در میان حبوبات یا هر آنچه می‌خواهد ذخیره کند بگذارد آن چیز فاسد نمی‌شود.

*برای ایجاد برکت در خانه، پیامبر اکرم (ص) فرمودند:

هرکس هنگامی که وارد خانه خود می‌شود سوره‌ی حمد و توحید را قرائت کند خداوند فقر را از خانه‌ی او دور و برکت زندگی او را زیاد می‌کند.

 

رفع اضطرار

در خزینه‌ی الاسرار آمده هر کس مضطرب شده و می‌خواهد به درجه ای که معزول شده است برگردد و از آنچه می‌خواهد به دست بیاورد عاجز باشد، آیه‌ی ۸۷ سوره‌ی انبیاء

«وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَيْهِ فَنَادَى فِي الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنتُ مِنَ الظَّالِمِينَ» را بعد از نماز صبح تا ۴۰ روز و هر روزی ۴۱ مرتبه بخواند؛ بدون آنکه در بین اذکار و ایام فاصله بیندازد به مقصودش خواهد رسید.

 

دعای مهر و محبت

این دعا بسیار قریب و عجیب است در محبت.

سوره‌ی «فاتحه الکتاب» را بر قند و سوره‌ی «انا عطینا الکوثر» را بر نبات بخواند، سوره‌ی «اذا زلزله» را بر شکر خام، سوره‌ی «والعادیات» را بر انگبین(عسل)، سوره‌ی «اخلاص» را بر گزانگبین، سوره‌ی «والتین» را بر خرما و سوره‌ی «الم نشرح» را بر کشمش بخواند به شرط آنکه این حلویات در وزن مساوی باشند و به هر یک سوره‌ی نام برده شده را بخواند و بدمد و بعد از آن همه را به هم مخلوط کرده؛ به هر کس بدهد آن کس محب و دیوانه او شود و اگر از او جدا شود دیوانه شود. این عمل بسیار آزموده است مجرب است.

 

دعایی برای رفع اضطراب و آرامش اعصاب

برای آرامش اعصاب و از بین رفتن اضطراب، ذکر ( ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّةَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم) را ۱۴ مرتبه به ظرفی از آب پاک بخواند و آب را بنوشد. با این دعا اضطرابش از بین می‌رود و اعصابش به طور عجیبی آرام می‌شود.

 

ازدواج موفق

روزانه، به مدت ٩ روز نیت کرده و در طی ٩ روز دعا را هر روز ۱۴ مرتبه قرائت کند که بختش گشوده شود و بی‌‌شک ازدواجی موفق خواهد داشت:

«اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بحق وَلِيِّكَ‏ مُحَمَّدِ بْنِ‏ عَلِيٍ‏ إِلَّا جُدْتَ‏ بِهِ عَلَيَّ مِنْ فَضْلِكَ وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَى مَنْ وَسِعَكَ وَ وَسَّعْتَ عَلَيَّ رِزْقَكَ وَ أَغْنَيْتَنِي عَمَّنْ سِوَاكَ وَ جَعَلْتَ حَاجَتِي إِلَيْكَ وَ قَضَاهَا عَلَيْكَ إِنَّكَ لِمَا تَشَاءُ قَدِيرٌ.»

 

گشایش بخت

دختری که خواستگاری‌هایش بهم می‌خورد سوره‌ی احزاب را بنویسد در ظرفی بسته در محلی بلند از اتاق خود بگذارد تا گشایش حاصل شود.

 

دعای مهر و محبت قوی و سريع و آسان

هر كسی كه در نظر دارد محبت ديگران به او جلب شود شب جمعه دو ركعت نماز با حضور قلب كامل بخواند. در هر ركعت پس از حمد، آيه‌الكرسی را يك بار بخواند و سپس سوره‌ی اخلاص (قل هو الله احد) را يازده مرتبه بخواند و به شيوه‌ی معمول نماز را ادامه دهد. بعد از سلام دادن نماز هفت مرتبه بگويد:

(يا مقلب القلوب والأبصار إقلب قلب

فلان بمحبتى انك على كل شي قدير)

به جای فلان اسم کسی که در نظر دارد ذکر شود.

 

دعایی دیگر برای تسخیر قلوب و جلب محبت دیگران

در ابتدا وضو گرفته و دو ركعت نماز به نيت جذب و تسخير قلوب خوانده شود. بعد از سلام نماز صد مرتبه این ذكر را تكرار کند: «لا اله الا الله محمد شفيع الله»

پس از قرائت صد مرتبه این ذكر دعای زیر خوانده شود:

«اللهم بحق حرمة لا اله الا الله محمد شفيع الله ان تجذب لى قلوب عبادك اجمعين حتى ينقادوا ويخضعوا لى بالمحبه والمودة والعطف برحمتك يا ارحم الراحمين وصلى الله على سيدنا محمد وعلى اله وسلم.»

توجه:

* تا پايان دعای فوق بايد توجه باطنی داشته باشيم.

* نبايد در اثنای عمل ذكر با كسی صحبت کرد.

 

برای ثروت و توانگری

نزدیک صبح برخیزد و دو رکعت نماز حاجت به جا آورد. در رکعت اول حمد، ۱۷ مرتبه قل هو الله احد و در رکوع و سجود هر دو رکعت هفده مرتبه ذکر رکوع و سجود گفته شود. بعد از نماز هفده مرتبه آیه‌الکرسی را بخواند که بسیار تجربه شده است.

 

دعا برای یافتن شغل مناسب

هرکسی که شغل نداشته باشد و همه درها بر او بسته باشد باید روز پنجشنبه اول ماه قمری را روزه بگیرد و در وقت افطار سه آیه از سوره یوسف (آیات ۵۴ و ۵۵ و ۵۶) از (وقال الملک ائتونی به الی بمحسنین) را بخواند و بعد از نماز عشا نیز دوباره بخواند. در رختخواب هم بخواند باید با وضو باشد. صد مرتبه لا اله الا الله و صد مرتبه الله اکبر و صد مرتبه سبحان الله و صد مرتبه استغفر الله بگوید، صد مرتبه صلوات بفرستد و بخواب رود. صبح روز جمعه، که از خواب بر می‌خیزد نیت کند که به کسی ظلم نکند و بعد از نماز صبح آن سه آیه از سوره‌ی یوسف را بنویسد، در موم زرد عسل بگذارد و از بالای در ورودی حیاط یا منزل خود آویزان کند. در همان هفته مقصودش حاصل می‌شود هر پیشنهادی که می‌شود قبول کند تا به مراد برسد.

 

ختم برای پسر شدن فرزند

حضرت امام صادق (ع) فرمودند: «هرگاه زنی چهار ماهه حامله باشد، او را به قبله کند آیه الکرسی را بخواند و دست در پهلویش بزند و بگوید (اللهم إنی قد سمیته محمدا) خدا آن فرزند را پسر می‌گرداند.»

 

برای برآورده شدن هر حاجتی این ذکرها را چهارده روز بگویید، که انشااله برآورده می‌شود:

*خانه‌دار شدن:۳۶۰ مرتبه «یا کریم یا رب»

*به راه راست آمدن جوان:۳۶۰مرتبه «ایاک نعبد و ایاک نستعین»

*رفع فقر :۳۶۰ مرتبه «إنا انزلنا»

*جوان عازم سربازی: ۳۶۰مرتبه «لاحول ولا قوه الا بالله»

*شفای مریض:۳۶۰ مرتبه «یا من اسمه دواء و ذکره شفاء»

*رفع بیکاری:۳۶۰ مرتبه «یا الله»

*رفع کینه و کدورت :۳۶۰مرتبه «بس