از شمع ماساژ چه می‌دانید؟

از شمع ماساژ چه می‌دانید؟

اینکه شمع می‌تواند چه رابطه‌ای با ماساژ داشته باشد سوالاتی در ذهن فرد به وجود می‌آورد. برای شناخت این ماساژ ابتدا چشمان‌تان را ببنید و این ماساژ راتصور کنید. تصورات به شما دورغ روغن داغی ناشی از آب شدن شمع ماساژ پوست بدن شما را تحریک و از بدن‌تان عبور می‌کند، جریانی لذت بخش همراه با آرامش بی‌نظیر را احساس می‌کنید. ماساژور اقدامات ماساژ را شروع می‌کند، ترکیبی جادویی از روغنی داغ به همراه دست‌هایی که بدن شما لمس می‌کند و همچنین با حرکات دورانی روی ماهیچه‌های شما غرق در لذتی فراموش نشدنی می‌کند. ماساژ شمع یکی از ماساژهای پرطرفدار و گران است. در این ماساژ به جای استفاده از روغن‌های معمول گیاهی از شمع‌هایی خاص استفاده می‌شود که ترکیب‌شان به جای پارافین از روغن‌های طبیعی بسیار خوشبو و کره‌ای مخصوص گیاهی استفاده شده است. در این روش شمع دو درجه از دمای بدن شما گرم‌تر است روی قسمت‌های مختلف بدن ریخته و حرکت‌های ملایمی سوئدی روی پوست اعمال می‌شود. خاصیت نرم کنندگی و جذب بالای روغن موجود در این شمع پوست بدن را زیبا، خوشبو و شفاف‌تر می‌کند تا جایی که همزمان با ذوب شدن این شمع‌ها روی پوست خستگی و استرس‌های شما نیز کاهش می‌یابد. ماساژ به عنوان مفهوم تحریک احساسات و با استفاده از یک موم مخصوص معطر از مواد طبیعی و سازگار و مناسب با پوست تهیه شده است. شمع ماساژ راهی عالی برای تغذیه و بازسازی پوست است و روشی تازه برای مراقبت از بدن و پوست‌ شما با استفاده از پارافین و کره‌های گیاهی معطر و مغذی است که ماندگاری طولانی آن کوفتگی را از بین می‌برد و خستگی را به در می‌کند. علاوه بر این، ماساژ شمع همانند ماساژ روغن‌های گیاهی معطر است. در ماساژ شمع ماساژور با حرکت دورانی روی ماهیچه‌های بدن کار می‌کند.

 

فواید شمع ماساژ

مزایای ماساژ درمانی حد و حدود ندارد. ماساژ به درمان درد پشت، سردرد، استئوآرتریت، تسکین علائم سرطان و اضطراب کمک می‌کند. در این راستا، یکی از لوازم مهم ماساژ شمع ماساژ است. استفاده از شمع ماساژ باعث افزایش آرامش، بهبود زخم‌ها و صدمات، افزایش احساس اطمینان، کاهش تنش و سفتی و خشکی بدن می‌شود و علاوه بر این، دردها را تسکین می‌دهد. ماساژ با شمع باعث می‌شود که تنفس بهتر شود، به گردش خون در سراسر بدن کمک می‌کند، باعث افزایش هوش و انرژی می‌شود و همچنین درمانی برای انواع بیماری‌های روانی و ذهنی است.

هنگامی که موم (شمع) ذوب می‌شود، روغنی داغ به وجود می‌آید که گرمای ایجاد شده باعث پراکندگی عطر شمع به فضا و جذب آن بر پوست بدن می‌شود که ماندگاری بالایی برای خوشبو کنندگی بدن دارد. استفاده از ماساژ شمع موجب تقویت سلامت روحی، جسمی و معنوی، اتحاد ذهن، بدن و به طور کلی همه‌ی وجود می‌شود. این نوع جدیدی از ماساژ درمانی است که ترکیبی از یک شمع ماساژ و اصول روان‌شناختی برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی است.

 

فواید کلی ماساژ شمع

*روشن کننده و درخشان کننده‌ی پوست

*درمان خشکی پوست

*ضد پیری و جوانسازی پوست

*خواص شادابی و آرامش بخشی

*تقویت خلق و خوی در راستای افزایش محبت

استفاده از شمع ماساژ

همیشه نمی‌توان برای انجام ماساژ به مراکز مرتبط رفت؛ بنابراین، در خانه هم می‌توان ماساژ گرفت. ماساژ شمع مزایای بسیاری دارد که می‌توان به استحکام و تقویت روابط زناشویی اشاره کرد.

در این راستا، با استفاده از ماساژ شمع می‌توانید رابطه‌ی عاطفی و جنسی خود را تقویت کنید و لذت بردن از مزایای دیگری که می‌توانید از این شمع‌ها به دست آورید. شمع خود را روشن کنید و با عطر و بوی آن آرام بگیرید. همچینن، این روغن ماساژ را می‌توان به عنوان یک مرطوب کننده‌ی روزانه نیز استفاده کرد.

 

ماساژ شمع با عطر‌های گوناگون مانند: تمشک، فلفل سیاه، بوته یاسمن، کاکائو و استوخدوس و… موجود است که به عملکرد‌های گوناگونی مثل افزایش شل‌کنندگی، افزایش میل جنسی، ضد استرس، آرامش‌بخش و درخشان کننده‌ی بدن، ضد چروک، تسکین درد مفاصل دارد اشاره کرد. در این راستا، استفاده از ماساژ شمع ساده است، در آن فقط از شمع و فیتیله برای روشن کردن و به دست آوردن روغنی گرم تشکیل شده است.

 

شمع ماساژ

سه مرحله برای انجام ماساژ با شمع وجود دارد که به ترتیب زیر است:

فیتیله‌ی شمع را روشن کنید. در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا به مقدار لازم شمع جامد آب و روغن داغی فراهم شود. روغن را به آرامی روی پوست بریزید و ماساژ را انجام دهید.

نکته: دمای موم مایع گرم کمی بالاتر از دمای بدن (۳۹ درجه) باید باشد و همچنین گرمای بیشتر نباید باعث سوزش و ناراحتی در فرد شود.

ماساژ شمع احساسات شما را تقویت و پوست شما را تغذیه می‌کند. در شما احساس طراوت، شادابی ایجاد می‌کند؛ بنابراین، آماده باشید که دست‌ها و پاهای خود را با شمع‌های ماساژ تسخیر کنید و احساس خوبی داشته باشید.

 

معرفی برترین‌های شمع ماساژ طبیعی

آروماتراپي يا رايحه‌ی درماني در طول دهه‌ی اخير، مورد توجه بسياري از مردم قرار گرفته و در اين ميان، رايحه درماني به وسيله‌ی شمع ماساژ، جايگاه خاصي را به خود اختصاص مي‌دهد. شمع ماساژ، علاوه بر اينكه يك منبع نور و گرماي زيبا به شمار مي‌رود، مي‌تواند بسیار خوب از عهده‌ی رايحه درماني برآيد. اين شمع‌های مخصوص، حسي رمانتيك و زيبا به ماساژ گیرنده می‌دهد و نوعي احساس آسايش و آرامش را در محیط ماساژ متساعد می‌کند. براي اينكه بتوان از يك شمع ماساژ، براي رايحه‌ی درماني استفاده كرد، نوع موم آن اهميت خاصي پيدا مي‌كند. شمع‌هايي كه از موم‌هايي ساخته شده اند كه هنگام سوختن مواد سمي به اطراف پراكنده مي‌كنند، مثل شمع‌هاي پارافيني معمولي، براي ماساژ درمانی مناسسب نيستند. در عوض شمع ماساژ عسل، سويا، شکلات و ديگر موم‌هايي كه پايه‌ی گياهي دارند، بهترين انتخاب براي اين كار هستند. اين نوع موم‌ها بیشتر نرم هستند و به همين دليل درون ظرف‌هاي مخصوص ريخته مي‌شوند، دمای ذوب پایین دارند و پوست نمی‌سوزانند.

بویی که از شمع‌ها خارج می‌شود کمک می‌کند تا ریلکس شوید، این نیروی دوباره پیدا کنید و لذت و تاثیر درمان را ببینید. بعضی از شمع‌ها برای ماساژ بدن و انواع ماساژ‌های گرم مناسب است، به طوری که بعد از استفاده احتیاج به استحمام نیست.

 

نکته‌هایی براي خريد شمع ماساژ طبيعي

وقتي مي‌خواهيد شمع مخصوص ماساژ درمانی و آروماتراپي خريداري كنيد، حتما نوشته روي برچسب آن را بخوانيد. دقت كنيد كه نوع موم اين شمع چيست و بهتر است بدانيد كه اين شمع‌ها بايد فقط با عطرهاي گياهي طبيعي و روغن‌هاي گياهي معطر شده باشند نه روغن‌هاي مصنوعي و شيميايي. شمع بايد از مواد صددرصد طبيعي ساخته شده باشد و هيچ ماده‌ی مصنوعي در شمع نباشد.

عطر اين شمع‌ها بايد از روغن‌هاي گياهي باشد. جنس موم بايد از کره‌های گیاهی باشد به هيچ وجه پارافين در ساخت آن به كار نرفته باشد

یک پیشنهاد

عسل را به خورد پوست‌تان بدهيد

عسل خواص بسیاری دارد از جمله انرژي و رمق از دست رفته‌ی سلول‌هاي بدن را به شما باز مي‌گرداند. حال همین عسل را در ترکيبي متفاوت‌تر روي پوست‌تان قرار دهید. اين ترکيب، زيبايي و لطافت را براي پوست شما به ارمغان مي‌آورد. عسل با خاصيت مرطوب و شفاف‌کننده؛ لايه‌برداري ملايم و طبيعي است که موجب نرمي و آبرساني به پوست مي‌شود؛ بنابراين، ترکيب اين عصاره‌ی طبيعي باعث تغذيه‌ی پوست می‌شود و سلامت آن را تضمين مي‌کند و با سود بردن از خواص طبيعي شمع ماساژ عسل، آرامش دلنشيني را به شما مي‌بخشد.

در اين ماساژ از ترکيب عسل و گرما روي بدن استفاده مي‌شود که مانند ماساژ با روغن‌هاي گياهي معطر، حرکات دوراني و ريتميک روي ماهيچه‌هاي بدن انجام مي‌شود و از این راه ماساژ عسل علاوه بر تاثير کلي ماساژ، باعث جذب بیشتر عسل به پوست بدن مي‌شود و براي همه‌ی افراد، به ويژه بانوان، تجربه‌ای ماندگار محسوب می‌شود. اين ماساژ با داشتن مواد فوق مغذي باعث تغذيه‌ی عميق پوست می‌شود و لطافت و شادابي را به پوست شما بازمي‌گرداند.