نکته‌هایی برای اینکه در هر جایی بدرخشید

نکته‌هایی برای اینکه در هر جایی بدرخشید

خوشتیپ‌ها افرادی هستند که ست کردن لباس‌شان برای‌شان بسیار اهمیت دارد. این افراد علاوه بر اینکه شیک در جمع دوستان‌شان ظاهر می‌شوند حس خوبی همراه‌شان است و اعتماد به نفس بالایی نیز دارند. افراد بسیاری در انتخاب سِت لباس يا لباسي متناسب با جثه و اندام‌شان باشد، سردرگم مي‌شوند. در این مطلب برای‌تان نکته‌هایی را آورده‌ایم که با کمک آن‌ها همیشه خوشتیپ به نظر برسید و دچار سردرگمی نشوید.

 

** فیت تن‌تان لباس را انتخاب کنید

افراد آگاه هنگامي كه قدم در فروشگاه‌های لباس مي‌گذارند می‌دانند چه سايزي مناسب آن‌هاست و به جاي چندين پرو ناموفق، لباسي مناسب با اندام خود انتخاب و آن را از جوانب مختلف با آرامش در آینه بررسي مي‌كنند. پس توصيه مي‌شود قبل از اینکه خرید کنید، سايزتان را به طور دقيق به دست آوريد و لباس‌هایي فیت اندام‌تان بپوشيد.

 

* رنگ‌های تیره لاغر نشان‌تان می‌دهند

تاثیر رنگ‌ها در لباس روی اندام افراد بسیار است؛ بنابراین، رنگ‌هاي تيره و مات (انواع تركيب رنگ‌ها با خاكستري) را انتخاب کنید، به دليل اینکه اندام را به وضوح نشان نمی‌دهند و شما ظریف‌تر به نظر می‌رسید. پوشيدن كت و شلوارهايي با رنگ‌هاي متفاوت و روشن، براي ميهماني روز و عصر، به خصوص در فصل بهار، بسيار مناسب است.

 

* لباسی بپوشید که به شما بیاید

لباسي را انتخاب كنيد كه به شما بیايد، حتي اگر اين مدل انتخابي، مطابق مُد نباشد؛ يعني، بايد كمي فراتر از مُد قدم برداريد و لباسي انتخاب كنيد كه متناسب با سايز، اندام، سن و موقعيت محلي باشد كه قصد پوشيدن آن را داريد. خوشتیپ‌ها می‌دانند لباسي كه تن مانكن زيبا جلوه مي‌كند، براي همه‌ي افراد با سايزهاي مختلف زيبا نیست؛ بنابراین، هر كسی بايد مطابق سليقه و ظاهر خود، لباس انتخاب کند. چيزي را كه به يك باره مُد می‌شود نخرید بلكه سليقه‌تان را نيز با توجه به مُد سال در خريد لحاظ کنید و بهترين انتخاب را کنید.

 

* یه دست مشکی ممنوع!

اگر سر تا پا مشکی بپوشید نشان می‌دهد که بی‌روح و افسرده هستید؛ پس این رنگ را از صورت‌تان دور كنيد. پارچه‌هاي براق، رنگ‌هاي روشن با اندام را بزرگ‌تر و حجيم‌تر جلوه می‌دهند، پس اگر اضافه وزن داريد، به هیچ عنوان از لباس‌هایی با این جنس استفاده نکنید؛ بنابراین، توصيه مي‌شود از رنگ‌هاي تيره استفاده كنيد، ولی نه سر تا پا مشكي. استفاده از خطوط عمودي در لباس معجزه و قد فرد را بلندتر جلوه مي‌كند. انتخاب‌هاي‌تان را در پوشش حداكثر به سه رنگ، محدود كنيد. برای اینکه بیشتر در مورد مد بدانید بیشتر به مجلات و سایت‌هایی که در زمینه‌ی لباس فعالیت می‌کنند سر بزنید. هنگام خريد حتما در آينه‌‌اي قدي، لباس‌تان را برانداز كنيد. برخي افراد، پشت لباس را فراموش مي‌كنند و همين كه رنگ لباس تيره است و جلوي لباس روي اندام خوب مي‌ايستد، آن را انتخاب مي‌كنند در حالي كه پشت لباس هم بسیار مهم است.

 

* با توجه به زمان و مكان لباس بپوشيد

هر لباسی را مناسب با فصلش بپوشید و  هر لباس را به موقع و در زمان مناسب خود استفاده كنيد. قبل از اينكه قصد خريد لباس مطابق با فصل را داشته باشيد، بايد بدانيد جنس پارچه تاثير بسزايي در انتخاب لباس دارد. در بهار بهتر است از پارچه‌هايي با الياف طبيعي استفاده كنيد تا حس خوب بهاري داشته باشيد.

 

* بهار فصلی مناسب برای پوشیدن کت‌های تک

افراد خوش‌پوش و شجاع از تكرار گريزان هستند. آن‌ها فكرهاي قديمي را از سر خود بيرون مي‌كنند. اگر اصرار دارید كت و شلوار بپوشید بهتر است كت‌هاي تك را انتخاب كنيد. كت‌هايي با رنگ‌هاي بهاري انتخاب شیک و مناسبی هستند، زیرا اين تركيب زيبا، نه چندان رسمي و نه بسيار اسپرت خواهد بود.

ساده‌ترين شلوار خود را با يك كت رنگي ست کنید که شما را از هر انتخاب ديگري بي‌نياز مي‌كند. هرگز جسارت را فراموش نکنید و در تركيب رنگ‌ها سليقه به خرج دهید. پوشيدن كت و شلوار يك دست، حس رسمي بودن را به افراد منتقل مي‌كند؛ بنابراین، اين طرز لباس پوشيدن چندان مناسب يك ميهماني دورهمي، نیست. درست است پوشيدن اين كت و شلوار به فرد وقار و آراستگي می‌دهد، اما آیا يك فضاي دوستانه و خانوادگي تفاوتي با محيط اداره ندارد؟

 

* جوراب را با شلوارتان سِت كنيد

پوشيدن جوراب با رنگ مناسب يكي از قوانين مد است. همان‌طور كه كسي جوراب سفيد را با كت و شلوار تيره نمی‌پوشد؛ جوراب‌هاي خيلي روشن‌تر از شلوار هم چندان جذاب نیست. هميشه در انتخاب رنگ جوراب دقت کنید. جوراب را با رنگ شلوارتان سِت و سعي کنید به جاي پوشیدن جوراب سفيد از رنگ‌هاي خاكستري (خنثي)، سرمه‌اي و مشكي استفاده كنید، زیرا اين هماهنگي در لباس، ظاهر شما را آراسته‌تر جلوه می‌دهد.

پوشیدن يك جوراب تيره‌تر‌، علاوه بر داشتن ظاهري بهتر، حس بهتري را نيز در ميهماني خواهد داشت.

باید بدانید که انتخاب جوراب، موضوعی بي‌اهميت و جزئي نیست و توجه به همين جزئيات است كه اين شما را متمايز مي‌كند، پس پوشيدن جوراب سفيد را فراموش كنيد.

 

* جنس لباس

هنگام خريد، دوخت، جنس و سبك طراحي لباس را از نظر بگیرید و لباس‌هايي با جنس مرغوب خريداري كنيد.

امروزه در بازار، به دليل وجود جمعيت زياد، توليد پارچه‌هاي طبيعي و نخي، بسيار گران و پرهزينه شده؛ به همين دليل توليد كننده‌هاي پارچه، اين الياف را با درصدي از الياف مصنوعي تركيب، توليد و روانه‌ي بازار مي‌كنند؛ پس باید در خريد خود دقت کنید. هر چه درصد الياف نخ پارچه بيشتر باشد، مرغوب‌تر و هرچه مقدار نايلون پارچه بيشتر باشد، براي پوست حساسيت‌زاتر است و باعث توليد عرق در بدن مي‌شود. بهترين راه شناسايي الياف نيز سوزاندن يك نخ از پارچه است؛ اگر نخ در اثر سوختن، گلوله‌اي، سخت و خاكستري رنگ شد و بويي شبيه كرفس داشت الیاف نایلونی است، در حالي كه الياف پنبه به سرعت مي‌سوزد، خاكستري نرم دارد و بوي كاغذ سوخته مي‌دهد.