ترفندهای خانه داری

ترفندهای خانه داری

*برای اینکه هوای خانه را سریع خوشبو کنید؛ کافی است تفاله‌های قهوه را در یک جوراب تمیز بریزید و جوراب را روبه‌روی دریچه‌ی کولر آویزان کنید تا رایحه‌ی دلپذیر قهوه سراسر خانه را پر کند.

 

*اگر می‌خواهید صورت و گونه‌تان پر شود روزانه پنج بار، یک بادکنک را باد کنید و هنگام باد کردن، لپ‌های خود را یک دقیقه به حالت باد شده نگه دارید و بعد به تدریج خالی کنید. این کار باعث تقویت عضلات و پر و سفت شدن آن‌ها می‌شود.

 

*برای باز کردن پیچ و مهره‌ی زنگ زده یک شمع را روشن کنید و پارافین شمع را روی قسمت زنگ زده پیچ و مهره بریزید. پارافین شمع با گرما و لغزندگی باعث باز شدن پیچ و مهره می‌شود!

 

*برای رفع خارش و جلوگیری از تورم ناشی از نیش حشره یک لیمو را ببرید و روی محل گزش بگذارید. لیمو نه تنها خارش را برطرف بلکه از بروز عفونت و ورم هم جلوگیری می‌کند و به ترمیم پوست سرعت می‌بخشد!

 

*برای سفید کردن دندان‌ها یک قاشق غذاخوری روغن (مانند روغن کنجد، نارگیل یا زیتون) را ۲۰ دقیقه برای بیرون کشیدن باکتری‌ها در دهان خود بمالید. روغن نارگیل از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

 

*برای تشخیص مرغ طبیعی از هورمونی اگر گوشت مرغ رگه‌ی سفید داشت؛ بافت چربی از هورمون متورم شده است و اگر رنگ گوشت به زردی می‌زد؛ گوشت مانده است. گوشت تازه صورتی و خیلی نرم است.

 

*برای رفع سریع جوش با یک ترفند خانگی یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین به خوبی ترکیب کنید و ۱۵ دقیقه روی جوش قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید و خشک کنید. (دو تا سه بار در هفته)

 

*سس مایونز موخوره را درمان می‌کند. یک چهارم پیمانه سس مایونز، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل رو با هم مخلوط کنید و به موها بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم شست‌وشو دهید.

 

*برای از بین بردن فرورفتگی روی وسایل چوبی یک دستمال خیس را روی محل فرورفتگی قرار دهید و سپس اتو کنید تا خشک شود. به همین راحتی فرورفتگی از بین می‌رود.

 

*اگر خسته هستید شانه‌های‌تان را بالا بیندازید. شانه‌های انعطاف‌ناپذیر مانع از گردش خون به مغز می‌شوند. آن‌ها را تا نزدیکی گوش‌ها بالا بیاورید تا ۱۰ بشمارید و سپس با نفسی عمیق پایین ببرید.

 

*خونریزی زخم‌های سطحی را سریع قطع کنید. مقداری پودر قهوه را روی محل زخم بپاشید و اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. پودر قهوه سریع خونریزی زخم را بند می‌آورد!

 

*اگر لولای در منزل‌تان جیرجیر می‌کند با زدن کمی وازلین به لولای درها صدای جیر جیرِ آزار دهنده‌ی آن‌ها را برای همیشه از بین ببرید. با این کار از زنگ‌زدگی و خوردگی آن‌ها هم جلوگیری می‌کنید.

 

*برای از بین بردن باکتری‌هایی که باعث بوی بد دهان می‌شوند یک خیار را به سقف دهان‌تان بچسبانید و به مدت۳۰ ثانیه با زبان‌تان آن را نگه دارید.

 

*اگر آناناسی که خریدید کاملا نرسیده و کال است برای رسیدن، برگ‌های انتهایش را قطع کنید و ۲۴ ساعت بگذارید سر و ته بماند.

 

*برای تمیز کردن شیشه‌ی اجاق گاز جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط کنید، به شیشه‌ی اجاق‌تان بمالید و برای ۳۰ دقیقه بگذارید؛ سپس با دستمال سطح گاز را تمیز کنید.

 

*اگر پارچه‌ی کرپ یا ابریشم مصنوعی‌تان برق افتاده پارچه‌ی نرمی را در سرکه خیس کنید، روی آن بکشید و بگذارید خشک شوند.

 

*برای اینکه نرمی و بافت حوله دوباره به حالت اولیه بازگردد، پس از شست‌وشو آن را درون آب نمک قرار دهید. در این حالت برای مدت طولانی‌تری سالم و نو باقی می‌ماند.

 

*شلوارهای جین را تا جایی که می‌توانید کمتر بشویید، زیرا هر چه کمتر شسته شوند، دوام آن‌ها بیشتر می‌شود. هنگام شستن شلوارهای جین حتما آن‌ها را پشت و رو کنید. با این کار کمترین آسیب را به رنگ شلوار می‌زنید.

 

*برای اینکه سیم و پایه‌های تلویزیون‌های دیواری نمای آن‌ها را از بین نبرد تلویزیون را روی یک باکس نصب کنید تا همه‌ی آن‌ها داخل باکس قرار بگیرند.

 

*برای تنظیم سریع افت فشار خون، خط مشخص شده در تصویر را، بین پشت لاله گوش و وسط ترقوه‌، آرام و بدون فشار با نوک انگشت۱۰ بار در سمت راست و۱۰ بار در سمت چپ ماساژ بدهید.

 

*برای ماندگاری بیشتر و تازه نگه داشتن توت فرنگی درون آب چند قطره سرکه بریزید و توت‌فرنگی‌ها را در این محلول قرار دهید؛ سپس آن‌ها را در بیاورید و درون یخچال قرار دهید. بعد از چند روز خواهید دید که توت‌فرنگی‌ها هنوز تازه هستند.

 

*برای سریع خنک کردن خودرویی که مقابل آفتاب بوده کافی است شیشه‌ی پنجره‌ی یک سمت را پایین بکشید و در سمت مخالف را ۵ تا ۶ بار باز و بسته کنید تا خودروتان سریع خنک شود.