عسل در سکنجبین خاصیت آن را دوبرابر می‌کند

عسل در سکنجبین خاصیت آن را دوبرابر می‌کند

نگارش: مریم طهرانچی کارشناس ارشد گیاهان زینتی

 

خواص شربت سکنجبین و طرز تهیه آن در منزل

 

در هوای گرم تابستان آنچه که می‌تواند عطش شما را فرو نشاندیک لیوان شربت خنک است که هم به حفظ تعادل الکترولیت‌های بدن که ممکن است در اثر گرمای هوا و گرمازدگی برهم خورده باشد، کمک می‌کند و هم باعث خنک شدن مزاج شما می‌شود. درمیان شربت‌های مفید برای فصل تابستان سکنجبین یکی از گزینه‌های مناسب است. سکنجبین شربتی است که پایه‌ی اصلی آن از سرکه و شکر، یا سرکه و عسل به همراه نعنای تازه تشکیل شده و برای سلامتی و درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید است. شربت سکنجبین یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در «طب سنتی» است که دافع صفراست و صفرای اضافی بدن را خارج می‌کند. نام اصلی آن سرکنگبین (سرکه انگبین) است.

فواید شربت سکنجبین:

این شربت خوش طعم و گوارا فرح‌بخش و مخصوص فصل روز‌های گرم تابستان و همچنین ارزان است و شما می‌توانید به راحتی آن را در خانه درست کنید.

این شربت نفوذ غذا را به سلول‌های بدن افزایش می‌دهد.

سیستم ایمنی بدن را در این روزهای گرم تابستان افزایش می‌دهد و مانع گرمازدگی می‌شود. تنش‌ها و استرس‌های روزمره را کاهش می‌دهد. حرارت معده و دستگاه گوارش را کاهش می‌دهد. دردهایی مثل: دل‌پیچه، دل درد، نفخ، سكسكه و اسهال را به صورت طبیعی درمان می‌کند. نیروبخش و نشاط‌آور است. برای تسکین عطش، بازکردن انسداد عروق، رفع سر درد، برای تقویت معده و کبد مفید است. اگر سرکه و عسل برابر باشد برای بیمارهای بلغمی، بازکردن انسداد عروق، تقویت کبد و معده و تب‌های مزمن مفید است.

 

موارد منع مصرف سکنجبین

– برای معده‌های سرد و ضعیف

– مبتلایان به ضعف اعصاب

– مبتلایان به دردها و مشکلات رحمی

– مبتلایان به تکرر و قطره قطره آمدن ادرار و سایر مشکلات مثانه

– مبتلایان به زخم‌های گوارشی

– در زمان حالت تهوع

در این موارد هرقدر ترشی سکنجبین بیشتر باشد عارضه‌ی بیشتری دارد.

 

طبع سکنجبین

سکنجبین مزاج گرم و خشک دارد به این دلیل که سکنجبین از ترکیب سرکه و عسل درست می‌شود که به اندازه‌ی معین جوشانده شده و اثرات گرم و خشکی را بر جای می‌گذارد.

 

دستور تهیه‌ی این شربت تابستانی:

آب: دو لیوان

شکر: ۵۰۰ گرم

نعنای تازه: یک دسته

سرکه سفید: نصف استکان

ابتدا آب را در قابلمه ریخته و روی حرارت گذاشته و سپس شکر را اضافه کنید و بعد به هم بزنید تا روی حرارت شربت کمی غلیظ به دست آید. دسته‌ی نعنا را هم اضافه کنید و بگذارید کاملا به جوش آید. سپس سرکه را اضافه کنید و هنگامی که کمی غل زد خاموش کنید و بگذارید سرد شود. نعنا را بگذارید در قابلمه بماند. بعد از ۲۴ ساعت صاف کنید و در ظرف شیشه‌ای ریخته و خنک میل نمایید. می‌توانید از تخم شربتی هم در داخل شربت‌تان استفاده کنید.

همچنین می‌توانید به جای شکر از عسل استفاده کنید که خاصیت آن را دو چندان می‌کند.