برای ست کردن لازم نیست همه‌چیز همسان و یک‌رنگ باشد

برای ست کردن لازم نیست همه‌چیز همسان و یک‌رنگ باشد

برای تکمیل شدن تیپ معمولا در کنار لباس‌هایی که با دقت انتخاب می‌کنیم، از لوازم جانبی و زیورآلات مختلفی استفاده می‌کنیم. اما آیا قانونی برای استفاده از این لوازم وجود دارد؟ آیا گردن‌بندی که می‌اندازیم مناسب لباسی هست که پوشیدیم؟ یا کیفی که در دست گرفته‌ایم هم‌خوانی با سایر لباس‌هایمان دارد؟ شاید نتوانیم بگوییم قانون خاصی برای اینکه چه بپوشیم وجود دارد؛ چون بسیاری مواقع این یک مساله‌ی سلیقه‌ایست اما طراحان لباس و متخصصین دنیای مد راه و روش و بهترین نکات استفاده از زیورآلات را برای شیک‌تر شدن ارائه کرده‌اند که با هم مرور می‌کنیم.

زیورآلات را به صورت ترکیبی استفاده کنید

همیشه سعی نکنید همه چیز با هم همسان و به اصطلاح «مچ» باشد. اگر زیورالات فلزی استفاده می‌کنید سعی کنید طرح‌ها و جنس‌های مختلف را با هم ترکیب کنید. مثلا اگر می‌خواهید ساعت طلایی رنگ‌تان جلوه بیشتری داشته باشد می‌توانید در کنار آن از زیورآلات نقره‌ای استفاده کنید. با این کار توجه را روی ساعت و رنگ طلایی آن جلب می‌کنید. چیزی که می‌خواهید توجه‌ها را جلب کند انتخاب کنید و با توجه به جنس آن در کنارش زیورآلاتی از یک جنس دیگر استفاده کنید.

ناخن‌های‌تان را مرتب کنید

اگر می‌خواهید انگشتر در دستان‌تان بیندازید باید به ناخن‌ها نیز توجه بیشتری داشته باشید. داشتن ناخنی مرتب و طراحی شده می‌تواند باعث شود انگشترهایی که در دست دارید جلوه بیشتری داشته باشند. حتی اگر فرصت طراحی کردن ناخن‌تان را ندارید حتما تا جایی که می‌توانید آن‌ها را مرتب کنید تا در یک اندازه و یک شکل باشند. لاک تک رنگ بزنید تا زیبایی دستان کامل شود.

نیازی نیست همه چیز را یک رنگ بپوشید

اینکه رنگ برخی از زیورآلات را با هم همسان کنید نیز خود یک روش برای شیک و کلاسیک بودن است اما اگر می‌خواهید کمی‌به روزتر رفتار کنید این ایده را کنار بگذارید. طراحان مد پیشنهاد می‌کنند کیف و کفش‌تان یکرنگ نباشد بلکه این دو را از دو رنگ متفاوت انتخاب کنید اما رنگ‌هایی که هم‌خوانی با یکدیگر داشته باشند. مثلا یک کیف سرخابی می‌تواند در کنار یک کفش با رنگ خنثی یا روشن، جذاب دیده شود.

از گردن‌بندهای بلند استفاده کنید

گردن‌بندهای بلند فرصت بیشتری برای جلب توجه دارند و حتی در فرم اندام نیز نقش خواهند داشت. با توجه به اینکه چه نوع لباسی  تن کرده‌اید، گردن‌بندی را انتخاب کنید که به خوبی خودش را نشان دهد و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

مچ دست را خالی نگذارید

حتما یک یا چند دست‌بند متنوع در دست بیندازید یا النگوهایی بخرید که به صورت دسته‌ای به فروش می‌رسند و تعداد زیادی دارند. این کار باعث می‌شود دستان‌تان زیبایی بیشتری با این زیورآلات داشته باشند.